Víkendové pozvánky: Zahájení turistické sezony a čarodějnice

0

Tradiční zahájení turistické sezony – tentokrát v turnovské Maškovce, koncerty, svěcení oltáře v Karlovicích, čarodějnice…

Pátek 28. dubna
* BIGBÍTEK. Revival českého bigbeatu z Rovenska pod Troskami se zaměřením zejména na Krausberry, Vítkovo kvarteto, Vladimíra Mišíka, Krucipüsk a další. Kulturní kavárna KUS na Střelnici, začátek ve 20.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Sobota 29. dubna
* ČESKÝ RÁJ DĚTEM. 14. ročník akce na zahájení turistické sezony v Českém ráji v rámci hry „Za pověstmi Českého ráje“. Start: Sportovně rekreační areál Maškova zahrada Turnov od 8.15 do 11.00 hodin, cíl je tamtéž. Program v areálu Maškova zahrada: 12.00 mažoretky, 12.30 kouzelník, 13.00 ukázka výcviku služebních psů, 13.45 Karmínek – písničkové vystoupení, 14.00 příchod krále Granáta s královnou a družinou, 14.30 losování o zajímavé ceny, 15.00 ukázka výcviku služebních psů.
* HRAD TROSKY – ČARODĚJNICKÁ ZABIJAČKA. Ukázka staročeské výroby tradičních zabijačkových pochoutek s ochutnávkou. Od 10.00 do 16.00 hodin. Více na www.hrad-trosky.eu.
* JARNÍ KONCERT v kostele sv. Jakuba St. v Přepeřích. Zazní skladby autorů z počátku 18. století, které uvede Basistova dobrá společnost z Liberce. Začátek v 18.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Sobota 29. a neděle 30. dubna
* ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC: PUTOVÁNÍ ZA RENESANCÍ. Prohlídky zaměřené na stavební vývoj objektu. Mimo jiné uvidíte také běžně nepřístupné prostory, jako je východní sklep, místnost ve věži nebo zámecká půda. Prohlídky odcházejí v 10.00, 11.30, 13.00 a 14.30. Vstupné 60 Kč. Více na www.hruby-rohozec.eu.

Neděle 30. dubna
* VÍTÁNÍ PTAČÍHO ZPĚVU. Akci pořádá ZO ČSOP Bukovina ve spolupráci s Českou společností ornitologickou. Ptáci Českého ráje pro nás všechny nacvičují novou avisymfonii, kterou nám letos zazpívají v Podtroseckých údolí. Sraz zájemců bude pro ranní ptáčata v 5.30 hodin na parkovišti u rybníka Vidlák, pro ranní spáče v 7.00 hodin na parkovišti u rybníka Věžák.
* BELTINE POD TROSKAMI. Hudební a taneční skupiny, keltská vesnička. Program od 11.00 do 23.45 hodin. Více na www.beltine.trosky.eu.
* SLAVNOSTNÍ SVĚCENÍ ZREKONSTRUOVANÉHO OLTÁŘE V KOSTELE SV. JIŘÍ V PŘÁSLAVICÍCH (KARLOVICE) od 15.00 hodin za přítomností biskupa mons. Jana Baxanta.
* ČARODĚJNICE v Turnově a okolí (ZDE). Kromě toho vlastní program prakticky v každé obci.

Pondělí 1. května
* HRAD VALDŠTEJN: MÁJ – melodram na báseň Karla Hynka Máchy v nastudování hudebního skladatele, režiséra, dramaturga a pedagoga Zdeňka Zahradníka. Hudebně-poetické obohacení a zpříjemnění prvomájového dne. Začátek ve 14.00 hodin.

Kulturní servis podrobně ZDE

Sportovní pozvánky:

Sobota 29. dubna
* JUDO, I. liga mužů. Sportovní hala TSC v Turnově u nádraží, začátek v 10.30 hodin. Turnovští muži budou bojovat o postup do finálové části soutěže společně s judisty JC Plzeň, JC Liberec B, Kidsport Praha a Tatranu Prachatice.
* FOTBAL / Krajský přebor: Sedmihorky – Semily (17.00), I. A třída: Rovensko – Hejnice, Semilsko-OS: Tatobity – Kruh (17.00).
* HÁZENÁ, Inter REG liga, muži: TJ Turnov – TJ Sokol Bělá p. B. Začátek v hale TJ v 18.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.