Víkendové pozvánky: Slavnosti na Rohozci a v Tatobitech

0
O nadcházejícím víkendu, tedy přesněji v sobotu, vyrazí stovky lidí do areálu Pivovaru Rohozec, kde se uskuteční již 17. ročník slavností piva. O tomto víkendu také v Tatobitech budou slavit 500. výročí obce. Podrobně ZDE:
 
Pátek 20. června
* FESTIVAL DVOŘÁKŮV TURNOV A SYCHROV, interpretační hudební dílna mladých: Festivalový koncert: Václav Hudeček – housle, Slávka Vernerová-Pěchočová – klavír. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin, vstupné 140 Kč.
* SOUNDFALL. Kapela turnovských hudebníků, která staví vlastní tvorbu na blues-rockovém základě s mnoha žánrovými přesahy. KC Turnov – restaurace, začátek ve 20.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Pátek 20. až neděle 22. června
* SJEZD RODÁKŮ A PŘÁTEL TATOBIT (500 LET OBCE, 1514 – 2014).
Pátek 20. června: V 17.00 začíná slavnostní mše v kostele sv. Vavřince, celebruje J. exc. Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický (ten v 16.00 uctí památku obětí 1. světové války u pomníku v obci). Ve 20.00 hodin začíná v KD divadelní představení Spolku divadelních ochotníků MÁJ 1867 Tatobity: V. K. Klicpera – Ženský boj.
Program na sobotu 21. června: Od 9.00 hodin koncertuje v KD dechová hudba Táboranka. V 10.00 hodin se zde uskuteční sváteční setkání občanů, rodáků a přátel obce – slavnostní projev starostky obce, v kulturním programu vystoupí děti místní základní školy. Semilské komorní trio s hosty uzavře sváteční dopoledne. Od 15.00 hodin proběhne pietní shromáždění u pomníku obětí 1. světové války. Čestnou stráž provede tradiční historická jednotka c. k. 73. pěšího pluku ze Železnice u Jičína. V 16.00 hodin začíná program u Tatobitské lípy – ocenění památečního stromu tradičním shromážděním, které se zde konalo při radostech i úzkostech obce i národa. Vystoupení Bedřicha Ludvíka, křest knihy „TATOBITY“, dívčí pěvecký sbor ZUŠ z Tanvaldu. Ve 20.00 hodin začíná v KD hudební zábava, účinkuje Stop Time Band z Hradce Králové.
Program v neděli 22. června začíná v 10.00 hodin slavnostní mší v kostele sv. Vavřince. Celebruje děkan semilské farnosti p. Jaroslav Gajdošík. Ve 12.00 zde začíná setkání s varhaníkem Radkem Rejškem od Loretánské kaple.

Sobota 21. června
* XVII. SLAVNOSTI PIVA SKALÁK. Areál Pivovaru Rohozec, začátek ve 13.00 hodin, vstup volný. Přivítá vás nově upravené nádvoří a spousta další novinek. V doprovodném programu vystoupí kapely Portless, KPT, Heřmánek, Deathward, Těsně vedle a Soumrak Band. Akci ukončí velkolepý ohňostroj. K ochutnání bude 14 druhů piva. Zájemci mohou ve večerních hodinách využít odvoz autobusem do Turnova a směrem na Jablonec nad Nisou.
* FESTIVAL DVOŘÁKŮV TURNOV A SYCHROV, interpretační hudební dílna mladých: Závěrečný koncert. Účinkují frekventanti interpretační hudební dílny mladých 2014. Městské divadlo, začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* LETNÍ NOC VE VESCI. Hraje oblíbená kapela z Jižní Moravy – ŽÍZEŇ A HLAD. Akce se koná v areálu koupaliště ve Vesci pod Kozákovem od 20.00 hodin. Vstupné 90 Kč. V případě nepříznivého počasí se akce koná v místní sokolovně.

 
Neděle 22. června
* HRAD VALDŠTEJN: Setkání s Albrechtem z Valdštejna. Vévoda seznámí návštěvníky se svým životem a dobou, ve které žil. Začátky ve 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hodin.

Kulturní servis TvA ZDE
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.