PRÁZDNINY VE ŠŤASTNÉ ZEMI ZAHÁJÍ KAPELA KRYŠTOF, OTEVŘOU ZDE I REPLIKU HRADU TROSKY

0

Provoz největšího dětského přírodního hřiště v České republice se již pomalu přeměňuje z jarního, kdy je areál vyhledávaný především školami základními i mateřskými, do provozu prázdninového, kdy je tady živo každý den od rána do večera. Definitivně byl doladěn doprovodný kulturní program, postupně nastupují brigádníci, kteří se budou starat o prázdninách o volný čas dětí i jejich rodičů, řemeslníci dokončují repliku hradu Trosky, které bude tak trochu patřit tato sezona. „Máme za sebou prověrku v podobě dubnového zahájení turistické sezony, kdy do areálu během pár hodin přišlo na pět tisíc lidí, což byla zkouška hlavně pro nového poskytovatele občerstvení, první červnovou sobotu jsme uspořádali dětský den, nyní naše snažení směřuje na samý začátek prázdnin, kdy zpěvák a vůdčí osobnost kapely Kryštof Richard Krajčo slavnostně otevře repliku Trosek,“ vypočítává správce areálu Pavel Faltus.

Koncert skupiny Kryštof a otevření hradu proběhnou v neděli 28. června. Vstup do části areálu, kde se koncert uskuteční, bude umožněn pouze návštěvníkům, kteří budou mít speciální vstupenku zakoupenou v síti Ticketstream (nákup můžete uskutečnit přes internet nebo třeba prostřednictvím informačních center v jednotlivých městech). Zbylá část areálu bude přístupná za standardních podmínek jako jiné dny (100 Kč na osobu).

201506161550_tz_25_015_krajco

Do prodeje na koncert bylo dáno 2 500 vstupenek, ještě zbývají poslední desítky. Je možné, že omezený počet vstupenek na koncert bude k dispozici i v pokladně Šťastné země. „Koncert začne v 16.00 hodin, replika hradu Trosky bude slavnostně otevřena asi půl hodinu předtím. Richard Krajčo se možná sveze na jednom ze dvou dlouhých toboganů z hradních věží,“ přibližuje Pavel Faltus. Replika hradu vzniká z akátového dřeva v poměru 1:5, podobat se bude spíše historickému vyobrazení hradu ze středověku než současné zřícenině. Pannu a Babu ale poznáte jako největší věže bezpečně, dohromady má dřevěný hrad věží šest, a také cimbuří, vstupní brány, ochoz a vyhlídku z nejvyšších věží, které měří 8,5 metru. Odsud jsou vidět i skutečné Trosky na protějším kopci!

201506161550_tz_26_015_trosky

Areál Šťastné země je otevřený sedm dnů v týdnu, po celé prázdniny bude každý den probíhat program v keltské vesničce, otevřeno je lanové centrum, které patří k největším v republice. O prázdninách bude k dispozici i oblíbená vodní skluzavka, kterou zájemci najdou na novém místě. V případě větších doprovodných akcí zde bude fungovat i řemeslnický trh. Zatím největší, s třiceti prodejci, je naplánovaný na neděli 28. června.

Šťastná země je letos otevřena od 25. dubna do 31. října denně od 9.00 do 19.00 hodin, o prázdninách až do 20.00 hodin. Standardní cena vstupného je 100 Kč na osobu ve věku nad dva roky. Za některé doplňkové služby se tu platí zvláštní měnou, čtyřlístky (1 čt = 20 Kč).

Více na www.stastnazeme.cz (zde je umístěna i webová kamera s pohledem na dění v areálu, můžete si zkontrolovat i aktuální počasí).

201506161550_tz_27_015_trosky

NEJBLIŽŠÍ AKCE:

* Neděle 28. června: Zahájení prázdnin ve Šťastné zemi. KONCERT: KRYŠTOF. Otevření repliky hradu Trosky. Staročeské řemeslnické trhy, hry a soutěže pro děti a dospělé.

Rámcový přehled dalších akcí:

* Čtvrtek 23. července: ZAHÁJENÍ SLAVNOSTÍ SLÁMY 2015, Staročeské řemeslnické trhy, KONCERT: XINDL X s kapelou. Předprodej vstupenek přes Ticketstream i na místě. Téma letošního Slamáku je Říše zvířat a hmyzu. Těšit se můžete na dvacítku slaměných soch v nadživotní velikosti, slaměný hrad a další doprovodné atrakce.
* 23. července – 31. srpna: SLAVNOSTI SLÁMY. Po většinu prázdnin budete moci obdivovat slaměná díla mladých umělců.
* 17. –  23. srpna: DŘEVO-SOCHAŘSKÁ DÍLNA. Po celý týden můžete pozorovat umění sochařských mistrů a také vyzkoušet sochařskou dílnu pro rodiče s dětmi.
* Neděle 23. srpna: Veřejná aukce děl dřevo-sochařské dílny. Pořiďte si domů jedno z oživlých děl mistrů sochařů. Staročeské řemeslnické trhy, soutěže a hry pro děti i dospělé, KONCERT: MAREK ZTRACENÝ. Předprodej vstupenek přes Ticketstream i na místě.
* Sobota 12. září: BABÍ LÉTO ve Šťastné zemi. Přijďte se s námi rozloučit s létem. Připraveny budou koncerty a divadla pro malé i velké, soutěže o volné vstupenky na sezónu 2016 a kulinářské speciality z podzimních plodin a přírodních produktů.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.