Základní škola Jenišovice v novém

0
V září 2014 získala naše škola Cenu hejtmana Libereckého kraje jako stavba roku. Po loňském zateplení budov, výměně oken a rekonstrukci vytápění prošla škola o letošních letních prázdninách úplnou obnovou elektrických rozvodů. Podařilo se nám interiér školní budovy celý vymalovat, aby se rozzářil do veselých dětských barev. Takže nejen, že máme v Jenišovicích takřka „novou školu“, zdravější a krásnější prostředí, ale ušetříme i na vytápění.
V letošním školním roce se také rozeběhla činnost devíti zájmových kroužků, ve kterých pracuje více než 100 dětí. Rovněž o pobočku ZUŠ Železný Brod v Jenišovicích je veliký zájem – v oborech výtvarném a hudebních pracuje přes 40 žáků. Škola je také partnerem dalších republikových projektů. Pro veřejnost škola organizuje kurzy počítačové gramotnosti a keramiky. Rovněž úzce spolupracujeme s MŠ v Jenišovicích, nyní chystáme Dílničky pro budoucí prvňáčky.
V polovině září jsme pro veřejnost pořádali spolu s přáteli školy pohádkový les Za pohádkou na Drábovně a koncem září jsme se podíleli na organizování Nočního pohádkového lesa, při němž jsme návštěvníky provedli po okolí Jenišovic. Účast na obou akcích byla veliká. Rádi bychom poděkovali sponzorům – ZOD Roudný, Pile Jiroš, Pekařství Mikula, p. Holmanovi a dalším, bez jejichž pomoci by akce tak zdařilé nebyly.
Jana Kadečková, ZŠ Jenišovice, j.kadeckova@seznam.cz
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.