Zvýšená bezpečnostní opatření jsou stále aktuální

0

Bezpečnostní opatření z důvodu teroristického útoku v Berlíně stále trvají. Koncem týdne se vyhodnotí jejich pokračování. Po teroristickém útoku v Berlíně, který se odehrál na tamních vánočních trzích, zintenzivnila svou činnost i Policie České republiky, tedy i policie v Libereckém kraji.

Bezprostředně po této tragické události byla přijata zvýšená bezpečnostní opatření, která byla zaměřena na náměstí s vánočními trhy, nádraží – autobusová i vlaková, nákupní centra a místa, kde se dá očekávat větší koncentrace osob. Policisté hlídkovali na území celého kraje vyzbrojeni dlouhými zbraněmi, jejich počet byl zásadně navýšen v kontextu s vyhodnocením bezpečnostní situace. Policisté dohlížely na všechny akce i na Turnovsku a denně je můžete vidět na náměstí.

Nasazení policistů velmi kladně vnímal a hodnotil i hejtman Libereckého kraje Martin Půta. „Děkuji všem policistkám a policistům za jejich práci během vánočních svátků. Mnozí z nich měli naplánovanou dovolenou, kterou museli kvůli událostem v Berlíně zrušit. Zvýšený dohled v ulicích přispěl k pocitu bezpečí našich občanů.“

Taktéž krajský ředitel, plukovník Vladislav Husák, poděkoval policistům za práci. „Vnímám, že konec roku je vždy exponovaný, krom toho jsme museli zareagovat i na situaci v Německu. Policistkám i policistům nasazeným v tomto opatření chci poděkovat za službu přes Vánoce i přes nový rok. Každopádně na konci týdne vyhodnotíme, zda v opařeních v daném rozsahu budeme pokračovat či přistoupíme k jejich postupnému utlumení,“ konstatoval plukovník Husák. (Zdroj: TZ PČR)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.