PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR: PRÁZDNINOVÁ NOVINKA PRO TURNOVSKÉ DĚTI

0

O letošních prázdninách mají turnovské děti možnost využít novou nabídku trávení volného času. Občanská sdružení Povyk a Náruč – Centrum pro rodinu ve spolupráci s městem Turnov připravila příměstský tábor. Co to příměstský tábor je? Jde v podstatě o nabídku rodičům, kam umístit dítě, když je rodič o prázdninách pracovně zaneprázdněn a řeší, co se svým potomkem. Je bohužel smutnou skutečností, že čas letních prázdnin je poněkud delší než zákonná dovolená.

A tak se mnohým z vás jistě stává, že do začátku dovolené zbývá týden a váš potomek se zrovna vrátil z tábora a vy řešíte, jak zajistit jeho hlídání. K tomu je určen právě příměstský tábor. Domluvíte si dny, kdy potřebujete zajistit program pro vaše dítě, a pak můžete s klidným svědomím odejít do pracovního procesu bez obav, že vaše dítko stráví den například bezcílným blouděním po městě. Pokud se budeme bavit konkrétněji o organizaci takového tábora, tak vězte, že jeden programový blok trvá jeden týden a je určen maximálně pro dvacet dětí.

Věkové rozpětí dětí, které se mohou účastnit příměstského tábora, je první až devátá třída základní školy, přičemž přednost v případě velkého zájmu dostanou ti mladší. „Tábor“ bude probíhat v prostorách občanského sdružení Náruč v sokolovně ve Skálově ulici, kde jsou vhodné klubové prostory a vhodné materiálové vybavení (kuchyňka, hrací pomůcky, jednoduché hudební nástroje atd.).

 

Konkrétně jsou do programu zahrnuty sportovní, zájmové a poznávací aktivity. Mezi sportovní aktivity lze zahrnout hry, pro které lze využít městská sportoviště. Cílem ovšem není hrát dvě hodiny vybíjenou, ale naučit se hry nové, které si účastníci mohou zahrát i po skončení příměstského tábora. Další oblastí budou zájmové aktivity (malování, dramatická výchova, zpěv, hra na hudební nástroj). V plánu je také jednodenní výlet do méně známých míst v okolí města, jehož vyústěním bude horolezecký výcvik na cvičné stěně a sjezd Jizery na raftech z Malé Skály do Turnova.

 

Každého zájemce z řad rodičů samozřejmě napadne, že každý tábor také něco stojí. To je samozřejmě pravda. Nicméně vzhledem k tomu, že ministerstvo vnitra nabízí v rámci prevence kriminality peníze na realizaci příměstských táborů, rýsuje se zde reálná možnost, že v případě kladného vyřízení grantové žádosti budou rodiče platit pouze náklady na stravu svých dětí! To se ovšem dozvíme až v průběhu června, až budeme znát rozhodnutí hodnotící komise.

 

Pokud vás tato závěrečná informace rozladila, tak nejste sami. I pro samotné organizátory je nesmírně složité plánovat vše ve dvou rozpočtech a čekat až dotyčný úředník těsně před prázdninami rozhodne. 

 

Jestliže vás informace o příměstském táboru zaujala a chtěli byste své děti přihlásit, kontaktní osobou je Zbyněk Báča, tel. 739 012 231, zbynek.baca@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.