Víkendové pozvánky: divadelní přehlídka, Toptec, vodojem, Básníci ticha, Hruštice, lampiony…

0

Před námi je co do pozvánek na kulturní, sportovní a společenské akce nejnabitější víkend podzimu. Skvělí LENT MOYO v pátek na Střelnici, začíná divadelní přehlídka ve Vlastibořicích, v sobotu můžete pomoci vzniku městských sadů, podívat se do vodojemu v Ohrazenicích, zajít na fotbal či volejbal, večer potom na Střelnici proběhne přehlídka hudební alternativy. V neděli se dopoledne koná tradiční silniční Běh Hruštice, večer v letním kině lampionový průvod pro děti.

Pátek 4. listopadu
* LENT MOYO & She’s in the Trees. LENT MOYO je mezinárodní duo, které tvoří Boban a Sissi. Hrají svou vlastní tvorbu inspirovanou angloamerickou folkovou hudbou, ale jak je známe z dřívějška, určitě dojde i na pár převzatých duetů od Boba Dylana a Joan Baez, a hlavně na vypracované dvojhlasy, které jsou pro Lent Moyo charakteristické. She’s in the Trees je britská skupina z Liverpoolu. Malá (domácí) scéna, klub KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Pátek 4. a sobota 5. listopadu
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ TOPTEC. Špičkové vědecké pracoviště TOPTEC, sídlící v areálu Dioptry u železniční zastávky pořádá dny otevřených dveří. V pátek od 8.00 do 15.00 hodin pro školy, v sobotu od 9.00 do 14.00 hodin pro veřejnost. Viz www.toptec.eu

Pátek 4. a sobota 5. listopadu
* PODZIMNÍ DIVADELNÍ VÍKEND VE VLASTIBOŘICÍCH. Program:
– Pátek 19.00 Divadelní společnost Vojan, Český Dub – „S hlavou v oblacích“, akční komedie. Vstupné 100 Kč. Upoutávka na https://youtu.be/U7pBFQPT498.
– Sobota 15.00 Loutkové divadlo Čmukaři, Turnov – „Kašpárek chodí pěšky“. Pohádka pro děti i dospělé. Vstupné 50 Kč.
– Sobota 19.00 Divadelní spolek Smrž, Jablonec n. N. – „Ach ta něha našich dam“. Situační a konverzační komedie. Vstupné 100 Kč.

 

Sobota 5. listopadu
* POMOZTE TVOŘIT NOVÉ SADY V TURNOVĚ. Sraz účastníků akce je v 10.00 hodin na autobusové zastávce Turnov, Hruštice. Více ZDE.
* V době od 10.00 do 12.00 hodin pro veřejnost otevřen věžový vodojem v Ohrazenicích. Vstup je zdarma. Z horního ochozu je pěkný výhled do okolí. Více ZDE.
* FOTBAL / ČFL: FK Přepeře – Velvary (10.30), I. A třída: Pěnčín – Bělá (11.00).
* VOLEJBAL / KP1, muži: TJ Zikuda Turnov – VK Malá Skála B. Hala TJ Turnov ve Skálově ulici od 9.00 a 13.00 hodin.
* BOB A BOBEK NA CESTÁCH. Bob a Bobek, králíci z klobouku kouzelníka Pokustóna, se vydávají na cestu kolem světa. Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin, vstupné 100 Kč.
* VOLEJBAL / 1. liga U22, juniorky: TJ Zikuda Turnov – TJ Sokol Roztoky u Prahy. Hala TJ Turnov ve Skálově ulici od 11.00 a 15.00 hodin.
* TANEČNÍ ODPOLEDNE, hasičárna na Daliměřicích od 16.00 hodin, k tanci a poslechu hraje Turnovanka a hosté. Více na www.turnovanka.cz
* BÁSNÍCI TICHA 2022. Letošní festival hudební alternativy přivítá uskupení Kluk z Husovky, kapely Nina Rosa, Ladě, Zrní a hudební projekt Polanský & Langman. KC Střelnice od 17.00 hodin, vstupné v předprodeji 390 Kč.
* Občanský spolek Dědina ve spolupráci s PODKRKONOŠSKÝM SYMFONICKÝM ORCHESTREM pořádají již tradiční podzimní koncert v Kulturním domě v Tatobitech. Začátek v 19.00 hodin. Přeprodej vstupenek probíhá v OÚ Tatobity, tel. 724 179 996, a ve Firmě PESO v Turnově, tel. 481 313 062.

Neděle 6. listopadu
* SILNIČNÍ BĚH HRUŠTICE. Hruštice 2022 – Memoriál Zdeňka Drobníka startuje v 11.00 hodin. Závod na 15 a 10 km letos zažijte už 49. ročník. Buďte u toho, součástí je i nesoutěžní běh pro příchozí na 10 km. Více se dozvíte na www.hrusticebeh.cz.
* FOTBAL / divize: FK Turnov – Vysoké Mýto (14.00).
* HÁZENÁ, přebor Středočeského kraje kategorie mini 4 + 1 (turnaj), hala TJ Turnov, od 9.00 hod.
* LAMPIONOVÝ PRŮVOD. Žlutá ponorka zve malé i velké na tradiční lampionový průvod „Za poklady města kamenů“. Průvod se sejde opět v areálu letního kina pod plátnem v 16.45 hodin tak, aby v 17.00 vyrazil. Zakončen bude na stejném místě. Pro zahřátí budou k dispozici teplé nápoje, drobné občerstvení i lampiony.

KULTURA, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.