Víkendové pozvánky

0

Akce Turnovského léta na každý den (ZDE). O nadcházejícím prodlouženém víkendu se mj. můžete těšit na koncerty před Střelnicí, Den Geoparku na Troskách, do Českého ráje vyjede parní vlak, na Dlaskově statku se konají řemeslné soboty, v neděli hrají loutkáři dětem v atriu muzea. V pátek 5. a v sobotu 6. července se také v Turnově koná „malá“ Benátská! (ZDE). Rozšířenou nabídku akcí nabízí hrad Valdštejn (ZDE). V sobotu také začíná festival Hudba z ráje (ZDE).

Pátek 5. července
* DEN GEOPARKU UNESCO ČESKÝ RÁJ NA HRADĚ TROSKY. Geopark Český ráj ve spolupráci se státním hradem Trosky pořádá celodenní akci s odborným výkladem geologa Jiřího Pazderského a ředitelky Geoparku Český ráj Blanky Nedvědické o geologických zajímavostech Geoparku UNESCO Český ráj spojenou s ukázkou hornin, minerálů a zkamenělin, které se zde vyskytují. Státní hrad Trosky 9.00–17.30 (www.geoparkceskyraj.cz).
* Koncert tohoto léta! Kapela JELEN společně s vámi oslaví 10 let od svého založení. Kapela se v posledních letech vypracovala mezi nejžádanější jména hudební scény a vyprodala také O2 arénu. A protože v areálu Pivovaru Rohozec to bude letos jediný koncert kapely JELEN nejenom v našem regionu, ale i v širokém okolí, nenechte si tento výjimečný hudební večer pod hvězdami a u přímo u zdroje zlatavého moku piva Českého ráje ujít. Nejlevnější vstupenky ještě stále zakoupíte v prodejně MIDAS MODES v Turnově v Jiráskově ulici, dále v síti Ticket live, ale pro váhající budou k dostání i na místě před koncertem. Areál Pivovaru Rohozec od 19.00 hodin, areál bude otevřen v 18.00 hodin.
* TONY BEAT. Zahájení turnovského léta s kapelou Tony Beat. Nová kapela starých muzikantů zahraje známé i neznámé hity. Turnovské léto/koncert, prostor před Střelnicí od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Sobota 6. července
* TURN-OFF ROCK FEST 2024, 9. ročník rockového festivalu v srdci Českého ráje. Festival proběhne již tradičně na open air prostoru vedle autobusového nádraží v Turnově na Lukách. Areál festivalu bude pro návštěvníky přístupný od 13.00 hodin.
Festival je založen především na příjemné a pohodové atmosféře v malebném prostředí srdce Českého ráje – bez plotů a jiných zábran či omezení. V průběhu festivalového dne se mohou návštěvníci těšit především na pořádnou nálož muziky v podání vybraných českých rockových a metalových kapel, dále pak na ověřené, ale i nové festivalové soutěže a velkou porci zábavy. Nezapomíná se ani na ty nejmenší – pro rodiny s dětmi bude opět připraveno bohaté vyžití ve formě skákacích hradů, malování, tetování a spousta dalšího rozptýlení. Během festivalu bude pro návštěvníky k dispozici bohatá nabídka občerstvení nejen z místních pivovarů, ale i ve formě míchaných alkoholických i nealkoholických nápojů, ledové tříště apod. Přijdou si zde na své také milovníci jídla, pro které bude připraveno na výběr z lahůdek české i zahraniční festivalové kuchyně.
Letos je zase na co se těšit, a to vše opět se vstupem ZDARMA!!!
14.00-14.40 TALENT RO(C)KU
15.10-16.00 WOTAZNÍK
16.30-17.20 METANOL
17.50-18.40 SILENT SESSION
19.10-20.10 ZAKÁZANÝ OVOCE
20.50-21.50 ANARCHIA
22.30-23.30 ČERNÁ
23.30-00.00 ROCK DJ
Projekt je realizován jako nezisková akce za finanční podpory města Turnov a dalších partnerů a sponzorů. Jelikož se jedná o opakující se tradiční událost, jejíž pořádání je podmíněno především návštěvností, doufáme, že se zde opět sejdeme v hojném počtu, aby mohla tradice pokračovat!
* ARAKAIN, DE BILL HEADS, PROROCK. Koncert kapel v Měšťanském pivovaru Na Lukách. Začátek v 17.30 hodin. Vstupné v předprodeji 290 Kč, na místě 390 Kč. Více na www.pivovarturnov.cz.
* THE BEATLES VETERAN CLUB. Nejstarší Brouci v České republice opět v Turnově. Jičínsko-turnovská kapela The Beatles Veteran Club reprodukuje věrně skladby legendární liverpoolské čtveřice a jako jediná v České republice vnáší prostřednictvím svých členů do svých vystoupení neopakovatelnou atmosféru šedesátých let. Turnovské léto/koncert, prostor před Střelnicí od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.
* Skupina ROCKIN‘ REVIVAL ze Soběslavic zahraje od 20.00 hodin u občerstvení Písečák Příšovice.

KULTURA, KINO A VÝSTAVY

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.