FOTBALOVÝ AREÁL DOSTANE KÝŽENÝ NOVÝ PRŮCHOD

0

Turnovští zastupitelé na svém dubnovém veřejném zasedání po delší diskuzi schválili záměr projektové přípravy průchodu pro pěší a cyklisty pod železničním náspem v areálu Fotbalového klubu Turnov. Jak na zasedání zaznělo, díky novému průchodu odpadnou někdy poměrně složité přechody týmů na tréninková hřiště a hřiště s umělou trávou, kde proto bylo původně zamýšleno postavit menší provozní objekt. To již nebude třeba, protože tunel vedle stávající hlavní tribuny výrazně zkrátí cestu, takže veškeré zázemí bude moci zůstat, kde je.

„Záměr probíhal určitým myšlenkovým pochodem, i mně se původně zdálo lepší zrekonstruovat a rozšířit stávající podjezd v Koškově ulici, jenže bychom to do zahájení rekonstrukce nádraží fyzicky nestihli připravit. Také místní obyvatelé moc nestojí o to, aby se tu zvýšila doprava,“ vysvětlil starosta Tomáš Hocke, proč nakonec i on sám podporuje variantu výstavby nového průchodu. Na jeho realizaci je tu ideální možnost, protože při rekonstrukci kolejiště nádraží bude načas zastavena železniční doprava na Jičín a stavba tunelu pro pěší tak bude moci být provedena, aniž by město muselo platit velmi drahou náhradní dopravu.

Tunel má být o velikosti zhruba třikrát tři metry, náklady na jeho výstavbu převýší podle prvotního odhadu šest milionů korun. Přímo na zasedání přišli výstavbu nového tunelu podpořit zástupci FK Turnov. Předseda klubu Jiří Šteffan zdůraznil jedinečnou příležitost pro stavbu průchodu, která se nebude v dalších desetiletích opakovat. Klub má dnes zastoupení ve všech kategoriích od žáků po A-tým dospělých. O fotbal v Turnově je velký zájem, tréninková hřiště a umělá tráva za tratí jsou plně vytíženy po většinu roku, hřiště s umělou trávou funguje prakticky celoročně. Nový tunel bude také daleko bezpečnější, v tom současném někdy dochází ke kolizním situacím s motoristy.

Ve fotbalovém areálu se chystají další projekty a stavby. Letos proběhne první etapa rekonstrukce hlavní tribuny, na kterou město v rozpočtu vyčlenilo milion korun, v tomto roce by měla být také hotová projektová dokumentace na opravu hlavní hrací plochy. Předpokládané náklady jsou kolem osmi milionů korun, bude se jednat o výměnu podkladové plochy a výstavbu nových drenáží. Na hřišti bude také položen nový trávník. Probíhá i postupná rekonstrukce hlavního provozního objektu fotbalového klubu.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.