NA ZÁVĚR OSLAV 80 LET BASKETBALU V TURNOVĚ PŘIJEDE KAMIL BRABENEC

0

V letošním roce basketbalový oddíl TJ Turnov oslavil 80 let od svého založení. V říjnu proběhla slavnostní oslava v hale TJ Turnov se zápasy turnovských basketbalových generací a večer potom setkání členů a hráčů basketbalového oddílu v prostorách „šperkárny“.

K tomuto výročí oddíl vydal rozsáhlou publikaci zachycující celých 80 let od založení oddílu až po současnost, ve které jsou zachyceny nejenom výsledky a akce pořádané oddílem, ale celá plejáda hráčů a osobností, která za ta léta oddílem prošla.
Kmotrem knihy se stala osobnost v českém basketbale z nejvýznamnějších, a to druhý nejlepší český basketbalista dvacátého století (dle ankety z roku 2001), druhý nejlepší střelec historie, účastník 17 světových a evropských mistrovství, dvakrát nominovaný do výběru Evropy – KAMIL BRABENEC.

Právě on přijede ještě před svátky do Turnova, kde deset let působil jako hlavní trenér basketbalových kempů pro mládež, v nichž jeho rukama prošla plejáda turnovských hráčů, ale i současných borců hrajících naši českou nejvyšší soutěž.

V sobotu 16. prosince se v odpoledních hodinách zúčastní dvou zápasů U12 (16.00–19.00 hodin) a od 19.00 hodin ve Sportbaru turnovské haly proběhne beseda s touto basketbalovou legendou, kde odpoví na dotazy a také podepíše knihu k výročí basketbalu v Turnově, kde je mimo jiné i celý výčet jeho bohaté kariéry. Knihu bude samozřejmě možné na místě zakoupit.

Srdečně zveme turnovskou sportovní veřejnost na setkání s touto basketbalovou legendou.
Sobota 16. prosince od 19.00 hodin, Sportbar TJ Turnov ve Skálově ulici.

Tomáš Mareš, oddíl basketbalu, TJ Turnov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.