Víkendové pozvánky

0

Dvoudenní kytarový festival, cesta lesem pohádek, jarmark, férová snídaně, cyklojízda, koncerty, MTB maraton, historicky první republikové klání judistů na ploše zimního stadionu… Nadcházející víkend je opravu nabitý zajímavými pozvánkami.

Pátek 12. května
* LAXIGAL, koncert kapely z Kacanov a okolí. KC Turnov, kavárna KUS od 20.00 hodin. Jako host vystoupí kapela NVN.

Pátek 12. a sobota 13. května
* KYTARA V ČESKÉM RÁJI aneb turnovské kytaření při ZUŠ Turnov, XII. ročník.
– Pátek 12. května: 16.00 sál ZUŠ – workshop Adama Tvrdého na téma improvizace, 19.00 KD Střelnice – jazzový koncert Lédl Jazz Q + Adam Tvrdý trio.
– Sobota 13. května: 18.00 sál ZUŠ – koncert žáků ZUŠ Turnov, kteří se v letošní kytarové soutěži ZUŠ probojovali do krajského kola. V druhé půli koncertu vystoupí posluchači pražské konzervatoře Jaroslava Ježka.

Sobota 13. května
* CESTA LESEM POHÁDEK VE VŠENI. Start 9.00. – 11.00 hodin na hřišti na Kopanině.
* JARMARK ÁBELŮV MLÝN. Již čtvrtý ročník oblíbeného jarního jarmarku na louce u Ábelova mlýna v Dolánkách. Zahájení v 10.00 hodin, 36 stánkařů s tradičním zbožím, charitativní secondhand, od 15.00 hrají pro děti Čmukaři, výtvarné dílny pro děti s Ladou Capouškovou.
* FÉROVÁ SNÍDANĚ. Turnov se díky neziskovce ZAzemí již počtvrté připojí ke stovkám dalších měst a bude „snídat férově“, aby podpořil fair trade výrobky a lokální produkty. Piknikový happening na podporu fairtradových a lokálních pěstitelů proběhne od 10.00 hodin v parku za letním kinem, v případě špatného počasí se bude snídat v muzeu v Kamenářském domě. Více na www.zazemi-turnov.cz.
* CYKLOJÍZDA GREENWAY JIZERA S PRŮVODCEM – za archeologií a pivem. Trasa: Turnov – Modřišice – Přepeře – Mokrý – Ploukonice – Příšovice – Svijany a zpět přes Nudvojovice. Sraz účastníků cyklojízdy je ve 13.00 hodin před Sportovně rekreačním areálem Maškova zahrada v Turnově. Zakončení bude tamtéž mezi 18. a 19. hodinou. Délka trasy je zhruba 21 kilometrů. Seznámíte se s různými variantami řešení cyklotrasy, setkáte se s představiteli obcí, podíváte se do svijanského pivovaru i zámku, v Přepeřích do kostela a zajímavé informace vám v průběhu cesty sdělí lidé z různých oborů (archeolog, historik, pracovníci v cestovním ruchu ad.). Organizátorem cyklojízdy je Sdružení Český ráj. Partnery projektu jsou město Turnov, obce Svijany, Modřišice, Přepeře, Příšovice a Pivovar Svijany.
* WORKSHOP K VÝSTAVĚ „OVCE, MOJE OVCE“ s Ivou Válkovou – praní, česání, spřádání a další úpravy vlny. Dlaskův statek od 10.00 do 16.00 hodin.
* ZÁMEK SYCHROV: PROCHÁZKA ČESKOU OPERETOU. Na programu jsou díla Oskara Nedbala, Karla Hašlera a Rudolfa Piskáčka. Jednotné vstupné 150 Kč. Oranžérie v zámeckém parku od 18.00 hodin.
* KRÁSNÉ NOVÉ STROJE, koncert legendární kapely, která v 80. letech patřila k průkopníkům české nové
vlny. Koncert se odehraje ve stodole ve Střížovicích u Pěnčína. Začátek ve 20.00 hodin. Více na www.1strizovicka.cz.

Neděle 14. května
* DÍLNA MÝDLOVÁ A DÁREČKOVÁ. Tvůrčí výtvarná dílna pro rodiče s dětmi. Společné vyrábění dárečků pro maminky k svátku matek, doplněné výrobou krásných voňavých mýdel. Lektorky Eva Šrajerová, Simona Bakešová a Iva Šrajerová. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 10.00 hodin.
* SETKÁNÍ SBĚRATELŮ POŠTOVNÍCH ZNÁMEK A POHLEDŮ. Pořádá Klub filatelistů v Rovensku pod Troskami od 10.00 hod. v Restauraci U roztržený kopačky, Komenského ulice 198, Rovensko pod Troskami.

Kulturní servis podrobně ZDE

Sportovní pozvánky:

Sobota 13. května
* MTB MARATON: STŘÍŽOVICKÝ UPOCENEC, 5. ročník. Trasa 60 km na Pláně pod Ještědem a zpět. Start je ve 14.00 hodin ve Střížovicích. Toto cyklistické klání je součásti MTB poháru Českého ráje. Jak je dobrým zvykem na těchto pohárových závodech, nejde „jen“ o sport! Nedílnou atmosféru akci navíc dodává tým hendikepovaných cyklistů „Černí koně“, kteří se se vší vervou a nadšením poperou s nástrahami trasy. Akce se řídí mottem: Zasportovat si a užít si večer s muzikou. Letos přijala pozvání kapela KRÁSNÉ NOVÉ STROJE v čele s hudebníkem a výtvarníkem Stanislavem Divišem. Jsou zváni všichni. Ti, kteří chtějí soupeřit s nejlepšími, ti kteří chtějí bojovat sami se sebou, a také diváci a nadšenci nekonvenčních koncertů. Informace najdete na www.1strizovicka.cz.
* FITNESS ZÁVODY O POHÁR OBCE PŘÍŠOVICE. Obec spolu s TJ Sokol Příšovice pořádají 2. ročník běžeckých a in-line závodů pro děti a širokou sportovní veřejnost u areálu ZŠ Příšovice s doprovodným programem. Začátek akce je v 12.00 hod, start závodů od 13.00 hod. Propozice závodů: www.prisovice.cz. Přihlášky účastníků na místě do 12.45 hod. nebo na www.sportchallenge.cz. Přijďte si zasportovat s celou rodinou!
* FOTBAL / Krajský přebor: Sedmihorky – Ž. Brod, I. A třída: Přepeře – Kr. Studánka (11:00 MFS Turnov), Rovensko – Doubí.

Sobota 13. a neděle 14. května
* JUDO: V sobotu 13. května se na Zimním stadionu L. Koška od 10.00 hodin uskuteční mistrovství ČR judo družstev žen, dorostenek, straších žákyň a starších žáků.
* JUDO: V neděli 14. května od 10.00 hodin začíná také na zimním stadionu 2. kolo ligy žáků a žákyň „O samurajskou katanu“. Soutěž probíhá ve dvou kategoriích a v roce 2016 se jí zúčastnilo 1 430 žákyň a žáků ze 40 oddílů celé ČR. Více na www.judoturnov.cz.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.