SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: BASKETBAL, FUTSAL, HÁZENÁ A VOLEJBAL

0

BASKETBAL: Klid netrval dlouho a roce 70. výročí turnovského basketbalu začíná nová sezona 2013/14. V červnu proběhly hlavní oslavy, které mimo jiné přinesly tuhé generační boje, ale i krásný zápas turnovských hráčů s legendami českého a československého basketbalu. Snad je to náhoda, ale právě v jubilejním roce vstupují naši muži na půdu zatím nejvyšší soutěže v historii oddílu – 2. národní ligy. Soutěž začíná v sobotu a v neděli 19. a 20. října, kdy v prvním a druhém kole hostíme na svém hřišti družstva Chrudimi a Žďáru nad Sázavou.

Hráli jsme však již uplynulý víkend, a sice první kolo Českého poháru (finále hostil v únoru Turnov!), v Nové Pace, která s námi hraje 2. NL.
Sokol NOVÁ PAKA  –  TJ TURNOV  66:79 (15:18, 33:37, 46:60), Statistiky: Švandrlík 20 2×3 2/2, Smolík 15 4×3 4/3, Petřivý 13 1×3 2/2, Bartoň 12 2/2, Jeníček J. 10 1×3 2/1, Banýr 5 2/1, Vích 2 2/2, Valšík 2, Plemeník.
Trojky 8! Šestky 20/15 – (75% – co by za to repre dalo!)
Příznivce turnovského basketbalu upozorňujeme na sobotní (12. října) lahůdku, kdy hostí v prvním kole extraligy tým Děčína, kde nastupuje odchovanec Honza Jiříček, družstvo Pardubic rovněž s odchovancem Pepou Příhonským.  Zápas vysílá ČT4 od 18.15 hodin.
Tomáš Mareš, mara.basket@tiscali.cz

FUTSAL
* II. národní liga, zápas 2. kola: Boca Chotěboř – Dalmach Turnov 3:2 (1:2).
Sestava: Prokopec – Krejčík, Pařízek, Šteffan, Mencl, Kratochvíl, Kroupa, Kalousek, Kulhánek. Branky: Kalousek 2x.
Hráči Dalmachu mají s Chotěboří negativní bilanci a tu chtěli zažehnat právě na hřišti soupeře. Dokonce se jim to i dařilo, než přišla poslední fáze utkání a soupeř vývoj skóre otočil.
Dalmach nezačal špatně a do vedení jej dostal Kalousek, 0:1. Soupeři se podařilo v úniku po pravé straně palubovky vyrovnat, 1:1. Jinak si ale Boca žádné velké šance nevytvořila a naopak udeřil Turnov. Kalousek si zpracoval těžký míč a z otočky prostřelil domácího brankáře – 1:2.
Podobný vývoj utkání byl i v loňské sezóně, ale ani tentokrát Dalmach nedokázal vítězství udržet. Chotěboř zvýšila na vyšší obrátky a Turnov se měl co otáčet, aby neinkasoval. To vydržel do 31. minuty, kdy místo samostatného úniku a zvýšení na 1:3 se podařilo domácím vypíchnout míč a vykombinovat hostující obranu i s brankářem, 2:2. Dalmach se ale i přesto tlačil do zakončení a chtěl utkání strhnout opět na svoji stranu. Dokonce po Kratochvílově střele z přímého kopu zazvonila tyč. V 36. minutě šel Turnov do protiútoku, ztratil míč a z následného kontru se domácí mohli radovat z proměněné šance, 3:2. V poslední minutě ještě šel sám na domácího brankáře Kratochvíl, ale nedokázal přesně zakončit.
Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

HÁZENÁ
* II. liga žen, zápas 3. kola: HK Spartak Ústí n. L. – TJ Turnov 25:23 (14:11).
Sestava (branky): Kučerová B. – Aissi D. (5), Davidová C. (5), Ševrová L. (3/3), Kohoutová R. (2), Poláková M. (2/2), Šafářová A. (2), Vališová A. (2), Koubková A. (1), Nalezencová J. (1), Ševrová V., Víšková L.
Svým nástupem do utkání zřejmě trochu turnovské házenkářky domácí zaskočily. Ve čtvrté minutě vedl celek z Turnova 2:0. Domácí se brzy vzpamatovaly a do 8. minuty se dostaly do jednobrankového vedení. Do 20. minuty bylo utkání herně i gólově vyrovnané, to svítil na ukazateli stav 8:8. Ztrátou koncentrace hostujících hráček se ústecké dostaly do pětibrankového vedení, které se Turnovankám podařilo do konce prvního poločasu alespoň snížit na rozdíl tří branek.
Tříbrankové vedení si domácí udržovaly až do 37. minuty, kdy se jim opět „šňůrou“ pěti branek podařilo získat osmibrankové vedení. Ačkoli bylo vedení ústeckých veliké, Turnovanky boj nevzdaly a do konce utkání snížily na pouhé dvě branky. Kdo však ví, jaký měl být výsledek ve skutečnosti!? U stolku časoměřičů došlo k několika chybám a např. branku vstřelenou ze hry nemá L. Ševrová v zápise vůbec uvedenu. Bohužel, rozhodčí si branky nezaznamenávali, takže jakékoli protesty by turnovskému celku nepomohly.
Trenér turnovského celku Roman Fuchs: „Holkám patří poděkování za výkon a předvedenou hru. Bojovným úsilím v závěru patřilo posledních 5 minut nám. Opravdu škoda výpadku v obou poločasech, kdy jsme pustili soupeřky do brankového úniku. Bylo to po našich technických chybách – ztrátou míče nepřesnou přihrávkou, špatnou střelou či odpískáním útočného faulu (k překvapení nás hostujících např. odpískání prorážení při střelbě ve výskoku).“
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

* MLADŠÍ ŽAČKY NA 2. MISTROVSKÉM TURNAJI V BĚLÉ POD BEZDĚZEM 5. ŘÍJNA
Sestava a branky: Marie Dlasková, Barča Kroupová – Eliška Hanušová (1), Štěpka Hatašová (12), Nikča Hrádková, Eliška Kolomazníková (4), Terka Kolomazníková, Radka Procházková (1), Lucie Holmanová (4), Anna Marková, Kačka Landecká, Verča Víšková (14), Áďa Hrancová (10).
Výsledky: TJ Turnov: Bělá 7:9 (pol. 3:2), DHK Pardubice 9:18 (8:10), Kutná Hora 10:16 (5:8), Mělník 20:11 (8:6).

* MLADŠÍ ŽÁKYNĚ A MINIŽAČKY 4+1 NA PRVNÍCH MISTROVSKÝCH TURNAJÍCH
– Sobota 21. 9.: Mladší žačky zajížděly na svůj historicky první mistrovský turnaj do Kutné Hory ve složení: Veronika Víšková (14 gólů), Adéla Hrancová (10 gólů) – obě hráčky, spadající do této kategorie, ale hrající za starší žákyně, byly požádány o výpomoc, Lucie Holmanová, Eliška Hanušová (1), Anna Marková (2), Radka Procházková (1) – všichni r. 2002, Marie Dlasková, Eliška Kolomazníková, Tereza Kolomazníková, Štěpka Hatašová (1), Nikola Hrádková (1) – všichni r. 2003 a nejmladší Kačka Landecká r. 2004.
TJ Turnov: DHK Pardubice 6:16 (pol. 3:6), TJ Sokol Bělá p. Bezdězem 5:10 (2:6), Wendy Mělník 9:8 (4:5) !!!, Sparta Kutná Hora 11:15 (6:8).
– Neděle 22. 9.: V neděli se na svůj první mistrovský turnaj vypravila děvčata z kategorie mladších minižaček a přípravky, doplněné jedním chlapcem a dvěma děvčaty ze starších minižaček, hrající za mladší žákyně.
Sestava a branky: Anna Víšková (4), Jan Víšek (3), Marie Dlasková, Anna Menclová, Barča Bartošová, Terka Živná, Barča Andělová (1) a Štěpka Hatašová (5)
Soupeři a výsledky: TJ Turnov : Loko Vršovice(chlapci) 2 :18, Háje „B“ 2:8, Hudlice 4:10, Pardubice 5:17.
Lenka Víšková – oddíl házené TJ Turnov, Viskova33@seznam.cz

VOLEJBAL
* TJ Jiskra DOMAŽLICE – TJ Zikuda TURNOV 2:3, 0:3.
1. zápas  2:3 (-20,24,-23,20,-9), sestava: Novák, Charousek, Vacík, Konečný, Lukavec, Marek (Libero – Strnad), střídali Kovář, Maier, Macháč, Folprecht, trenéři: Šimůnek a Strnad.
2. zápas 0:3 (-14,-22,-24), sestava: Folprecht, Lukavec, Kovář, Konečný, Maier, Marek (Libero – Strnad), střídali Vacík, Charousek, Macháč, Novák, trenéři: Šimůnek a Strnad.
V úvodním utkání nového ročníku 2. volejbalové ligy zavítali turnovští volejbalisté do západočeských Domažlic na palubovku místní Jiskry, která byla nejúspěšnějším týmem druhé poloviny minulé sezóny, a tak nás čekal hned na úvod velmi kvalitní soupeř. Domácí navíc nastoupili posíleni o nahrávače extraligové Příbrami Kupilíka a smečaře Brabce z prvoligové Plzně. Turnovským naopak chyběl v Nymburce hostující smečař Melich a nemocné libero Vojta. Po vyrovnaném prvním utkání, které bylo jako na houpačce a rozhodovalo se až v pátém setu se ve druhém utkání projevila větší zkušenost a šíře kádru Turnova, který zvítězil jednoznačně 3:0.
V tabulce po dvou kolech je tým TJ Zikuda Turnov na 1. místě!
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.