HRAVĚ JAK ŽÍT ZDRAVĚ

0

V pátek 19. května odpoledne se v zahradě polyfunkčního domu ve Skálově ulici a na přilehlém parkovišti za Novou radnicí a u základní školy objevily stánky organizací, které pečují o naše zdraví. A to nejen fyzické, ale i duševní. Akce s názvem „Hravě jak žít zdravě“ nabídla příchozím dost témat na zamyšlení, jak se svým zdravím lépe nakládat.

Ve stánku Fokusu, který v polyfunkčním domě sídlí, jste se mohli dozvědět něco o zdraví duševním a o pomoci bližním s hendikepem, stánek zde měla Katedra tělesné výchovy a sportu pedagogické fakulty Technické univerzity v Liberci, ve kterém jste si mohli nechat zjistit množství tuku a svalů v těle. Zdravotní sestry z turnovské nemocnice vám změřily krevní tlak a hladinu cukru v těle. Pod dohledem rehabilitačních sester jste se mohli seznámit s prevencí plochých nohou. Své stanoviště spojené s výstavou a kvízem tu měla také Liga proti rakovině.

Skupina dobrovolníků Českého červeného kříže přišla s ukázkami různých zranění a první pomoci, studentky zdravotnické školy ukázaly, jak správně čistit chrup. Pod patronací Vzdělávacího centra Turnov se uskutečnil seminář „Hlava v pohodě“. Představení nabídky bychom mohli zakončit stánkem s informacemi o nové kampani „A dost…“ (ZDE). Příjemnou pohodu odpoledne navodila muzika Dua BigBand. Mohli jste využít i příležitosti podívat se na dokončené beachvolejbalové kurty, které budou slavnostně otevřeny v červnu. Škoda, že zájemců se nesešlo víc…

Akci pořádalo město Turnov společně s Libereckým krajem. Záštitu převzali radní pro zdravotnictví Vladimír Richer a Jiří Ulvr, pověřený řízením resortu hospodářského a regionálního rozvoje. Za město Turnov potom starosta Tomáš Hocke. „Myslím si, že je fajn se tu a tam zastavit a trochu zapřemýšlet nad svým zdravím. Naše doba je překotná, věcí, které řešíme, je spousta. Když potom přijde nemoc, donutí nás to zastavit se a změnit žebříček hodnot. Je tu ale také možnost zdravotním komplikacím předcházet, zajímat se o prevenci, přemýšlet o způsobu stravování, snažit se zachovávat duševní rovnováhu, sportovat. To jsou věci, které jsme chtěli touto akcí ukázat, nasměrovat lidi, kteří chtějí udělat něco pro své zdraví, tím správným směrem,“ řekl mj. starosta T. Hocke.

Rehabilitační sestry turnovské nemocnice ukázaly prevenci plochých nohou…

Kvíz na panelech Ligy proti rakovině…

…i starosta si nechal změřit hladinu cukru v krvi, byla v normě…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.