Závěr z jednání krizového štábu kraje: Všechny nemocnice budou nyní covidovými

0

V pátek 23. října proběhla tisková konference po zasedání Krizového štábu Libereckého kraje. Hejtman Martin Půta zde zopakoval výzvu bývalým zdravotníkům a dobrovolníkům, aby se hlásili u místních organizací Českého červeného kříže. Zdravotnická zařízení budou v příštích týdnech vystavena náporu nemocných, i mezi sestrami a lékaři přibývá covid pozitivních.
Náměstek hejtmana pro zdravotnictví Přemysl Sobotka upřesnil, že v nemocnicích Libereckého kraje je nyní 47 pacientů v intenzivní péči a 144 pacientů na standardních lůžkách. Kraj chce mít k dispozici 400 lůžek, podle Sobotky se nyní všechny nemocnice stávají nemocnice pro nemocné s koronavirem. Nemocnice budou muset upravit svůj běžný provoz. Jak doplnil, měla by být otevřena další místa pro testování občanů, v příštím týdnu se bude řešit potřeba zásobit zdravotnická zařízení dalšími ochrannými pomůckami.
Podle náměstka hejtmana pro sociální věci Pavla Svobody se zatím situaci v pobytových sociálních zařízeních daří zvládat. V domovech důchodců zřizovaných krajem je k pátku 147 nakažených zaměstnanců a 71 klientů, z toho jen osm je hospitalizováno, 260 klientů je v karanténě. Nejhorší situace je v Jabloneckých Pasekách, kde je nakaženo zhruba 30 % uživatelů a 20 % personálu. Stejně jako v Domově důchodců v Rokytnici nad Jizerou i tady vypomáhá armáda.
Jen za čtvrtek 22. října v Libereckém kraji přibylo 651 nových případů nákazy koronavirem. V kraji tak již funguje tzv. komunitní přenos nákazy, kdy již de facto dochází k plošnému promořování obyvatel.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.