SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: ATLETIKA, FLORBAL, JUDO A VOLEJBAL

0

Tentokrát je tradiční sportovní přehled pestrý. Úvod patří atletice, početná výprava turnovských běžců byla vidět na jarním běhu v Mladé Boleslavi. Turnovské florbalisty čeká tuto neděli rozhodující utkání o bytí a nebytí v národní lize, budou potřebovat i každý hlav v hledišti! Máme tu další úspěch turnovského juda a také první velké zkušenosti mladých volejbalistek.

ATLETIKA

Skvělý začátek dubna v podání atletů AC Turnov
Začátek jarní sezony se pomalu blíží a naši závodníci již začali testovat závodní formu. Dříve než ale vyběhli na start, mohli si ve čtvrtek 5. dubna v libereckém Divadle F. X. Šaldy připomenout výborné výsledky ze sezony 2017 na vyhlášení ankety Neúspěšnější sportovec Libereckého kraje. Náš trenér Miroslav Reichl navázal na výsledek z okresního vyhlašování a i v kraji vyhrál anketu o nejlepšího dobrovolného trenéra! Jeho svěřenci dosahují výborných výsledků, pravidelně se účastní MČR a někteří z nich dokonce s medailovými úspěchy. Právě svěřenec M. Reichla Michal Hanyk se v loňském roce stal mistrem republiky a získal i mnoho dalších cenných republikových i mezistátních medailí. I proto v této anketě skončil na krásném šestém místě v kategorii Sportovní naděje do 18 let. Dalším vítězem byl sprinter Matěj Ponocný, jehož triumf mezi handicapovanými sportovci nebyl překvapením, neboť dosahuje výborných výsledků nejen mezi neslyšícími. Na podzim na MČR staršího žactva v Břeclavi vybojoval stříbro.
V sobotu 7. dubna se vydalo neuvěřitelných 85 našich závodníků na tradiční 85. ročník běhu Štěpánkou v Mladé Boleslavi, který byl zároveň i krajským přeborem v přespolním běhu. Počasí přálo a my jsme se, jako nejpočetnější hostující výprava, nenechali zahanbit a blýskli se mnoha výbornými výsledky. Kromě skvělých zkušeností pro všechny děti, hlavně ty z přípravek, jsme si odvezli i 11 medailí! Mladší žák Radim Kysela si doběhl pro vítězství v krajském přeboru, stříbrnou medaili získala sedmiletá Anna Pažoutová, která na vítězku ztratila pouhou sekundu. Další stříbro získal Štěpán Šafář v kategorii předžáků od 8 do 9 let a starší žákyně Karolína Kautzká. Z pohledu AC Turnov byly nejsilnější kategorií mladší žákyně se 16 starty. Nejúspěšnější závodnicí byla Anna Pergerová, která skončila taktéž druhá. Celý závod vedla a o vítězství přišla smolně až na konci závodu. Sbírku druhých míst doplnil ještě výborně běžící dorostenec Jiří Čermák. Třetích míst bylo také dost, zasloužila se o to děvčata Zuzana Loudová (st. žákyně), Eliška Martínková (dorostenka), Marika Matějovská (juniorka) a Tereza Tomešková (žena), a také dorostenec Václav Schneiberg.
Týž den se konalo také mezistátní utkání ČR–Francie–Irsko–Itálie–Litva–Maďarsko–Slovensko v chůzi juniorek na 10 km v Poděbradech. V reprezentačním dresu se již podruhé představila Jana Zikmundová a nevedla si zde vůbec špatně. Přestože je teprve prvním rokem dorostenka, mezi juniorkami obsadila 22. místo, z České republiky byla nejlepší a stala se tak mistryní ČR. Přestože se jí závod nešel nejlíp a přepálila první kilometr, možnost reprezentovat naši republiku na mezistátním utkání bere jako skvělou zkušenost a doufá, že si tento start ještě v příštích letech zopakuje.
Tomáš Krištof, AC Turnov, kristof.tomas93@gmail.com

FLORBAL

* FLORBAL, národní liga: muži, 3. zápas baráže (sobota 14. dubna): TJ Turnov – FbK Olymp Praha 2:7 (1:2, 1:2, 0:3). Branky: 18. Tomáš Vitásek, 26. Vojtěch Palatínus – 14. Ondřej Dušek, 19. Ondřej Štifter, 25. Ondřej Štifter, 28. Ondřej Štifter, 55. Ondřej Štifter, 56. Jakub Lipus; rozhodčí: David Bezucha – Michal Bezucha; vyloučení: 4 + Jan Havlín 5:1; využití: 0:0; diváků: 55; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 37 – Filip Hejtík 27.
Po týdnu se za stavu 1:1 na zápasy celá série baráže Národní ligy vrátila zpět do Turnova. Vítěz třetího utkání se již mohl výrazně přiblížit branám Národní ligy a Turnov k tomu mohl využít domácího prostředí. V baráži však dosud vyhrávali pouze hostující týmy a toto pravidlo platilo i nyní. Domácí chtěli až přes příliš utkání brzy rozhodnout, hosté naopak hráli s klidnou hlavou a dokázali potrestat všechny turnovské chyby.

* FLORBAL, národní liga: muži, 4. zápas baráže (neděle 15. dubna): FbK Olymp Praha – TJ Turnov 5:6 (2:2, 0:1, 3:3). Ve čtvrtém utkání baráže již měli turnovští florbalisté nůž na krku a pro setrvání v Národní lize museli bezpodmínečně vyhrát. K tomuto nelehkému cíli je již v páté minutě nasměroval Sekyra.
Utkání bylo vyrovnané, v závěru se už oba týmy pomalu chystaly na prodloužení, když byl va čase 59:36 vyloučen jeden z domácích hráčů. S nabídnutou početní výhodou si Turnov věděl rady a dvě sekundy před koncem se ze své pozice trefil Vitásek, který tak v poslední chvíli rozhodl o důležitém vítězství zelenočerných v poměru 5:6. Baráž se tak za stavu 2:2 přesune k rozhodujícímu utkání zpět do Turnova.
Jan Kovář, TJ Turnov, Jan_Kovar@seznam.cz

Pozvánka: Rozhodující 5. utkání baráže Národní ligy se uskuteční v neděli 22. dubna v hale TJ Turnov: 19.15 hodin TJ Turnov – FbK Olymp Praha. Přijďte povzbudit turnovské hráče!

JUDO

Jan Turchich stříbrný na mistrovství České republiky juniorů
Další úspěch turnovského oddílu judo přidal Jan Turchich na mistrovství České republiky juniorů a juniorek, které se konalo v sobotu 14. dubna v Hranicích na Moravě. Ač je Honza ještě věkem dorostenec, tak se dokázal prosadit v kategorii juniorů, kde po velmi pěkném výkonu bral stříbrnou medaili. Nutno podotknout, že finálové utkání měl ve své režii, ale dopustil se hrubé chyby, která znamenala konec nadějím na zisk mistrovského titulu. V kategorii juniorek startovala věkem ještě dorostenka Lucie Zárybnická, která nedokázala porazit svoji soupeřku a s turnajem se bohužel musela rozloučit v samém úvodu. Naše dorostence nadcházející víkend čeká další díl evropské dorostenecké tour v Teplicích.
Jakub Mareš, www.judoturnov.cz

VOLEJBAL

Mladší žákyně kousíček od postupu na volejbalové mistrovství republiky
Mladší žákyně volejbalového oddílu TJ Turnov se o víkendu 14. – 15. dubna zúčastnily v Brandýse nad Labem jedné z osmi kvalifikačních skupin o účast na mistrovství republiky. Tato zatím vrcholná akce byla skvělou příležitostí, jak konfrontovat svou výkonnost s dalšími sedmi týmy z různých koutů naší republiky.
V sobotu žákyně nastoupily k prvnímu utkání proti přeborníkovi hlavního města PVK Olymp Praha. Naše holky se vyspělejšího soupeře zbytečně zalekly a než se stačily rozkoukat, byla z toho zbytečně jednoznačná prohra 0:2 (7:25, 5:25), ale zároveň i cenná zkušenost a inspirace do další práce. V druhém utkání nastoupily proti družstvu ZŠ Mikulova Praha a nechaly rychle zapomenout na ranní neúspěch a poměrně snadno dokráčely k výhře 2:0 (25:14, 25:15). Bojovná nálada se přenesla i do dalších utkání a úroveň naší hry a týmová sehranost se stále zlepšovala. V třetím utkání žákyně porazily Lokomotivu Plzeň 2:0 (25:22, 25:20). Sobotní program zakončily další výhrou nad Baníkem Sokolov 2:0 (25:13, 25:10).
Nedělní program pak zahájily nejdůležitějším zápasem proti týmu 15. ZŠ Plzeň. Holky ve velké euforii a po skvělém výkonu vyhrály první set a nikdy snad nepodaly bojovnější výkon. V druhém setu trochu polevily a ke konci setu se nám navíc zranila jedna ze smečařek základní sestavy. V tie-breaku se muselo improvizovat se sestavou a než jsme se dívky rozkoukaly, tak soupeř měl obrovský náskok – naše hráčky podlehly 1:2 (25:15, 15:25, 11:15). V předposledním utkání nastoupily proti Dansportu Praha. První set byl jasnou záležitostí v náš prospěch, v druhém setu naše hra sklouzla na úroveň, která nás rozhodně nikoho netěšila a byla z toho porážka 1:2 (25:16, 17:25, 14:16). Náladu a cenné body si žákyně zajistily v posledním utkání výhrou nad VK Karlovy Vary 2:0 (25:18, 25:8).
Sečteme-li naše výhry a prohry, tak z toho bylo nakonec velmi skvělé 3. místo, které ale zároveň bylo prvním místem nepostupovým. Náš sen se kvalifikovat na mistrovství republiky mezi 16 nejlepších týmů z celé republiky nám těsně unikl, ale je z toho skvělý zážitek, navázání spolupráce s dalšími týmy a hlavně obrovská chuť a motivace do další práce.
Náš oddíl skvěle reprezentovaly nahrávačky Majda Hrochová a Sára Šebková, smečařky Terka Stará a Kačka Prchalová, univerzálka Kačka Stará a blokařky Niki Karlová, Vanes Volková, Áňa Václavů a Kája Šedová.
Všem holkám děkujeme a blahopřejeme!
Pavel Starý – trenér, volejbal Turnov, pavka.staroch@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.