DIVADLO NA TERASE

0

Abonentní divadelní sezona 2020/21 byla bohužel rozprášena hned na jejím začátku. Četná představení se neuskutečnila a mnohá z nich nezískají ani šanci v podobě náhradního termínu. Jsme přesvědčeni o tom, že se tak mezi vámi najdou tací, kterým se po divadle už stýská, a rádi by si tuto kratochvíli dopřáli. Právě všem nedobrovolným divadelním abstinentům je určen letní divadelní projekt Kulturního centra Turnov „Divadlo na terase“.

Naše mobilní jeviště před Střelnicí, které se stává dějištěm koncertů a dětských divadel přes celé léto, ale není tak nějak pro divadelní scénu úplně „ono“. A tak, po dlouhých hodinách hloubání, zkoušení a testování, vznikl na Střelnici zcela nový divadelní prostor. Jak název napovídá, tuto letní scénu naleznete na terase vedle velkého sálu KC Střelnice. Prostor pojme jak jeviště s nutným technickým vybavením, tak hlediště s elevací o kapacitě celkem 140 míst. Vznikne tak jedinečný komorní divadelní sál pod širým nebem.

Se stejnou pečlivostí a rozvahou jsme přistupovali také k dramaturgii tohoto cyklu. Celkem jsme pro vás vybrali čtveřici divadelních představení rozprostřených přes celé léto. Vedle dramatu a komedie se můžete těšit i na interaktivní podívanou. Zahajujícím představením bude inscenace Cikánský boxer, která se uskuteční v úterý 13. července. O závěr se potom na konci léta postará Agentura Familie s netradiční komedií Sylvie.
Romana Holubová, Kulturní centrum Turnov

PROGRAM:

* Úterý 13. července od 19.00 hodin
Filip Teller – Cikánský boxer
Příběh inspirovaný skutečnými událostmi popisuje osud boxerské legendy Johanna Trollmana, zvaného „Rukeli“, který se stal roku 1933 mistrem Německa v polotěžké váze. Titul mu byl však kvůli jeho romskému původu odebrán. Svůj poslední zápas Johann Trollmann absolvoval jako karikatura „árijského“ boxera s odbarvenými blond vlasy a napudrovaným obličejem. V roce 1942 byl deportován do koncentračního tábora Neuengamme. Uvidíte příběh o přátelství, které bylo v Třetí říši zakázané.

 

* Úterý 27. července od 19.00 hodin
OLDstars – Všechny báječné věci
Inscenace o hledání důvodů, proč žít. Aneb hra o tom, jak si vytvořit výstředně povznášející náhled na život. Hit festivalu v Edinburghu nedávno s velkým úspěchem uváděný na off-Broadwayi, vznikl za spolupráce dramatika Duncana Macmillana a komika Jonnyho Donahoea, který byl zároveň prvním představitelem hlavní role. Představení v podání známého pražského souboru.

 

 

* Úterý 10. srpna od 19.00 hodin
Národní divadlo Brno – Stěhování duší
Lyrické monodrama Josefa Topola. Inscenace nás přenese do světa, kde se jazyk stává odrazem duše, která bez ohledu na čas i prostor putuje do různých zákoutí a splétá osudové okamžiky s těmi nejobyčejnějšími. Hrají: Marie Durmová a Jannis Moras.

 

 

 

* Úterý 24. srpna od 19.00 hodin
Agentura Familie – Sylvie
Netradiční romantická komedie o tom, že láska je jenom jedna. On a ona. Tradiční manželský pár ve středním věku. Děti odrostly, odešly „do světa“ a do partnerského vztahu se vkrádá stereotyp. Pak se objeví Sylvie. Je krásná, mladá, oddaná a je s ní zábava. Je to totiž fenka toho nejroztomilejšího plemene, jaké si umíte představit. Hrají: Anna Stropnická / Jaroslava Košková, Petr Stach / Ondřej Volejník, Miluše Bittnerová / Klára Cibulková, Václav Werner Kraus.

Vstupenky na všechna představení jsou již k dispozici na www.kcturnov.cz, popřípadě je můžete zakoupit na recepci KC Střelnice. Cena v předprodeji činí 250 Kč, na místě 310 Kč. Kapacita je omezená!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.