PŘED TURNOVEM JE HLAVNÍ ČÁST OSLAV, UDĚLEJTE SI ČAS!

0

Tohle tady v novodobé historii města nebylo. Od soboty 21. května je tu hlavní týden oslav 750. výročí města. Program narostl do rozměrů, kdy možná někde budou pořadatelé návštěvníky vyhlížet. Na druhou stranu, do oslav se zapojily spontánně spolky, školy a organizace napříč celým městem. „Vloni jsme vyhlásili, že do hlavního týdne oslav výročí města se mohou se svojí aktivitou přihlásit všichni a nikoho jsme nechtěli omezovat. Je velmi příjemné, že naše nabídka byla vyslyšena, program oslav co do počtu akcí tím samozřejmě narostl,“ přibližuje místostarostka Petra Houšková, která je za město hlavní koordinátorkou oslav.

Z pohledu novodobé historie tady taková nabídka nebyla. Prostudujte si ji podrobně, někdy jde o unikání příležitost podívat se do prostor, kam se jinak nepodíváte a seznámit se s činností organizací a spolků, které nabízejí mnoho dobrého pro každodenní život města. Prostě si zkuste udělat čas!

Sobota 21. května – Slavnostní zahájení týdne oslav
Den otevřených dveří turnovských škol: Střední zdravotnická škola, MŠ a ZŠ Sluníčko – 50 let od založení školy, ZŠ Skálova, ZŠ Žižkova, ZŠ 28. října, ZŠ Zborovská, ZŠ Mašov. Dále pak závody O pohár starosty v areálu Maškovy zahrady, Den otevřených dveří ve firmě JUTA Turnov a ve Žluté ponorce, oslavy 120 let Fotbalového klubu Turnov. Od 19.00 hodin slavnostní večer v letním kině – zahájení týdne oslav, křest knihy o Turnově, koncert Podkrkonošského symfonického orchestru, ohňostroj.

Neděle 22. května – krásy Turnova, města v Českém ráji
Od 10.00 hodin mše svatá v kostele P. Marie, od 16.00 hodin slavnostní koncert pěveckých sborů v kostele, pouť na Valdštejně.

Pondělí 23. května – Turnovská 750
V 10.30 hodin na náměstí zahájení štafetového běhu. V 15.00 hodin slavnostní otevření nových prostor infocentra na náměstí.

Úterý 24. května, Turnov, město sportu
22. ročník Memoriálu Ludvíka Daňka.

Středa 25. května – Turnov, město kulturních zážitků
Od 19.00 hodin talkshow v divadle.

Čtvrtek 26. května – Turnov, město s bohatou historií
Den Muzea Českého ráje – komentované prohlídky.

Pátek 27. května – Děti Turnovu
Akce pro děti v divadle, v KC Střelnice a v „hasičárně“ v Daliměřicích a v daliměřickém parku.

Sobota 28. a neděle 29. května
* Staročeské řemeslnické trhy.

Vše přehledně najdete v této příloze:
http://flipbook.turnovskovakci.cz/TVA09750/#p=1

Další informace jsou na stránkách města www.turnov.cz, facebookovém profilu a instagramu Turnov750let.

(Na titulním snímku je model Turnova, jak vypadal v roce 1785. Model je v měřítku 1:632, měří 250 x 100 cm. Jeho autorem je odborný pracovník turnovského muzea Tomáš Štefánek. Model byl jedním z magnetů výstavy o proměnách Turnova, kterou muzeum před lety uspořádalo.)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.