Víkendové pozvánky

0

Víkend uprostřed září nabízí poměrně hodně akcí, jejich úspěšnost co do návštěvnosti bude hodně závislá na počasí, které meteorologové předpovídají spíše podmračené…

Pátek 14. září
* ŠKOLA MĚSTU. Pořádá Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola v Turnově. Program probíhá na náměstí Českého ráje od 10.00 do 16.00 hodin.
* BENEFIČNÍ DVOJPROGRAM LOUTNA ČESKÁ & LOUTNA.CZ. V kostele sv. Františka z Assisi a v turnovském městském divadle se odehraje benefiční dvojprogram. Večer zahájí koncert Loutna česká souboru Fragium 16, na který naváže divadelní představení LOUTNA.CZ. Benefice proběhne v rámci senátní kampaně ve prospěch azylového domu pro matky s dětmi v Mladé Boleslavi. Kostel Sv. Františka z Assisi na náměstí od 18.00 hodin, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné na koncert 100 Kč, na divadlo 200 Kč.

Sobota 15. září
* VÍTÁME DO ŽIVOTA. Tradiční vítání nových občánků města Turnova, třetí v tomto roce. Kulturní centrum Střelnice od 9.00 hodin.
* PUTOVÁNÍ S VEČERNÍČKEM. SHD Pelešany pořádá rozloučení s létem pro rodiny s dětmi. Čeká vás zábavná cesta plná večerníčkových postaviček, soutěží, hádanek a překvapení. Start je u hasičské zbrojnice v Pelešanech od 13.00 do 16.00 hodin. Vhodné i pro kočárky, občerstvení zajištěno.
* HRUBOSKALSKÉ SLAVNOSTI na louce u Libuňky. Čeká vás bohatý program: vystoupení dětí, ukázka dravců, trénink psů pro canicross, přehlídka vozidel Karcross Honda CBR 600 včetně jízdy na okruhu a ohňová show. Pro děti jsou připraveny soutěžní disciplíny, jako třeba střelba z kuše, ale také skákací hrad či jízda koňským spřežením. K tanci a poslechu zahrají dechovka Turnovanka (od 16.00 hodin) a hudební skupina Bigbítek (od 18.00 hodin). Organizátoři si připravili soutěž Hruboskalský Master Chef o hodnotné ceny. Začátek ve 14.00 hodin.
* MICHAL DAVID. Skladatel a zpěvák Michal David zavítá v rámci svého letního turné poprvé na zámek Svijany. Koncert se bude konat na nádvoří zámku pod širým nebem. Exkluzivním hostem koncertu bude zpěvačka Markéta Konvičková. Začátek v 19.00 hodin, vstupenky zakoupíte v pokladně zámku, nebo přes rezervační portál E-vstupenka.

Sobota 15. a neděle 16. září
* STÁTNÍ ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC – PUTOVÁNÍ ZA RENESANCÍ. Speciální prohlídky běžně nepřístupných prostor (www.zamek-hrubyrohozec.cz).
* SLACKLINE FESTIVAL NA VALDŠTEJNĚ. Novinkou letošní sezony na hradě byli v rámci akce Středověký víkend slacklineři. A protože se chození po lajně líbilo jak návštěvníkům, tak i slacklinerům, byl domluven nultý ročník speciálního víkendu. Budete mít možnost se na novodobou formu provazochodectví přijít podívat, poslechnout si komentované exhibice a také si chůzi po lajně vyzkoušet.

Neděle 16. září
* DÍLNA PODZIMNÍ – HOUBOVÁ, SKŘÍTKOVÁ, MAKOVÁ. Zářijová dílna je zaměřena na podzimní materiály a plodiny. Podíváme se do světa tajemství lesa, vyrobíme si skřítky, houby, ježky a další podzimní výrobky. Na všechny rodiče a děti se těší naše lektorky Eva Šrajerová, Lenka Bendáková a Simona Bakešová. Městská knihovna, oddělení pro děti a mládež od 10.00 hodin.

Sportovní pozvánky

Sobota 15. září
* CYKLISTICKÉ ZÁVODY VEDOUCÍ KOLEM KALICHA – letos jako Memoriál Tondy Boučka. Na cyklistické závody v Malé Skále se scházejí druhou sobotu v září jak bývalí a současní aktivní sportovci, tak je závod otevřený i pro příchozí, kteří si jen chtějí svůj cyklistický um vyzkoušet. Letos závodníci vzpomenou jednoho z jeho zakladatelů. Antonín Bouček se kolem závodů 3x kolem Kalicha pohyboval 24 let.
Propozice Veřejného cyklistického závodu 3x kolem Kalicha, 25. ročník Memoriál Tondy Boučka: Sobota 15. září, start v 10.26 hodin od maloskalské sokolovny. Převýšení 220 metrů na jedno kolo o délce 16,8 kilometrů. V hlavní kategorii se jedou celkem tři kola, ženy kola dvě. Prezentace závodníků od 8.30, vyhlášení vítězů po dojetí posledního závodníka, přibližně ve 14.30. Závody probíhají za běžného provozu!
* FOTBAL / divize: FK Přepeře – Mšeno (10.30), KP: Sedmihorky – Arsenal ČL (16.30), I. B třída: Přepeře B – Jablonec n. J. (13.30).
* LEDNÍ HOKEJ / Pohár Českého ráje: HC Turnov 1931 – BK Nová Paka (17.00) ZSLK.

Neděle 16. září
* FOTBAL / Semilsko – OS: Rovensko B – Horka, Přepeře C – Zál. Lhota (17.00).

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.