PRÁZDNINY NA VALDŠTEJNĚ ZAČÍNAJÍ VE VELKÉM STYLU

0

Letní prázdniny jsou tady a s nimi i pestrá nabídka kulturních akcí na Valdštejně, která osloví všechny věkové kategorie.

Hned první červencový týden startují oblíbené dětské prohlídky s loupeživým rytířem (pondělí a středa) a princeznou Kateřinou (úterý a čtvrtek). Návštěvníci se mohou těšit i na první letošní večerní prohlídky (středa 3. 7.), které dostaly podtitul „tažení hradem se Žižkou“. Reflektují tak výročí 600 let od obsazení Valdštejna slavným husitským vojevůdcem, a toto období navíc doplňuje i panelová výstava na druhém nádvoří.

Hlavním hudebním hostem bude od středy 3. 7. do neděle 7. 7. Hradecké komorní tucteto, které přiveze vedle tradičního repertoáru i skladby Bedřicha Smetany, jenž má výročí v rámci Roku české hudby. Vrcholem „valdštejnského turné“ hradeckého sboru je tradičně velký odpolední koncert v sobotu 6. 7. od 17.00 hodin.

Jednou z největších akcí, která pomyslně zahájí prázdninovou sezonu na Valdštejně, je vystoupení rytířů, a to o svátečních dnech 5.–6. 7. V podání šermířské a divadelní skupiny Nostra ex si lidé užijí za zvuku podmanivé hudby šermířské turnaje a nově i ukázky dobových tanců. Pro milovníky historie je připravena další novinka v podobě speciálních kostýmových prohlídek s hrabětem Aloisem Lexou z Aehrenthalu (v neděli 7. 7.). Ten zájemce seznámí s proměnou Valdštejna z původně šlechtického sídla na oblíbený turistický cíl.

I letos pokračuje spolupráce s Českou televizí v rámci letní soutěže s ČT Déčko, nesoucí název „Zápas století“. Cílem hry je ukázat dětem a jejich rodičům nejrůznější zajímavá místa a nabídnout jim možnost prázdninového cestování po České republice. U hradu je ukryta keška s unikátním kódem. Soutěž trvá od 29. 6. do 30. 8. 2024. Detailní pravidla soutěže, včetně mapy s vyznačenými místy, jsou ke zhlédnutí na webu www.zapas-stoleti.cz.

Na oficiálních stránkách hradu najdete podrobné informace ke všem konaným akcím, včetně časového harmonogramu. Přijďte si užít (nejen) začátek léta na Valdštejn.
Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch, www.hrad-valdstejn.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.