Pomozte tvořit nové sady v Turnově

0

Na Hruštici, kde se v posledních letech čile rozrůstá výstavba rodinných domů, vzniká také místo pro rekreaci a užitek všech místních i návštěvníků. V sobotu 5. listopadu můžete přispět k výsadbě nového sadu.

V roce 2018 turnovští zastupitelé schválili studii městských sadů na Hruštici, kde v posledních letech přibývají nové rodinné domy. Na místě do budoucna vznikne prostor pro oddych a rekreaci. Základem plánovaných sadových úprav jsou volné travnaté plochy a sady propojené systémem cest.
Už v roce 2020 bylo vysázeno 48 ovocných stromů, nyní výsadba pokračuje. V sobotu 5. listopadu zasadíme dalších 35 stromů – 29 hrušní a 6 jabloní. Buďte u toho! Za asistence odborné zahradnické firmy můžete vlastnoručně rozšířit zeleň v Turnově. S sebou vám postačí přibrat dobrou náladu, silné paže a případně lopatu a rukavice.
Na výsadbu ovocných stromů byla poskytnuta dotace ze Státního fondu životního prostředí ČR, v rámci Národního programu životního prostředí, a to ve výši 167.777,78 Kč. Díky poskytnutým finančním prostředkům budou pořízeny také zálivkové vaky pro jednotlivé stromy.
Sraz účastníků akce je v sobotu 5. listopadu v 10.00 hodin na autobusové zastávce Turnov, Hruštice. Společně se přesuneme na místo výsadby.
Pokud se chcete akce zúčastnit, prosím, registrujte se prostřednictvím e-mailu: h.mala@mu.turnov.cz.
(Zdroj: TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.