Víkendové pozvánky

0

Adventní program vyvrcholí dnes v podvečer na zámku Svijany. Od 18.00 hodin před krásnými kulisami nasvíceného zámku zazní Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby v provedení turnovského pěveckého sboru Antonín Dvořák v čele se sólisty L. Velem, E. Lédlovou a L. Infeldovou. Od zkomponování a prvního veřejného uvedení tohoto díla, jež dobylo svět, letos na Štědrý večer uplyne 222 let.

Pátek 21. prosince
* VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ S MUZIKOU REBEL od 18.00 hod. v sále radnice v Rovensku p. Tr. Přijďte se naladit na štědrovečerní atmosféru, zapomenout na shon a zazpívat si známé i neznámé vánoční písničky. Zahraje a zazpívá pražská hudební skupina Rebel. Vstup zdarma.

Sobota 22. prosince
* HRAD VALDŠTEJN: VÁNOCE S VÉVODOU. Vánoční setkání s vévodou Albrechtem z Valdštejna. Povídání o historii i Vánocích spojené se zdobením stromečku. Přineste si vlastní ozdobičku (nejlépe ručně vyrobenou) a budeme zdobit společně! Nebude chybět ani malé pohoštění. Začátek ve 13.00 a 14.00 hodin.
* TAMDOLETMA & ZNOUZECTNOST. Tradiční předvánoční koncert skupiny Tamdoletma se letos uskuteční na velkém sále Střelnice. Letos s podporou známé kapely Znouzectnost. KC Střelnice od 19.00 hodin.

Neděle 23. prosince
* JAKUB PUSTINA. Za doprovodu elektrických varhan vám tento barytonista přednese široký repertoár klasických duchovních písní. Adventní koncert. Kostel svatého Františka z Assisi od 15.00 hodin. Vstupné v předprodeji 110 Kč, na místě 150 Kč (vstupenky k dostání na recepci KC).
* BETLÉMSKÉ SVĚTLO A SKAUTSKÝ BETLÉM. Náměstí Českého ráje od 17.00 hodin. Tradičně zde také bude předáván výtěžek ze sbírky „Pro dobrou věc“.

Pondělí 24. prosince
* SOUSEDSKÉ SETKÁNÍ v Malém Rohozci. Od 10.00 do 11.30 hodin tu budete moci ochutnat výborné domácí vánoční cukroví, nebude chybět svařené víno nebo čaj. A co je nejdůležitější – i letos si budete moci zazpívat koledy s živou dechovou hudbou. Pořádá Rohozecký Okrašlovací Spolek.
* HRAD VALDŠTEJN: VÁNOČNÍ KONCERT SOUBORU I DILETTANTI. O Štědrém dnu přispěje na Valdštejně ke sváteční atmosféře koncert souboru I Dilettanti z Liberce. V programu souboru pod vedením Čeňka Svobody zazní koledy a vánoční skladby z období renesance a baroka. Vstupné: 90 Kč, začátek ve 14.00 hodin.
* VÁNOČNÍ KONCERT Turnováčku, Carminy a dechového orchestru. Kostel Panny Marie Turnov od 14.00 hodin.

KULTURA, KINO

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.