PLATBA ZA ODPADY ZLEVNÍ, ALE JEN NĚKOMU

0

Dobrá zpráva pro obyvatele Turnova: Někteří za likvidaci komunálních odpadů v příštím roce zaplatí méně. Jak uvedl místostarosta Jaromír Pekař, základní platba za likvidaci odpadů, a sice 500 Kč na osobu, platí i nadále. „Reagovali jsme ale na četné stížnosti a přání občanů, a tak například majitelé chat, kteří mají v Turnově byt i chatu najednou, platili dosud dvakrát 500 korun, nyní zaplatí za chatu jednorázově pouze 250 korun,“ uvedl Pekař.

Slevu ve výši 50 procent mají také senioři starší 75 let, malé děti nebudou platit od dvou, ale až od tří let, polovinu požadované částky zaplatí také hendikepovaní držitelé průkazu ZTP/P a studenti do 26 let, kteří doloží, že jsou přes týden mimo domov. Nárok na slevu je také v případě, že někdo vycestuje na víc než tři měsíce mimo republiku. Sankce v případě nezaplacení stanoveného poplatku zůstávají ve stejné výši. Dlužníci, kteří platbu nevyrovnají do konce kalendářního roku, zaplatí trojnásobek.

 

„Úpravami cen jsme vyřešili některé křiklavé případy, na které lidé poukazovali. Budeme ale logicky muset sáhnout hlouběji do městské pokladny. I tak likvidaci komunálních odpadů radnice dotuje. Náklady na jednoho občana totiž nejsou 500 korun, ale dlouhodobě přes 650 korun. Ročně na likvidaci odpadů vybereme sedm milionů a náklady jsou kolem deseti milionů korun,“ přiblížil Jaromír Pekař s tím, že se jedná o celkové náklady včetně provozu sběrného dvora na Vesecku.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.