Víkendové pozvánky

0

Koncert, beseda, divadlo, diskotéka, příspěvek k oslavám gymnázia, vítání jara na hradě Rotštejně, důležitý fotbalový divizní zápas…

Pátek 13. dubna
* GLASS GOSPEL Železný Brod – benefiční koncert, jehož výtěžek přispěje na obnovu dvou soch ukradených z oltáře v kostele sv. Jiří v Přáslavicích. Oltář prošel v minulých letech generální restaurátorskou opravou. Kostel sv. Jiří, Přáslavice – Karlovice, začátek v 17.00 hodin.
* Obec Veselá u Rovenska pod Troskami zve NA BESEDU SPOJENOU S PROMÍTÁNÍM O KARLU HLAVÁČKOVI (26. 3. 1902 – 29. 12. 1987), řídícím učiteli, odbojáři a zaníceném skautském činovníkovi. O životě svého dědy Karla Hlaváčka bude vyprávět PhDr. Boris Hlaváček. Sál školy ve Veselé od 18.00 hodin.

Sobota 14. dubna
* JAK SE KROTÍ PRINCEZNA. Pohádka pro děti z cyklu Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin. Vstupné 60 Kč.
* MOLLIE SCHAEFER, T.D.I. A TAMDOLETMA. Turnovské gymnázium slaví 110 let své existence. Ještě než vše vyvrcholí velkým oficiálním abiturientským srazem na Střelnici v sobotu 13. října, proběhne, stejně jako před deseti lety, série neoficiálních kulturních akcí spojených s touto školou. Slečna Mollie Schaefer, která pochází z Alabamy v USA, v letošním školním roce pracuje v rámci Fulbrightova stipendia na gymnáziu jako asistentka vyučujících anglického jazyka. Je autorkou originálních a specifických písní na pomezí folku a alternativy, a proto nemůže v pásmu koncertů v kavárně KUS chybět. TAMDOLETMA – Fanda Jaroš s Vojtou Tomáškem na gymnáziu maturovali v roce 2004. Jako alternativně-folkovo-bluesové duo Tamdoletma vystupují od dob vysokoškolských studií v Praze. Skupina T.D.I. vznikla před dvěma lety v garáži u prarodičů jednoho z tehdejších členů. Kulturní kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.
* OLDIES PARTY – RETRO DISKO. Přepeře, sokolovna, začátek ve 20.00 hodin. Mejdan s hity 60.-90. let minulého století. DJ´s Michal Tůma a Michal Karabin a Aleš Mastník. Info a rezervace na tel. 731 570 114.

Sobota 14. a neděle 15. dubna
* VÍTÁNÍ JARA NA HRADĚ ROTŠTEJN s písničkou a pohádkou „Jak loupežník z Podrotštejna Dobrotu sekal a co z toho vzešlo“. Hudebním doprovodem Vám bude Skupina historické hudby Trifikus z Liberce. Začátky představení v 11.00, ve 13.00 a v 15.00 hodin. V případě třeskutých mrazů, hustého deště a podobně „příjemného“ počasí se v danou hodinu nehraje. Na hradě bude zároveň probíhat výstava studentky Univerzity Hradec Králové Mileny Zachařové s názvem „Nemám co na sebe!“ o středověkém odívání v českých zemích. Pořádají Ochrana Klokočských skal, z. s., a kastelánka hradu Rotštejn (hrad na titulním snímku).
* O TICHÉM KRÁLOVSTVÍ. Netradiční prohlídky zámku Sychrov s pohádkou v podání kostýmovaných průvodců zámku. Prohlídky vždy od 10.00, 11.00, 13.00, 14.00 a 15.00 hodin.

Neděle 15. dubna
* NEJLEPŠÍ KNIHA O FAKE NEWS. Listování Lukáše Hejlíka. KC Střelnice – foyer – od 18.00 hodin.

Sportovní pozvánky:

Sobota 14. dubna
* FOTBAL / KP: Přepeře – Sedmihorky (14.00!), I. B třída: Jenišovice – Doksy B, Semilsko-OP: Přepeře B – Bozkov B, OS: Tatobity – Košťálov C (vše 17.00).

Neděle 15. dubna
* FOTBAL / divize: FK Turnov – Chrastava, Jablonecko-OP: Jenišovice B – Radčice, Semilsko-OS: Přepeře C – Rovensko B (vše 17.00).

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.