Víkendové pozvánky

0

Traktoriáda na Vyskři a setkání „Amerik“ na Sychrově, to jsou asi ty dvě nejhlavnější pozvánky nadcházejícího víkendu, který má být podle meteorologů přímo letní!

Sobota 21. dubna
* JOHN DEERE TRAKTORIÁDA 2018. 12. ročník. Akce se koná tradičně na polním letišti na Vyskři a v jeho okolí. Hlavním sponzorem letošního ročníku je nově STROM Praha, a. s., středisko Paceřice. Traktoriáda je vypsána celkem pro pět kategorií (dvě kategorie malotraktorů, dvě kategorie továrních traktorů a kategorii žen. Přejímky strojů začínají v 7.45, od 8.00 probíhá jízda zručnosti – slalom a v 11.00 hodin startuje hlavní závod – dvě jízdy souměrnosti. Závod šlapacích traktůrků pro děti do 9 let se koná od 10.00 do 12.00 hodin, dále se děti mohou zúčastnit soutěže v kreslení „Namaluj traktor“, připravena je pro ně i projížďka na koních, malování na obličej.
Na ploše letiště bude k vidění současná zemědělská technika od John Deere, zahradní technika od Seco, Honda, VARI, Stiga ad. V doprovodném programu vystoupí Veronika Klimešová s Dog Dancing a bubeníci z BARREL BATTERY, Martin Kučera předvede práci s motorovou pilou při dřevosochání, ve spolupráci s NISA AIR budou probíhat fotolety ve třímístném vrtulníku a pro veřejnost je od 10.00 do 14.00 hodin otevřena i kaple sv. Anny na Vyskří. Pořadatel Traktoriády – AUTOMOTOKLUB VYSKEŘ – vyhlašuje i tradiční diváckou fotosoutěž. Další informace na www.amkvysker.webnode.cz.
* SETKANÍ 1st VETERAN US CAR CLUB PRAHA – 20. ročník. Tradiční setkání milovníků amerických vozidel v areálu zámku Sychrov. Zámecký park od 10.00 do 15.00 hodin. Od 17.00 hodin v oranžérii „Čaj o páté“ – obrazy a hudba. Komponovaný program o kardinálu Ludvíku René Rohanovi, který byl zpovědníkem Ludvíka XVI. a hlavním protagonistou slavné náhrdelníkové aféry. Účinkují: Zdena Kloubová – soprán, Marie Wiesnerová – klavírní doprovod, Daria Kassina – housle, Miloš Kadlec – průvodní slovo.
* WOLFGANG AMADEUS MOZART – KOUZELNÁ FLÉTNA. Teatro alla Scala v Miláně. Kino Sféra od 19.30 hodin. Vstupné 270 Kč.
* MONTY. Písničkář Monty je hudební skladatel, textař a multiinstrumentalista. Jeho tvorba mísí všemožné hudební styly, které bravurně pojí jeho hra na akustickou kytaru. Koncert. Kulturní kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Neděle 22. dubna
* DÍLNA PROUTĚNÁ, BUBÁKOVÁ A ČARODĚJNICKÁ. Dílna zaměřená na výrobky z proutí, čarodějná košťata, čarodějnické klobouky, na Bubáky a další rekvizity na svátek čarodějnic. Lektorky Lenka Bendáková, Eva Šrajerová a Simona Bakešová. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 10.00 hodin.

Sportovní pozvánky:

Sobota 21. dubna
* FOTBAL / KP: Přepeře – Višňová (14.00!), Sedmihorky – Hrádek n. N., Rovensko – Doksy, I. B třída: Jenišovice – Vesec, Jablonecko-OP: Malá Skála – Kokonín (vše 17.00).

Neděle 22. dubna
* FOTBAL / Semilsko-OS: Rovensko B – Horka (17.00).
* FLORBAL: Rozhodující 5. utkání baráže Národní ligy, hala TJ Turnov od 19.15 hodin. TJ Turnov – FbK Olymp Praha.

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.