NA POHÁR PŘÁTELSTVÍ V BAD SCHANDAU PŘIPRAVUJE MUZEUM ZÁJEZD

0

V rámci projektu „Pro horolezce neexistují hranice“ se v Bad Schandau ve dnech 17. až 19. srpna 2018 uskuteční akce s názvem „Pohár přátelství“. V rámci velmi bohatého programu se bude konat již 10. ročník horolezecké soutěže Boulder cup.

Na sobotu 18. srpna jsou připraveny závody jednotlivců, v neděli se pak utkají mezi sebou týmy a děti. Mimo soutěží je pro všechny připraven i doprovodný program, kde se můžete např. dozvědět něco o tom, co je to Slackline, vyzkoušet si Boulder stěnu a boulder pyramidu. Děti se mohou vydovádět na trampolíně. Zájemci o horolezectví pak mohou obdivovat a nakoupit horolezecké vybavení od výrobců a prodejců.

Více informací o akci Pohár přátelství najdete na tomto odkazu:
http://elbsandsteincup.eu/informace/?lang=cs

Muzeum Českého ráje v Turnově, které právě dokončuje hrubou stavbu expozice Horolezectví, si pro fanoušky tohoto sportu připravilo bezplatný celodenní zájezd na tuto akci. Kapacita je omezena, je nutné se přihlásit.

Přihláška je ke stažení na facebooku horolezecké expozice zde: https://www.facebook.com/muzeumhorolezectviturnov

„V Bad Schandau je stále k vidění i společná výstava lezců – fotografů, která vznikla ve spolupráci turnovského muzea a muzea v Bad Schandau. V jeho prostorách je umístěna výstava až do 31. 8. 2018,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pověřená řízením rezortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Na projekt „Pro horolezce neexistují hranice“ obdržel Liberecký kraj dotaci z Programu spolupráce na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko. „Liberecký kraj v roli vedoucího partnera realizuje stavební část pro vytvoření nové expozice horolezectví v Muzeu Českého ráje v Turnově. Partnerská muzea, v Turnově a Bad Schandau se společně podílejí na tvorbě expozic a realizují dílčí aktivity jako je například tato, která je pro mě velmi zajímavou osvětou lezení,“ doplnila Radka Loučková Kotasová, radní pro hospodářský a regionální rozvoj, evropské projekty a územní plánování.
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.