V ROVENSKU POD TROSKAMI HOŘELO, NA VŠENI SPADL ROGALISTA

0

Dvanáct králíků uhořelo ve středu 11. června při požáru stodoly za kravínem v Křečovicích u Rovenska pod Troskami. Škoda dosahuje částky 900 tisíc korun. Podle mluvčí hasičů Ivy Michalíčkové u požáru zasahovali profesionálové z Turnova, Semil a dalších pět jednotek dobrovolných hasičů okolních obcí, konkrétně z Turnova, Mladějova, Lomnice nad Popelkou, Rovenska a Hrubé Skály dohromady s šesti cisternovými vozy.

n200806122152_zap_277_08_pozar„Již při příjezdu prvních jednotek na místo požáru byla stodola zcela zasažena ohněm, který se rozšířil i na přilehlý rodinný dům. Hasiči se proto soustředili na ochranu nezasažené části domu. Uvnitř nalezli tlakovou dvoukilogramovou propan-butanovou láhev, kterou vynesli z hořícího domu,“ informuje Michalíčková.
Oheň se hasičům podařilo dostat pod kontrolu po víc než třech hodinách od nahlášení. Při požáru shořela celá stodola, na přilehlém starším rodinném domě shořela střecha, vyhořelo 1. patro a poškozeno bylo vybavení domu. Příčina vzniku požáru je v šetření. Ke zranění osob nedošlo.

Týž den profesionálové vyjížděli do ostré akce ještě jednou. Okolo půl deváté večer se zřítil rogalista u obce Všeň. Hasiči byli požádáni o poskytnutí technické pomoci. Rogalista spadl do pole s řepkou, hasiči ho pomohli zdravotníkům naložit do vakuových nosítek a přenést do vrtulníku letecké záchranné služby, který zraněného transportoval do nemocnice.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.