ASFALTÉŘI A FINÁLE V NÁDRAŽNÍ ULICI

0

Zhruba tři desítky chlapů a k tomu několik mladých brigádníků, asi desítka náklaďáků s horkou asfaltovou směsí z obalovny, dva velké finišery, jeden velký a dva malé silniční válce. Za necelých šest hodin tahle sehraná parta položila finální asfaltový povrch na poměrně hodně komplikované křižovatce u viaduktu na Přepeřské včetně přípojek do všech bočních ulic. Laik musel na sehranost týmu hledět s obdivem, většina lidí „na place“ se na nic ptát nemusela, všichni bezpečně věděli, kde je jejich místo, co mají na práci a co je v daném okamžiku potřeba.

Pokládka finálních asfaltů v Nádražní ulici …

V sobotu 19. září de facto skončila jedna z nejnáročnějších rekonstrukcí komunikací v Libereckém kraji v posledních letech. Termín definitivního ukončení kompletní rekonstrukce silnice II/610 od ohrazenického Pyrámu přes turnovskou Nádražní a Přepeřskou ulici do Přepeř, Příšovic a do Svijan na hranici kraje je stanoven na 20. října 2020.

Vše oficiálně začalo 22. listopadu 2018 v sídle Krajského úřadu Libereckého kraje, kde starostové dotčených obcí s vedením kraje a stavebními firmami podepsali smlouvu o provedení zásadní rekonstrukce komunikace napříč částí Turnova a přilehlých obcí (ZDE). Hejtman Martin Půta tehdy připomněl, že tímto skončilo zhruba pětileté období náročných příprav a aktuálně se jednalo o největší investici do krajských silnic v historii v celkové částce přesahující 200 milionů korun.

Práce v horní části Nádražní ulice ale byly zahájeny ve skutečnosti už 12. března 2018. Tehdy začala několikaměsíční rekonstrukce kanalizace a vodovodu v režii Vodohospodářského sdružení Turnov a města Turnov. Poté byla komunikace dána do provizorního stavu a hlavní část prací v celé délce byla započata 1. dubna 2019.
Místní i projíždějící mají za sebou dohromady dva a půl roku prachu, bláta, hluku, uzavírek, jízd na semafory, přeložek a občas také překvapení ze dne na den…

Nyní jsou již práce ve finále, a když se autem svezete z Turnova do Svijan, je to naprosto zásadní změna k lepšímu, která by mohla vydržet až několik následujících desetiletí.

Do 25. září ještě v Nádražní ulici zůstanou semafory kvůli potřebnému volnému pracovnímu prostoru na dokončení stavby v okolí viaduktu. Pracuje se také v Ohrazenicích, kde je pokládka finálních asfaltů plánována na sobotu 26. září. O měsíc později už budou končeny všechny chodníky a další drobnosti, v prosinci skončí také rekonstrukce mostku přes náhon v Přepeřích, takže letošní vánoční svátky bychom na Turnovsku mohli prožít bez zásadních dopravních omezení!

(TvA s využitím TZ města Turnov)

 

V Ohrazenicích mají být v sobotu 26. září položeny finální asfalty…

Nový asfaltový povrch u viaduktu

Přepeřská ulice

Náves v Přepeřích

Most přes Jizeru ve Svijanech, hranice kraje

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.