FOTBAL A HOKEJ O VÍKENDU: 1. FC TATOBITY DÁL VÁLCUJÍ SOUPEŘE, HOKEJISTÉ PROHRÁLI V JIČÍNĚ

0

FOTBAL / V ČFL FK Přepeře nestačil na rezervu ligového Jablonce. V kraji poslední Rovensko neuspělo ani v Desné, a dva body promrhaly doma Sedmihorky, takže nejúspěšnějším naším fotbalovým zástupcem byl Turnov, který vyloupil Mšeno. V A třídě s napětím očekávané sokolské derby Jenišovic s Pěnčínem bylo přeloženo na listopad. O stupínek níže přepeřské béčko nadělilo Smržovce v jejím svatostánku bůra. Na Jablonecku dál dělá ostudu poslední Skala. Semilsku kraluje Mírová v přeboru a Fénix Tatobity v soutěži! Turnovští hokejisté i přes prohru v Jičíně vedou ligu.

ČFL

* FK Jablonec B – FK Přepeře 1:0 (1:0). Rozhodčí Raplík, ŽK 0:1, diváků 212. Sestava: Truksa – Krasnický (82. P. Novotný), Marek Sedláček, Nesvadba, Tvaroha – Kvesic (46. Ježek), Jarosz, V. Novotný, Pavlata – Díl (46. Hlůže), Volf.
Jablonec má silný celek, ale nováček nedal svou kůži lacino. I když mu zrovna nevyšel vstup do zápasu, resp. do jeho prvního poločasu, nebyl daleko od zisku bodíku. V prvním dějství loboval Richtera v jablonecké bráně Volf, ale míč skončil mimo tyče. Klíčová akce se zrodila ve 22. minutě, kdy útočník domácích zasekl v přepeřské šestnáctce balon, ten mu utekl od nohy, ale jeho spoluhráč Dočekal na nic nečekal a bez pardonu jej poslal do Truksou střežené klece – 1:0! Do druhé části hry hosté prostřídali sestavu, a ta „okysličená“ si vybojovala mírnou převahu na hrací ploše. Do slibných příležitostí se pak postupně dostali Pavlata a posléze i znovu Volf, ale jak postřehl vedoucí mužstva FKP Míra Kvapil, chyběla přesnější finální nahrávka, a samozřejmě také lepší zakončení. „Vysoké míče přes exslávistu Jugase neměly příliš velkou šanci na úspěch, takže bohužel Jablonec byl asi o ten jeden gól opravdu lepší,“ dodal Kvapil další postřeh. Prohra mohla být navíc zdvojnásobena, neboť domácí si v otevřené vabank hrající obraně Přepeř našli skulinku, ale míč letící za záda již překonaného Truksy se zastavil v blátě před brankovou čárou!

Ostatní výsledky: Chlumec – Brozany 5:1, Hradec Králové B – Zbuzany 3:4np, Ústí – Pardubice B 1:0, utkání Ml. Boleslav B – Bohemians B se hraje v pondělí!, Velvary – Zápy 2:0, Liberec B – Živanice 1:4, Teplice B – Dukla B 1:5.

16. Brozany 9 1 0 8 8:25 3

* TJ Desná – Sokol Rovensko pod Troskami 4:1 (3:1). Branka 36. Kočí, rozhodčí Zlatník, ŽK 3:3, diváků 86. Sestava: Prokopec – Perger, Kočí, Bangha, Mikule – Vágenknecht, J. Mencl, M. Pařízek, Soukeník – L. Malý (79. Borovička), Koubek.
Naděje hostů na dobrý výsledek na umělé trávě pod horami žila jenom do 17. minuty, v níž Prokopce překonal Skružík. Ten v sobotu nazul „střelky“ a po sedmi minutách si svůj kousek zopakoval. Když po půlhodině zvýšil už na rozdíl třídy Kořínek, vypadalo to na ručník pro Rovenské, do jejichž základu se vrátil „trestanec“ Koubek. Jenomže po chvíli snížil Kočí a zdvihl tak poněkud zplihlý prapor s logem hostů. Jejich výkon sice měl po pauze stoupající tendenci, nicméně na place se to nijak neprojevilo, protože domácího muže č. 1 se už nikomu nepodařilo přelstít, a tak jedinou změnou byla čtvrtá (vlastní) branka Soukeníka v jejich hrubookém rybářském saku pět minut před koncem.

* FK Sedmihorky – Slovan Frýdlant v Čechách 2:2 (1:1). Branky 20. a 82. Pařík, rozhodčí Havel, ŽK 3:1, diváků 36. Sestava: Martin Špína – Novotný, Marek, Čermák, Holý – Urbánek, O. Kodr, Veselovský, Kroupa – Marcel Špína, Pařík.
Šok způsobil Karlovickým už v 6. minutě frýdlantský Jelínek, který svou trefou v dešti poslal hosty do vedení. Naštěstí pro domácí po čtvrthodině gólově kontroval Pařík a druhý poločas začínal se stejnými šancemi pro oba celky. Vyrovnanou hru překlopil opět na stranu Frýdlantu v 78. minutě Šísler. Srovnat mohl Marcel Špína, ale renomé střelce nepotvrdil, protože pokutový kop tentokrát neproměnil. „Marcel nebyl v obvyklé pohodě, takže se to dalo předpokládat. Zápas jsme odehráli bez střídání, a některým hráčům proto docházely v závěru síly,“ zaregistroval kouč FKS Džimis Bekakis. Tomu pak udělal radost snad jenom Pařík, který pár minut před vypršením hrací doby svou druhou brankou v duelu, který sledovala mizerná návštěva, zajistil Sedmihorkám alespoň bod.

* Jiskra Mšeno – FK Turnov 2:3 (1:2). Branky 26. Tomašov, 45. Bělina, 84. Sysel, rozhodčí Bohatý, ŽK 1:2, diváků 88. Sestava: Králíček – Tvrdý, Drahovzal, Šimek (41. Syrovátka, 90. Mach), Beníšek – Sysel, Bělina, Papoušek P. Havel – Landfeld (88. Veber), Nulíček (90. + 2 Moravec).
Ambiciózní Mšeno bylo podle postavení v tabulce a vzhledem k rozkolísanosti turnovských výsledků mírným favoritem, ale papírové předpoklady pro fotbal neplatí. Byť domácí dostal do trháku ve 13. minutě Hájek, hosté dokázali ještě do poločasu výsledek obrátit ve svůj prospěch. Nejprve v 26. minutě vyrovnal Tomašov a velice důležitý gól „do šatny“ vstřelil v poslední minutě první půle svému bývalému gólmanovi Francovi Bělina. Domácí se s takovým stavem však nehodlali smířit a Brož čtvrthodinu před koncem vyrovnal. Turnov však projevil vůli po dalších třech mistrovských bodech a jeho snahu korunoval vítěznou brankou v 84. minutě Sysel. Výhra v Břízkách u jablonecké přehrady přiblížila modrobílé na dostřel svého dopoledně nedělního soupeře a na dohled čela krajského žebříčku, kde s malým náskokem operuje tandem Doksy – Višňová.

Ostatní výsledky: Chrastava – Stráž p. R. 4:1, Skalice – Višňová 0:1, Doksy – N. Bor 1:0, Ž. Brod – Hrádek 1:1.

I. A TŘÍDA

Sousedské derby TJ Sokol Jenišovice – TJ Sokol Pěnčín bylo po dohodě oddílů odloženo na 9. listopad od 16.00 hodin.

Ostatní výsledky: H. Branná – FC Pěnčín 2:4, Ruprechtice – Košťálov 3:6, Mimoň – Kr. Studánka 3:2, Doubí – Lomnice 1:4, Rynoltice – Bělá 1:3, Hejnice – B. Kostel 2:4.

I. B třída

* Smržovka – FK Přepeře B 2:5 (1:2). Branky 19., 56. a 71. Tokan, 44. Horáček, 72. Novotný, rozhodčí Zlatník, ŽK 0:0, diváků 87. Sestava: Hyka – Kvapil (80. Tesař), Kupka, Baudys (19. Tušer), Císař – Díl, Vlach, Michal Sedláček, Horáček – Tokan, Novotný.
Přepeře B se pomalu derou mistrovským žebříčkem vzhůru a jejich jízdu na vlastním malém hřišti, kde se oba týmy v loňském ročníku utkaly v divoké přestřelce, odnesla Smržovka. Ta sice prožila úvodní euforii, protože po čtvrthodině vyrovnané hry skóroval Brož, ale pak už moc důvodů k radosti její hráči nezažili. V 19. minutě načal na titulu střelce utkání pracovat Tokan a první dějství rozhodl minutu před přestávkou pokořením Buriánka Horáček. Nehrálo se ani hodinku a už na 1:3 pro hosty zvýšil svou druhou trefou Tokan. O výsledku potom definitivně rozhodlo rozmezí dvou minut, v níž se do listiny střelců zapsali nejprve kompletací hattricku Tokan a ihned poté i Novotný. Snížení Klause v 82. minutě už nikoho nevzrušilo.

Ostatní výsledky: Rychnov – Lučany 3:2, Plavy – Bozkov 3:3, Harrachov – Jablonec 3:2, Semily – Studenec 3:1, V. Hamry B – Hodkovice 7:4, Držkov – Albrechtice 3:0.

OKRESNÍ KOPANÁ

* Jablonecko-OP: Jenišovice B – Hodkovice B odloženo, Ž. Brod B – Malá Skála 4:0 (3:0), Držkov B – Mšeno B 0:10, Radčice – KOVO 2:6, Tanvald – Zásada 1:5, Kokonín – volno.

11. M. Skála 6 0 0 6 8:32 0

* Semilsko-OP: Mříčná – Mírová 3:5 (0:3) Jíra a Červinka 2, vlastní Jiřišta, N. Ves – H. Branná B 9:1, Libštát – Stružinec 7:0, Poniklá – Martinice 6:1, Vysoké – Jilemnice 0:0, Roztoky – Benecko 6:1.

12. Vysoké 8 0 1 7 9:33 1

* Semilsko-OS: Tatobity – Horka 5:1 (3:1) Cimbál a Kunst 2, Lopota, Rovensko B – Kruh 1:1 (2:1) Mikule 2, Vágenknecht, FKK/L C – Přepeře C 0:0, Zál. Lhota – Semily B 5:1, Studenec B – Víchová 0:5, Bozkov B – Future 3:0.

TURNOV PŘETLAČENÝ JIČÍNEM DÁL VEDE LIGU
LEDNÍ HOKEJ / Proti loňskému mistru se Turnovští, v kleci s novou akvizicí, snažili, a byli Stavebním strojům důstojným soupeřem. Po vyrovnaném průběhu však Jičínu podlehli tím nejtěsnějším rozdílem. Po následném volném kolu budou Turnovští v duelu o první flek hostit na Zimním stadionu Ludvíka Koška týden nato druhý liberecký Slavoj.

* HC Stavební stroje Jičín – Turnov 1931 2:1 (0:0, 2:0, 0:1). Branka 58. Suska, rozhodčí Bernat, Serbus a Svobodová, zásahy gólmanů 24:37, vyloučení 3:2, využití 1:0, oslabení 0:0, diváků 195. Sestava: Brunát David – Zákoutský Jiří, Zákoutský Jan, Šimůnek Jakub, Duda Jakub, Kysilka Marek, Hloušek Karel, Dvořák Josef, Vondráček Jan, Hujer Martin, Maděra Daniel, Hanuš Pavel, Kysela Petr, Suska Josef, Šimůnek Jiří, Švík Roman.

Utkání, ve kterém po vyrovnané a bezbrankové první třetině v té střední dominovali domácí, a třetí patřila hostům. Hvězdami zápasu byli oba gólmani – jičínský Kořínek měl úspěšnost zásahů 96 %, jeho protějšek David Brunát, jenž do Turnova přišel z Kladna, jen o procento nižší. „V první části zápasu jsme se soustředili především na defenzívu, nicméně v jeho půlce jsme inkasovali z hole Průška za asistence Hladíka. Nám chyběla častější střelba,“ byl si vědom Achillovy paty svých svěřenců turnovský trenér Libor Šlechta. I přes výborný výkon novice mezi tyčemi červeno-černo-bílých se po nahrávce Krejčíka v 35. minutě v přesilovce Jičína prosadil Kollman. To Turnovští naopak byli střelecky bezradní, když v poslední části hry nezvládli ani dvouminutovou přesilovku pět proti třem! Zavděk tak museli vzít alespoň čestným úspěchem Susky, který byl na konci spolupráce Maděry s Jiřím Zákoutským dvě minuty před závěrečnou sirénou.

Snímek z prvního domácího zápasu Turnova s Českou Lípou

Ostatní výsledky: Varnsdorf – Lomnice n. Pop. 5:4, Č. Lípa – Slavoj Liberec 4:6.

1. HC Turnov 1931 2 1 0 0 1 9:2 3
2. HC Slavoj Liberec 1 1 0 0 0 6:4 3
3. HC Frýdlant v Č. 1 1 0 0 0 7:6 3
4. HC TS Varnsdorf 1 1 0 0 0 5:4 3
5. HC St. stroje Jičín 1 1 0 0 0 2:1 3
6. HC Lomnice n. P. 2 0 0 0 2 10:12 0
7. HC Česká Lípa 2 0 0 0 2 4:14 0