PROSINCOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

(Nabídka je průběžně doplňována)
Letošní prosinec = rekordní množství různých pozvánek. Koncerty, dny otevřených dveří, první ples, divadlo, cestovatelská setkání, besedy, Vánoční řemeslné trhy, předvánoční setkání a Betlémské světlo. Akcí je hodně, je z čeho vybírat, udělejte v adventním čase pořadatelům radost a sami se v tom všedních shonu zastavte a zklidněte. Jako každým rokem všechno tohle hemžení vyvrcholí tradičním Novoročním ohňostrojem.

CENTRUM PRO RODINU NÁRUČ, Skálova 540, Turnov, www.naruc.cz. Z bohatého prosincového programu vybíráme:
* Pondělí 3. až pátek 6. prosince: MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA. Miniškolku, dopolední i odpolední kurzy navštíví i letos náš laskavý Mikuláš a anděl.
* Čtvrtek 13. prosince od 10.30 hodin: SPÁNEK MALÝCH DĚTÍ. Zajímá vás, zda je v pořádku, že se vaše batole tak často budí? Co s tím můžeme dělat?
* Pondělí 17. prosince od 10.00 hodin: VÁNOCE ZDRAVĚJI. Jak si užít svátky hojnosti zdravěji? Tipy na „zdravé“ vánoční cukroví.

SOUSEDSKÝ SPOLEK PROVAZ (Pro Vánoční Zpívání) z Kacanov zve na koncerty na Turnovsku
* Neděli 2. prosince v 16.30 hod. na Vyskři a v 17.30 hod. v Kacanovech u rozsvěcení stromečků.
* Sobota 8. prosince v 11.00 hod. v Turnově na Vánočních trzích a ve 14.00 hod. v kapli sv. Jana Nepomuckého na hradě Valdštejně (úvodem krátké vystoupení před valdštejnskou jedlí v předhradí, kde bude stát betlém a bude probíhat výtvarná dílna).
* Neděle 23. prosince v 15.00 hod. v Kurovodicích pro klienty Domova Pod Skalami a v 16.00 hod. v chrámu sv. Filipa a sv. Jakuba ve Všeni.
* Pondělí 24. prosince v 15.00 hod. v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Vyskři.
* Úterý 25. prosince ve 12.00 hod. u zvoničky ve Skalanech.
Vánoční písně známé i méně známé vám představí sbor pod vedením sbormistra Karla Součka v obsazení:
Barbora Součková F., Dobra a Jaroslav Obročníkovi, Jana Skalská-Obročníková, Hana Římanová, Filip Holba, Iveta Melíšková, Míla Zemánková, Olga Žáková, Jiří Vlček, Renda a Lenka Močubovi, Jan Zamrazil, David Hodr,
Jana Eichlerová, Alena Poláková, Dita Zelená, Vladislav Mašek, Filip Stárek, Šárka Obročníková, Vítek Procházka a Petr Zemánek.

Nabídka po jednotlivých dnech:

Pátek 30. listopadu a sobota 1. prosince
* NOC FANTAZIE V KNIHOVNĚ. O této noci se fantazii meze nekladou! Ponořte se do světa fantasy, sci-fi, komiksu a užijte si netradiční přespání v knihovně. Pokud vám deskové a karetní hry, filmy a úkoly dají spát! Vyzkoušejte si únikovou hru z laboratoře, poslechněte si tematické přednášky a vyhrajte zajímavé ceny v tombole. Prostory knihovny A. Marka a ICM.

Sobota 1. prosince
* BURZA SBĚRATELŮ. Klub filatelistů Turnov pořádá v KC Střelnice od 8.30 do 11.00 hod. burzu sběratelů pohlednic, známek, mincí a ostatních sběratelských oborů.
* TURNOVANKA hraje k tanci i poslechu v „hasičárně“ v Daliměřicích. Začátek v 16.00 hodin. Více na www.turnovanka.cz.
* LYŽAŘSKÝ PLES. Klub lyžařů Turnov srdečně zve na tradiční ples. K tanci a poslechu hraje kapela Levou rukou, čeká vás bohatá tombola a zajímavý doprovodný program. KC Střelnice od 20.00 hodin. Vstupné 250 Kč (vstupenky k dostání v informačním centru na náměstí Českého ráje, v KC Střelnice a u Jany Frýzkové na tel. 607 827 724).
* DISKOTÉKA – Sokolovna Železný Brod od 20.00 hodin: Tenisová Radio Oldies Party. Hrají DJ Aleš Mastník, DJ Jarda Hoření.

Sobota 1. a neděle 2. prosince
* ZÁMEK SYCHROV: ADVENTNÍ TRHY. Tradiční trhy spojené s ukázkami řemesel, prodejem tradičního zboží a bohatým programem pro děti i dospělé. Vánoční atmosféru umocní i betlém v nádvoří. Novinkou letošního ročníku je prodloužení sobotní otevírací doby tržiště do 18.00 hodin. Po oba dny budou trhy otevřeny od 9.00 hodin, v neděli do 16.00 hodin. Připraveny budou i dětské „čertovské“ prohlídky a také tradiční prohlídky vánočně vyzdobeného zámku.

Neděle 2. prosince
* 160 LET ŽELEZNIČNÍ TRATI HORKA U STARÉ PAKY – TURNOV. Speciální parní vlak vyjíždí z Turnova v 7.42 hodin, příjezd do stanice Horka u St. Paky v 9.56 hodin, odjezd zpět v 11.37 hodin, příjezd do Turnova v 15.58 hodin. Více na www.3100134.cz.
* EVA & BOHUSLAV LÉDLOVI. Letošní série adventních koncertů bude zahájena domácí scénou. Ta bude zastoupena vynikajícím klavíristou a ředitelem ZUŠ v Turnově Bohuslavem Lédlem a jeho manželkou, sopranistkou a rovněž ředitelkou ZUŠ v Železném Brodě Evou Lédlovou, kteří jsou turnovskému publiku známí z mnoha vystoupení různých uskupení a žánrů. Adventní koncert. Kostel sv. Mikuláše od 15.00 hodin. Vstupné v předprodeji 80 Kč, na místě 100 Kč (vstupenky k dostání na recepci KC).
* DEN PRO DĚTSKOU KNIHU. Dvanáctý ročník propagační akce zaměřený na výchovu ke čtenářství. Určeno pro rodiny s dětmi. Jako tradičně bude v programu adventní výtvarná dílna, soutěže, autorská čtení, prodej knih, loutková pohádka a další. Uvedeny budou nové tituly knih a prodej se slevou knihkupectví Kniha Českého ráje. Knihovna A. Marka od 9.00 hodin.
* ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU v Turnově od 16.30 hodin na náměstí Českého ráje, které bude pro tuto chvíli uzavřeno pro dopravu! Akce naváže na Den pro dětskou knihu Městské knihovny A. Marka. Na programu bude rozsvícení první adventní svíce a sdělení přání lidem. Představí se nejmladší soubor ZUŠ Turnov Karmínek pod vedením Jindřicha Bady. Z ochozu radnice zazní fanfáry a vánoční melodie Jiřího Richtera. Vystoupí také adventní postavy ZŠ Žižkova pod vedením Jany Kepkové. Podvečerem bude provázet Eva Kordová. Od 16.00 do 18.00 hodin bude náměstí uzavřeno pro dopravu.
* MIKULÁŠSKÁ BESÍDKA A ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU v Přáslavicích (Karlovice). Začátek v 15.30 hodin.
* SLAVNOSTNÍ ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU u křížku na návsi na Vyskři za zpěvů vánočních písní v podání souboru PROVAZ. Začátek v 16.30 hodin.
* JAZZOVÝ PODVEČER v pizzerii Maškovka aneb jazzové koledy. Hraje Lédl Jazz Q. Začátek v 18.30 hodin.

Pondělí 3. prosince
* LOUSKÁČEK. Přímý přenos baletu. Kino Sféra od 20.15 hodin. Vstupné 250 Kč.

Úterý 4. prosince
* MIKULÁŠSKÁ BESÍDKA IRSKÝCH TANCŮ. Tradiční setkání členů kroužku irských tanců, jejich přátel a milovníků irských tanců. Sál v přízemí Žluté ponorky od 16.00 hodin.
* VRABČÁK A ANDĚL. Edith Piaf a Marlene Dietrich: dvě velká jména světového šoubyznysu. Hudební drama, pohrávající si s osudy, milostným příběhem a historií přátelství těchto nezapomenutelných žen. Hrají: Hana Holišová, Markéta Sedláčková, Katarína Mikulová, Ivana Vaňková, Andrea Zelová, Barbora Remišová, Alan Novotný, Robert Jícha. Abonentní divadelní představení. Městské divadlo od 19.30 hodin.

Středa 5. prosince
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ pořádá Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola v Turnově od 12.00 do 17.00 hodin.
Budova Alešova 1723 u nádraží – prezentace oborů: studijní obory – strojírenství, učební obory – jemný mechanik (optik), strojní mechanik, obráběč kovů, nástrojař, kuchař–číšník, pivovarník–sladovník.
Budova Zborovská 519 – prezentace oborů: studijní obory – obchodní akademie, hotelnictví, cestovní ruch.
Domov mládeže, 28. října 584 – prohlídka objektu.
* MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA V PONORCE. Rodinné setkání s Mikulášem a čertem pro děti ve věku 4-10 let od 16.30 hodin. Rezervace místa je nutná, kapacita omezena. Více informací na www.ponorkaturnov.cz.
* HIMÁLAJSKÝ ÚSMĚV. Nová humorná cestovatelská projekce Karla Štěpánka z 10měsíční cesty po Indii. S Argentinkou Natálií, kterou ve světě poznal, měli jediný plán. Chtěli objíždět vesnické školy v Nepálu a Indii a promítat místním dětem videa z cest. Cestovatelská přednáška. Kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 120 Kč.

Středa 5. – neděle 9. prosince
* VÁNOČNÍ TRHY na Bělišti v Železném Brodě.

Čtvrtek 6. prosince
* KAVÁRENSKÝ KVÍZ. Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten můžete nahlásit e-mailem na: weissova@kcturnov.cz nebo přímo před konáním kvízu, tedy alespoň 30 minut před začátkem. KC Střelnice, kavárna KUS, od 19.00 hodin. Vstup zdarma.

Pátek 7. a sobota 8. prosince
* VÁNOČNÍ TRHY na náměstí Českého ráje v Turnově. Program v samostatném článku.

Sobota 8. prosince
* PEKELNÁ POHÁDKA. Hraje Divadýlko Mrak. Cyklus „Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla!“ Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin. Vstupné 60 Kč.
* MIKULÁŠSKÁ BESÍDKA v „hasičárně“ v Křečovicích od 16.00 hodin.
* Derniéra divácky úspěšné duchařské komedie LÁSKA MEZI NEBEM A ZEMÍ v podání rovenských ochotníků. Svižná, vtipná, romantická komedie o tom, jak důležité je mít pro co žít a nepromarnit tak ani jeden okamžik života. Přijďte se pobavit v adventním čase a zapomenout na běžné starosti. Sál radnice v Rovensku pod Troskami od 19.00 hodin.

Neděle 9. prosince
* VÁNOČNÍ KONCERT SKAUTSKÉHO SBORU: Bukovina u kaple od 14.00 hodin.
* ČESKÝ CHLAPECKÝ SBOR BONI PUERI. Český chlapecký sbor Boni pueri byl založen v roce 1982. Patří k nejvýznamnějším evropským hudebním tělesům. Adventní koncert. Chrám Narození Panny Marie od 15.00 hodin. Vstupné v předprodeji 150 Kč, na místě 190 Kč (vstupenky k dostání na recepci KC).
* VÁNOČNÍ KONCERT pěveckého sboru Musica Fortuna v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Vyskři. Začátek v 17.00 hodin.
* VÁNOČNÍ KONCERT pěveckého sboru CARMINA v kostele sv. Jiří v Přáslavicích od 17.00 hodin.

Pondělí 10. prosince
* GALERIE ČESKÝ RÁJ VŠEŇ: Vernisáž děl současného autora Pavla Starého (zvaného PASTA) v prostorách galerie v sídle společnosti AGRA Český ráj, Všeň čp. 124 (pod obecním úřadem). Začátek v 16.00 hodin.
* FENG-YÜN SONG & DANIELA FISCHEROVÁ. V prosinci se můžete těšit na setkání se zpěvačkou a zastánkyní přírodní cesty ke zdraví Feng-yün Song a spisovatelkou, dramatičkou, scenáristkou, publicistkou a také autorkou knih pro děti a mládež Danielou Fischerovou. Hudební doprovod Pavel Půta a Andy Seidl. Pohovka. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin. Vstupné 200 Kč, senioři na OSV 140 Kč.

Úterý 11. prosince
* POHÁDKOVÝ PODVEČER – ADVENTNÍ PŘÍBĚH. Divadlo Rolnička zahraje příběh o tom, co se možná stalo. Spojeno s malou nadílkou pro děti. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 16.00 hodin.
* VÁNOČNÍ DÍLNA – STUDENÝ PORCELÁN. Tvořivá dílna pro dospělé. Přijďte si s námi vyrobit vánoční drobnosti nebo ozdoby ze studeného porcelánu. Kapacita 10 osob. Rezervace na klub@ponorkaturnov.cz. Výtvarná dílna v přízemí Žluté ponorky od 18.30 hodin.
* iMUZA: KONCERT K VÁNOCŮM se uskuteční ve velkém sále Střelnice, koná se za podpory města, Nadace B. J. Horáčka a KC Turnov. Těšit se můžete na krásné vánoční skladby v podání dětského pěveckého sboru Carmina, pěveckého sboru Musica Fortuna a orchestru Turnovské orchestrální sdružení ve spolupráci s profesionálními umělci z Liberce a Prahy. Jako vzácný host vystoupí hobojový virtuos Vilém Veverka. Na pódiu se rovněž představí talentované děti Turnovska. Dirigovat bude Martin Hybler, večerem bude provázet Jana Kubánková.
Součástí koncertu je také doprovodný program – výtvarná dílna pro děti i dospělé pod vedením akademického malíře Vladimíra Vély. Dílna bude otevřena od 18.15 hodin. Ve foyer kulturního centra budete rovněž moci zhlédnout výstavu obrazů z předchozích výtvarných dílen konaných na těchto akcích. Více informací na www.imuza.cz. KC Střelnice od 19.00 hodin. Vstupné dospělí 210 Kč, senioři 90 Kč, děti zdarma.

Pěvecký sbor Carmina

Středa 12. prosince
* RUSKO A JEHO ŘEKY. Oblíbený cestovatel Marek Šimíček, se kterým jsme třikrát projížděli Bajkal, říká: „Po tříletém absťáku jsem vyrazil zase na chvilku do Ruska. A opět na vodu. Tentokráte na tři řeky: Sob na polárním Uralu, kousek Leny a hlavně Sajanskou Oku…“ Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 90 Kč.
* VÁNOČNÍ KONCERT žáků ZUŠ Turnov. V programu vystoupí sólisté, komorní soubory i orchestry. Městské divadlo od 18.00 hodin. Vstupné 50 Kč, žáci školy zdarma.

Čtvrtek 13. prosince
* ADVENTNÍ TVOŘIVÁ DÍLNA. Tvořivá dílna pro seniory v rámci programu Klubu aktivní senior bude zaměřena na výrobu vánočních svíček a dalších vánočních dekorací. Dílnu povedou Edita Nožičková a Simona Bakešová. Dílna je určena všem návštěvníkům klubu. Klub aktivní senior v penzionu Žižkova od 13.30 hodin.
* MUSICA FORTUNA. Tradiční vánoční koncert. Smíšený pěvecký sbor má v současnosti 46 členů (26 žen a 18 mužů). Od založení jím již prošlo 106 zpěváků a zpěvaček. Od založení v roce 1987 sbor vede dirigent Vítězslav Čapek. Prezidentem je Václav Zajíc. Městské divadlo Turnov od 17.00 a 19.30 hodin. Vstupné 150 Kč, na galerii 100 Kč.
* CESTOVATELSKÝ ČTVRTEK: YELLOWSTONE. Cestovatel Petr Bičík nás seznámí s nejznámějším národním parkem na světě. Sálek ICM v městské knihovně od 18.00 hodin.

Sobota 15. prosince
* TURNOVANKA hraje k tanci i poslechu v „hasičárně“ v Daliměřicích. Začátek v 16.00 hodin. Více na www.turnovanka.cz.
* V kostele sv. Jiří v Přáslavicích vystoupí hudební těleso MY GOSPEL ze Železného Brodu s hudebním doprovodem MY GOSPEL BAND. Začátek v 16.30 hodin.
* HAMLET. Populární britský herec Benedict Cumberbatch se ukáže v titulní roli Shakespearovy mistrovské tragédie přenášené z britského National Theatre do kina Sféra. Umění v kině. Kino Sféra od 19.30 hodin. Vstupné 250 Kč.

Neděle 16. prosince
* HRAD VALDŠTEJN: SKAUTSKÉ VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ. Vánoční písničky a koledy v podání turnovských skautů. Vstupné dobrovolné. Začátek ve 14.00 hodin.
* VÁNOČNÍ KOLEDOVÁNÍ U KAPLIČKY NA PRACKOVĚ. Hudební program: Marie Špačková a její hosté. Začátek ve 14.00 hodin. Zve Spolek přátel prackovské kapličky.
* VÁNOČNÍ HRA Tomáše Vůjtka. Po velikonočním úspěchu s pašijovou hrou O nejslavnějším zmrtvýchvstání nazkoušeli ochotníci z Turnova, Malé Skály a Železného Brodu další lidovou hru s názvem „Vánoční hra aneb O tom slavném narození“ úspěšného dramatika, který za své divadelní texty sklízí jednu divadelní cenu za druhou. Farní zahrada kostela sv. Jakuba Většího, Železný Brod, od 14.00 hodin. Reprízy: 23. prosince od 11.00 hodin v Husově sboru v Turnově a od 16.00 hodin v Boučkově statku v Malé Skále.
* OLDŘICH JANOTA. Koncert českého písničkáře, kytaristy, zpěváka a experimentálního hudebníka, do jehož světa není jednouché vstoupit. Adventní koncert. Dům Na Sboře od 15.00 hodin. Vstupné v předprodeji 80 Kč, na místě 100 Kč (vstupenky k dostání na recepci KC).
* VÁNOČNÍ KONCERT SKAUTSKÉHO SBORU: Ohrazenice u kaple od 16.00 hodin.


Pondělí 17. prosince

* VÁNOCE VE STŘEDOVĚKU. Pořad o vánočních tradicích a zvycích našich předků ve středověku připravil historik Jiří Sajbt. Penzion Výšinka od 14.00 hodin. Pořad bude ve stejnou dobu zopakován ve čtvrtek 20. prosince v penzionu Žižkova.

Středa 19. prosince
* PAVEL KOSATÍK. Posledním hostem pořadu O literatuře v roce 2018 bude novinář, scénárista a spisovatel Pavel Kosatík. Za rok 2009 získal novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky. Jeho nejnovějším dílem je kniha Jiný TGM. O literatuře. Kulturní kavárna KUS od 19.00 hodin. Vstup zdarma.

Pátek 21. prosince
* VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ S MUZIKOU REBEL od 18.00 hod. v sále radnice v Rovensku p. Tr. Přijďte se naladit na štědrovečerní atmosféru, zapomenout na shon a zazpívat si známé i neznámé vánoční písničky. Zahraje a zazpívá pražská hudební skupina Rebel. Vstup zdarma.

Sobota 22. prosince
* HRAD VALDŠTEJN: VÁNOCE S VÉVODOU. Vánoční setkání s vévodou Albrechtem z Valdštejna. Povídání o historii i Vánocích spojené se zdobením stromečku. Přineste si vlastní ozdobičku (nejlépe ručně vyrobenou) a budeme zdobit společně! Nebude chybět ani malé pohoštění. Začátek ve 13.00 a 14.00 hodin.
* TAMDOLETMA & ZNOUZECTNOST. Tradiční předvánoční koncert skupiny Tamdoletma se letos uskuteční na velkém sále Střelnice. Kapela po albu HEY JOE, které vyšlo na sklonku roku 2016, během letošního podzimu natočila svůj první oficiální hraný videoklip a připravila třípísňové EP s názvem Zvonky, na němž je klasická dvojčlenná sestava posílena o druhou kytaru, basovou kytaru, klavír a bicí. V této sestavě skupina vystoupí i na tomto koncertu. Znouzectnost je svérázný mix punku, undergroundu, folku, garážového rocku, šansonu i lehce archetypálního primitivismu, vycházející především z tradičního tříakordového písničkářství. KC Střelnice (více informací na www.kcturnov.cz)

Neděle 23. prosince
* JAKUB PUSTINA. Za doprovodu elektrických varhan vám tento barytonista přednese široký repertoár klasických duchovních písní. Adventní koncert. Kostel svatého Františka z Assisi od 15.00 hodin. Vstupné v předprodeji 110 Kč, na místě 150 Kč (vstupenky k dostání na recepci KC).
* BETLÉMSKÉ SVĚTLO A SKAUTSKÝ BETLÉM. Náměstí Českého ráje od 17.00 hodin.

Pondělí 24. prosince
* SOUSEDSKÉ SETKÁNÍ v Malém Rohozci. Od 10.00 do 11.30 hodin tu budete moci ochutnat výborné domácí vánoční cukroví, nebude chybět svařené víno nebo čaj. A co je nejdůležitější – i letos si budete moci zazpívat koledy s živou dechovou hudbou. Pořádá Rohozecký Okrašlovací Spolek.
* HRAD VALDŠTEJN: VÁNOČNÍ KONCERT SOUBORU I DILETTANTI.
O Štědrém dnu přispěje na Valdštejně ke sváteční atmosféře koncert souboru I Dilettanti z Liberce. V programu souboru pod vedením Čeňka Svobody zazní koledy a vánoční skladby z období renesance a baroka. Vstupné: 90 Kč, začátek ve 14.00 hodin.
* VÁNOČNÍ KONCERT Turnováčku, Carminy a dechového orchestru. Kostel Panny Marie Turnov od 14.00 hodin.

Úterý 25. prosince
* VÁNOČNÍ PŘÍBĚH ZNÁMÝ I NEZNÁMÝ můžete slyšet, vidět a zažít v rámci rodinné bohoslužby, která proběhne od 10.00 hodin v kostelíku Na Poušti nad Železným Brodem. Komponovaný pořad slova, sborového zpěvu a vystoupení dětí připravuje již tradičně Křesťanské společenství Turnov.

Středa 26. prosince
* HRAD VALDŠTEJN: VÁNOČNÍ KONCERT SOUBORU MUSICA FORTUNA. Ke svatoštěpánskému odpoledni na Valdštejně patří již takřka neodmyslitelně koncert známého turnovského pěveckého souboru. Vstupné: 90 Kč, začátek ve 14.00 hodin.
* VÁNOČNÍ MŠE v kostelíku na Bukovině od 14.00 hodin. Mši slouží vikář pan Václav Vlasák.
* ZÁMEK SYCHROV: VÁNOČNÍ KONCERT. Účinkují: Radek Krejčí (basbaryton) – sólista Severočeského divadla v Ústí nad Labem, Jan Ondráček (tenor) – sólista Národního divadla v Praze, Jitka Sedláčková – herečka divadla Na Jezerce – recitace, Martin Moudrý – klavír. Na programu: J. J. Ryba, B. Smetana, A. Dvořák, F. Schubert, C. Franck, J. S. Bach, nejkrásnější světové koledy – výběr, nejkrásnější české koledy – výběr. Zámecká galerie od 16.00 a 18.00 hodin.
* FUNKY XMAS. I tradice si zaslouží nový kabát. Stejně jako každého sv. Štěpána i letos přijíždí do KC Střelnice Funk Corporation. Přiváží pod turnovský vánoční stromek kopec funkových hitů a svěžích aranží klasických pecek. Tentokrát ale desítka soulmanů vyslyšela několikaleté volání svých fanoušků. Až po okraj našlapaný prostor kavárny KUS proto letos vymění za jiný, větší prostor. KC Střelnice od 20.00 hodin. Vstupné 100 Kč.

* Středa 26. až pondělí 31. prosince
* STÁTNÍ ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC – VÁNOČNÍ PROHLÍDKY. Povídání o zvycích poslední šlechtické rodiny, která trávila svátky na Hrubém Rohozci. Více na www.zamek-hrubyrohozec.cz.

Čtvrtek 27. až pondělí 31. prosince
* ZÁMEK SYCHROV: VÁNOČNÍ PROHLÍDKY ZÁMECKÝCH INTERIÉRŮ. Prohlídky vánočně vyzdobených zámeckých interiérů, doplněné o původní historické betlémy a vánoční stromečky s originálními ručně malovanými ozdobami. Menší skupiny bez rezervace v 10.15, 11.30, 12.45 a 14.00 hodin. Pro skupiny nad 10 osob je rezervace nutná na telefonu 482 416 011 (10.00 – 14.00 hod.)

Sobota 29. prosince
* HRAD VALDŠTEJN: VÁNOČNÍ VARHANNÍ KONCERT RADKA REJŠKA. V době mezi vánočními svátky a Novým rokem nabízíme zastavení s varhanní hudbou slavných mistrů inspirovanou Vánocemi v podání dvorního valdštejnského varhaníka Radka Rejška. Vstupné: 90 Kč, začátek ve 14.00 hodin.
* 5. KONCERT V KAPLI NAROZENÍ PANNY MARIE V MAŠOVĚ na návsi. Koncert je zaměřen na vánoční tematiku a přednese jej kvarteto AD LIBITUM. Předcházet mu bude slavnostní odhalení nových hodin ve věži místní kapličky. Začátek v 15.30 hodin. Pořádá SDH Mašov.

Úterý 1. ledna
* HRAD VALDŠTEJN: NOVOROČNÍ KONCERT MANŽELŮ LÉDLOVÝCH. Tradiční novoroční koncert vám zpříjemní odpoledne netradičními písněmi J. Kainara. Vstupné: 90 Kč, začátek ve 14.00 hodin.
* NOVOROČNÍ OHŇOSTROJ v Turnově Na Lukách. Začátek kulturního programu v 16.30 hodin.

Středa 2. ledna
* NÁPOJ LÁSKY / GAETANO DONIZETTI. Hvězdná Anna Netrebko a Matthew Polenzani září v inscenaci jedné z nejpopulárnějších komických oper na světě v režii Bartleta Shera. Metropolitní opera v New Yorku, záznam z roku 2012, zpíváno italsky s anglickými a českými titulky. Kino Sféra od 19.30 hodin. Vstupné 300 Kč.

Čtvrtek 3. ledna
* KAVÁRENSKÝ KVÍZ. Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten můžete nahlásit e-mailem na: weissova@kcturnov.cz nebo přímo před konáním kvízu, tedy alespoň 30 minut před začátkem. KC Střelnice, kavárna KUS, od 19.00 hodin. Vstup zdarma.

Sobota 5. ledna
* HRAD VALDŠTEJN: TŘÍKRÁLOVÝ KONCERT. Koncert tradičního valdštejnského hosta – Hradeckého komorního tucteta, které stále přichází s něčím novým, a tak jeho koncerty neomrzí. Vstupné: 90 Kč, začátek ve 14.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.