Víkendové pozvánky

0

Víkend uprostřed září nabízí poměrně hodně akcí, jejich úspěšnost co do návštěvnosti bude hodně závislá na počasí, které meteorologové předpovídají spíše podmračené…

Pátek 14. září
* ŠKOLA MĚSTU. Pořádá Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola v Turnově. Program probíhá na náměstí Českého ráje od 10.00 do 16.00 hodin.
* BENEFIČNÍ DVOJPROGRAM LOUTNA ČESKÁ & LOUTNA.CZ. V kostele sv. Františka z Assisi a v turnovském městském divadle se odehraje benefiční dvojprogram. Večer zahájí koncert Loutna česká souboru Fragium 16, na který naváže divadelní představení LOUTNA.CZ. Benefice proběhne v rámci senátní kampaně ve prospěch azylového domu pro matky s dětmi v Mladé Boleslavi. Kostel Sv. Františka z Assisi na náměstí od 18.00 hodin, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné na koncert 100 Kč, na divadlo 200 Kč.

Sobota 15. září
* VÍTÁME DO ŽIVOTA. Tradiční vítání nových občánků města Turnova, třetí v tomto roce. Kulturní centrum Střelnice od 9.00 hodin.
* PUTOVÁNÍ S VEČERNÍČKEM. SHD Pelešany pořádá rozloučení s létem pro rodiny s dětmi. Čeká vás zábavná cesta plná večerníčkových postaviček, soutěží, hádanek a překvapení. Start je u hasičské zbrojnice v Pelešanech od 13.00 do 16.00 hodin. Vhodné i pro kočárky, občerstvení zajištěno.
* HRUBOSKALSKÉ SLAVNOSTI na louce u Libuňky. Čeká vás bohatý program: vystoupení dětí, ukázka dravců, trénink psů pro canicross, přehlídka vozidel Karcross Honda CBR 600 včetně jízdy na okruhu a ohňová show. Pro děti jsou připraveny soutěžní disciplíny, jako třeba střelba z kuše, ale také skákací hrad či jízda koňským spřežením. K tanci a poslechu zahrají dechovka Turnovanka (od 16.00 hodin) a hudební skupina Bigbítek (od 18.00 hodin). Organizátoři si připravili soutěž Hruboskalský Master Chef o hodnotné ceny. Začátek ve 14.00 hodin.
* MICHAL DAVID. Skladatel a zpěvák Michal David zavítá v rámci svého letního turné poprvé na zámek Svijany. Koncert se bude konat na nádvoří zámku pod širým nebem. Exkluzivním hostem koncertu bude zpěvačka Markéta Konvičková. Začátek v 19.00 hodin, vstupenky zakoupíte v pokladně zámku, nebo přes rezervační portál E-vstupenka.

Sobota 15. a neděle 16. září
* STÁTNÍ ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC – PUTOVÁNÍ ZA RENESANCÍ. Speciální prohlídky běžně nepřístupných prostor (www.zamek-hrubyrohozec.cz).
* SLACKLINE FESTIVAL NA VALDŠTEJNĚ. Novinkou letošní sezony na hradě byli v rámci akce Středověký víkend slacklineři. A protože se chození po lajně líbilo jak návštěvníkům, tak i slacklinerům, byl domluven nultý ročník speciálního víkendu. Budete mít možnost se na novodobou formu provazochodectví přijít podívat, poslechnout si komentované exhibice a také si chůzi po lajně vyzkoušet.

Neděle 16. září
* DÍLNA PODZIMNÍ – HOUBOVÁ, SKŘÍTKOVÁ, MAKOVÁ. Zářijová dílna je zaměřena na podzimní materiály a plodiny. Podíváme se do světa tajemství lesa, vyrobíme si skřítky, houby, ježky a další podzimní výrobky. Na všechny rodiče a děti se těší naše lektorky Eva Šrajerová, Lenka Bendáková a Simona Bakešová. Městská knihovna, oddělení pro děti a mládež od 10.00 hodin.

Sportovní pozvánky

Sobota 15. září
* CYKLISTICKÉ ZÁVODY VEDOUCÍ KOLEM KALICHA – letos jako Memoriál Tondy Boučka. Na cyklistické závody v Malé Skále se scházejí druhou sobotu v září jak bývalí a současní aktivní sportovci, tak je závod otevřený i pro příchozí, kteří si jen chtějí svůj cyklistický um vyzkoušet. Letos závodníci vzpomenou jednoho z jeho zakladatelů. Antonín Bouček se kolem závodů 3x kolem Kalicha pohyboval 24 let.
Propozice Veřejného cyklistického závodu 3x kolem Kalicha, 25. ročník Memoriál Tondy Boučka: Sobota 15. září, start v 10.26 hodin od maloskalské sokolovny. Převýšení 220 metrů na jedno kolo o délce 16,8 kilometrů. V hlavní kategorii se jedou celkem tři kola, ženy kola dvě. Prezentace závodníků od 8.30, vyhlášení vítězů po dojetí posledního závodníka, přibližně ve 14.30. Závody probíhají za běžného provozu!
* FOTBAL / divize: FK Přepeře – Mšeno (10.30), KP: Sedmihorky – Arsenal ČL (16.30), I. B třída: Přepeře B – Jablonec n. J. (13.30).
* LEDNÍ HOKEJ / Pohár Českého ráje: HC Turnov 1931 – BK Nová Paka (17.00) ZSLK.

Neděle 16. září
* FOTBAL / Semilsko – OS: Rovensko B – Horka, Přepeře C – Zál. Lhota (17.00).

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.