SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: HÁZENÁ, VOLEJBAL, HOKEJ – NPL

0

Turnovské druholigové házenkářky málem slavily vítězství v Ústí nad Labem, rozebíhá se hokejová Nejvyšší Pojizerská liga, turnovské druholigové volejbalistky v náhradní hale – v tělocvičně ZŠ v Rovensku pod Troskami – neuspěly proti volejbalistkám z Červeného Kostelce.

HÁZENÁ
V sobotu 27. října odehrálo torzo turnovského družstva žen další druholigové utkání, tentokrát v severočeském Ústí nad Labem. Vzhledem k počtu zúčastněných hráček z Turnova (čtyři ženy a pět starších dorostenek) a při pohledu na soupeřky při rozcvičování, byly velké obavy z výsledku. Vždyť za Ústí do zápasu nastoupily čtyři hráčky a brankářka, jejichž mateřským klubem je DHK Baník Most. Druhou brankářkou byla Markéta Šlejtrová, brankářka DHC Slavia Praha, která v Ústí nad Labem hostuje a v letošní sezoně měla možnost 3x nastoupit za Slavii v nejvyšší soutěži – MOL lize.

* HÁZENÁ, II. liga, ženy: HK Spartak Ústí n. L. – TJ Turnov 26:25 (14:13). Sestava (branky): L. Pohajská – L. Ševrová (13/7), Ž. Palounková (7), L. Cvrčková (3), V. Ševrová (2), E. Berndtová, D. Hrochová, A. M. Marko, A. Vítová.

Turnovské házenkářky vstoupily do utkání s respektem, ale odhodlané podat co nejlepší výkon. Do 5. minuty se domácí dostaly do vedení 4:1, ale v 7. minutě svítil na ukazateli stav 4:3. Dvakrát se ústecké ženy dostaly
do pětibrankového vedení – ve 13. minutě 9:4, ve 22. minutě byl stav 12:7. Turnovanky však zabojovaly a do druhého poločasu nastupovaly pouze s jednobrankovou ztrátou.
Druhý poločas byl herně i gólově hodně vyrovnaný. Turnovské házenkářky zlepšily obranu, zrychlily pohyb v útoku, dařilo se jim uvolňovat hráčku na postu pivota, v bráně skončilo několik střel z dálky a stoprocentní bylo proměňování trestných 7m hodů. V 59. minutě se podařilo našim hráčkám vyrovnat a na ukazateli svítil stav 25:25. V posledním útoku Turnovanky hrály aktivně a pokusily se o zakončení. Bohužel to bylo s faulem, který nebyl rozhodčími odpískán. Domácí skórovaly a vyhrály tak o pouhou branku. Je to škoda, protože zisk minimálně jednoho bodu si turnovské hráčky zasloužily.
Trenér turnovského družstva žen Marek Novák po utkání: „Po výborném výkonu jsme neproměněním dvou střel z brankoviště v poslední minutě prohráli. Domácí můžou poděkovat rozhodčím za dva body, protože celý druhý poločas je tlačili k vítězství. Sice jsme prohráli, ale se vztyčenou hlavou a vzhledem k velké marodce i v malém počtu hráček.“
V 11členné tabulce je družstvo Turnova na 6. místě.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

Polojubilejní ročník hokejové NPL je tady
LEDNÍ HOKEJ/ Tak trochu ve stínu startu krajské ligy mužů, v níž HC Turnov 1931 obhajuje mistrovský titul, se na Zimním stadionu Ludvíka Koška rozeběhla také Nejvyšší Pojizerská liga – NPL. V pořadí již 15. ročník byl zahájen 5. října.

V prvním kole nejprve loňský mistr HC SDH Hnanice rozdrtil turnovské Raptory 3:14, a troskovičtí hasiči podlehli turnovským sokolům dokonce 4:25! HC Všeň Pojizeří si poradilo s Modřišicemi 7:1 a Performeři Turnov přestříleli Black Hawks 6:4.
V druhém kole Sokol Turnov porazil HC Všeň Pojizeří 11:3 a HC Modřišice prohrály s Performers Turnov 1:7. V souboji loňských nováčků Black Hawks uštědřili tvrdou hokejovou lekci turnovským Raptorům 10:2. Hnanice pak měly překvapivě moc práce s Troskovicemi, které porazily jenom 6:4.
Potřetí se mantinely Zimního stadionu Ludvíka Koška rozduněly v pátek 19. října, to když HC Všeň Pojizeří „přejel“ SDH Troskovice 10:3 a Black Hawks padly na kolena před loňským mistrem 4:8. Mnohem vyrovnanější byl sobotní duel HC Performers Turnov se Sokolem Turnov, který vyhrál 2:5. V neděli pak Raptoři Turnov zdolali HC Modřišice 6:5.

1. Sokol Turnov 3 3-0-0 41:9 6
2. SDH Hnanice 3 3-0-0 36:9 6
3. Performers 3 2-0-1 15:10 4
4. Všeň Pojizeří 3 2-0-1 20:15 4
5. Black Hawks 3 1-0-2 18:16 2
6. HC Raptoři 3 1-0-2 11:29 2
7. HC Modřišice 3 0-0-3 7:20 0
8. Troskovice 3 0-0-3 9:49 0

Podrobné statistiky jsou uvedeny na stránkách http://www.ahl.cz/soutez/npl/statistiky/.
Ve spolupráci s R. Holánem připravil Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

VOLEJBAL

Nepodařené odvety turnovských volejbalistek
V sobotu 27. října přivítaly turnovské volejbalistky na palubovce náhradní haly – tělocvičny ZŠ Rovensko pod Troskami – dalšího soupeře z druhé volejbalové ligy, družstvo Volejbalu Červený Kostelec. S tímto soupeřem se Turnovanky setkaly již před měsícem ve skupině Českého poháru a chtěly jim vrátit jednoznačnou porážku 0:3. Bohužel soupeř byl opět nad síly domácích…

* VOLEJBAL, II. liga, ženy: TJ Turnov – Volejbal Červený Kostelec 0:3 (-16,-14,-9). Sestava: M. Plocová, J. Matějková, T. Kovářová, K. Hejduková, J. Krupařová, P. Vaníčková a E. Zakouřilová – střídaly M. Maříková, Z. Svobodová, K. Klejchová, M. Kabátová a Š. Zakouřilová.

* VOLEJBAL, II. liga, ženy: TJ Turnov – Volejbal Červený Kostelec 0:3 (-27,-19,-16). Sestava: M. Plocová, Z. Svobodová, T. Kovářová, M. Maříková, J. Krupařová, P. Vaníčková a E. Zakouřilová – střídaly K. Hejduková, J. Matějková, K. Klejchová, M. Kabátová a Š. Zakouřilová

Do obou utkání domácí hráčky nastoupily oslabené o hráčku základní sestavy M. Hanzlovou, což se projevilo zejména velkými problémy na příjmu. Od začátku utkání si hostující hráčky začaly systematicky budovat bodový náskok. Hráčky Červeného Kostelce vedle kvalitního podání dokázaly ještě proti poháru výrazně zlepšit kvalitu útoku. Mírný optimismus domácích přesto přišel uprostřed setu, kdy se Turnov přiblížil na stav 14:16. Plamínek naděje ale soupeř dokázal nekompromisně sfouknout v následujícím postavení a odskočil na stav 14:23. Následující rozehry už jen kosmeticky upravily výsledek prvního setu a Kostelec vyhrál 25:16. Druhý set se odehrával v podobném stylu. Zatímco domácí hráčky těžce bojovaly o každý bod, soupeřky dokázaly při svém podání vždy udělat několik bodů v řadě a jejich náskok pravidelně rostl (1:5, 3:8, 8:11, 10:16, 11:20, 12:22). Počítadlo druhého setu se zastavilo až za stavu 14:25. Před třetím setem se domácí hráčky pokusily ještě zmobilizovat a navázat na zkušenosti z předchozích ligových utkání, kdy Turnov už několikrát dokázal zabrat a ze stavu 0:2 se opět vrátit do zápasu. Tento scénář se ale tentokrát nekonal a třetí set skončil pro domácí fiaskem, kdy většina rozeher skončila už po prvním kontaktu s míčem a soupeř sázel zejména díky svému kvalitnímu servisu jeden bod za druhým. Třetí set, který skončil stavem 9:25, byl velmi tvrdou lekcí.
K druhému utkání Turnov nastoupil s odhodláním odčinit předchozí neúspěch. Domácí hráčky hrály odvážně na útoku, tlačily podáním a zlepšil se i příjem. Hra se výrazně vyrovnala. Oba celky dokázaly dělat série bodů a stav se přeléval z jedné strany na druhou (8:5, 11:9, 12:13). Soupeř ale postupně směřoval k vítězství…

V dalším kole druhé ligy zavítají turnovské volejbalistky na palubovku celku SC Spirit Říčany. Před domácími fanoušky se představí opět 10. listopadu proti celku České Třebové. Utkání bude zahájeno zhruba v 11.00 hodin po ukončení utkání mužů. Přijďte nás prosím opět podpořit!
Pavel Starý, pavka.staroch@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.