WADF World Dance Championship 2018 – DOTANČENO!

0

Celý předposlední listopadový týden hýbal CENTREM BABYLON v Liberci tanec, konala se tu již po desáté mezinárodní taneční soutěž WADF World Dance Championship.
Na otevřené taneční mistrovství světa WADF World Dance Championship 2018 do Liberce přijelo 3 011 tanečníků a tanečnic. WADF World Dance Championship 2018 se v Liberci konal již po šesté pod vlajkami WADF, ovšem po desáté pod značkou LATINOFESTIVAL.
Každým rokem se tohoto tanečního svátku účastní více tanečníků. Otevřené taneční mistrovství světa v různých tanečních formách i věkových kategoriích je barevnou přehlídkou toho nejlepšího z více než 180 tanečních škol z 19 zemí světa, Nejpočetnější výpravou byly letos polské taneční školy, polských tanečníků bylo přes 1 200. Hned po nich školy české, které mají výhodu domácího prostředí, z českých škol bylo přes 700 tanečníků. Další početné výpravy byly z Ruska, Ukrajiny, Itálie, Německa, Maďarska a Švédska.
Největší české školy byly Taneční a pohybová škola ILMA – 97 tanečníků a 64 soutěžních jednotek, a taneční škola CrossDance – 87 tanečníků a 150 soutěžních jednotek. Turnovská Taneční škola ILMA pod vedením Mgr. Ilony Šulcové a Mariana Šulce je spoluorganizátorem soutěže.
Více na www.latinofestival.cz.
(Zdroj: TZ ILMA)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.