NOVÁ PRACOVNÍ MÍSTA VE ZDRAVOTNĚ SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH TURNOV OD ROKU 2021

0

V polovině tohoto roku bude zkolaudována nová budova Alzheimer centra a v lednu 2021 dojde k zahájení provozu. Co tomu musí předcházet, aby byl rozjezd bezproblémově nastartován, řeší vedení této organizace spolu s vedením města již nyní. Už několik měsíců se zaměřujeme na interiérové bezbariérové uspořádání, barevné varianty podlah, dveří, nábytku a dalších prvků, které zpříjemní pobyt seniorů v nové budově. Dolaďujeme s odborníky novou elektroniku, která navazuje na stávající, a modernizujeme ji tak, aby i po letech byla aktuální a funkční.

Současně je důležitým úkolem připravit kvalitní personální obsazení o počtu sedmnácti nových zaměstnanců s nástupem od 1. ledna 2021, kteří doplní mozaiku zázemí tolik potřebného nového zařízení. Základním stavebním kamenem zde budou pracovníci v přímé péči, zejména pečovatelský a zdravotnický tým, který navazuje na stávající zkušený a kvalifikovaný personál.

Co je k této profesi z pohledu kvalifikace potřebné? Prvořadě je to dobrý zdravotní stav, bezúhonnost a vztah ke starším lidem, pro pečovatelský tým je to vyučení nebo středoškolské vzdělání za předpokladu absolvování rekvalifikačního kurzu „Pracovník v sociálních službách“. Pro zdravotnický personál je to střední nebo vyšší zdravotní škola, tedy vzdělání dle zákona č. 96/2004 Sb. (všeobecná sestra, dětská sestra). Pro zájemce, kteří zvažují do budoucna změnit současné zaměstnání, přijde vhod informace o rekvalifikačním kurzu, který probíhá dvakrát do roka ve Vzdělávacím centru Turnov, ale i v jiných městech.

V současné době se zdá, že se jedná do budoucna o daleko prestižnější profese, než tomu bylo v minulosti, a to zejména po stránce finanční. Rozhodně se jedná o perspektivní zaměstnání, které však nemůže vykonávat každý. Proto je dobré se již nyní informovat v našem zařízení, co prakticky profese pečovatelky obnáší a pak se rozhodnout, zda na to mám, či ne. Pro ty, co si zvolí životní profesní změnu, čeká kromě dobrého finančního ohodnocení i příjemné pracovní prostředí, dobrý pracovní kolektiv a pracovní místo se sociálními jistotami.
Další informace o Zdravotně sociálních službách získáte na webových stránkách www.zsst.cz, e-mail: info@zsst.cz.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.