Živé vysílání starosty: Bytový dům na Vrchhůře a nové testovací místo na zimním stadionu

2

V pondělí 22. března proběhlo na FB města Turnov další živé vysílání starosty Tomáše Hockeho, tentokrát z hradu Valdštejna. Jak zaznělo, město reaguje na zvýšenou poptávku na antigenní testování na covid-19. Nové testovací místo by mělo vzniknout v bufetu zimního stadionu. Dál v Turnově samozřejmě funguje testovací místo na antigenní a PCR testy v nemocnici (u vchodu od heliportu) a otevřeno je zde i očkovací místo v ambulantním traktu, kde nyní naočkují zhruba 190 vakcín týdně, od půli dubna by to mělo být přes 400 vakcín týdně.

Starosta se zastavil i u ožehavého tématu města těchto dnů – stavbě bytového domu na Výšince U Tří svatých. Jak připomněl, k této záležitosti již vydal stanovisko (ZDE), obecně ho tato skutečnost mrzí a stejně jako většina obyvatel města si ani on nemyslí, že na dané místo takováto stavba patří. Nicméně záměr prošel celým stavebním řízením, je vydáno platné stavební povolení. To může zvrátit pouze nadřízený orgán města, tj. Krajský úřad Libereckého kraje, nebo soud. Kraj, popř. soud posoudí, jestli celý stavební proces proběhl dle zákona. Starosta si nicméně nemyslí, že by mohlo dojít až na odstranění stavby. Městský architekt by měl ještě jednat se stavebníkem o úpravě projektu, radní města se budou tímto tématem zabývat ve čtvrtek 25. března.

V živém vysílání zazněla také informace o zápachu z Juty, což už se řešilo asi před dvěma lety, starosta také apeloval na dodržování bezpečnostních opatření na dětských hřištích a na pumptracku. Město Turnov je jedním z mála měst, která provoz hřišť nezakázala, nemělo by zde ale docházet k většímu setkávání teenagerů.

Sdílet

Autor článku

2 komentáře

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.