Víkendové pozvánky

0

Víkend plný zajímavých pozvánek. V pátek vpodvečer se v Uličce řemesel uskuteční Májová slavnost, v sídle Žluté ponorky proběhne jarní přehlídka a koncertem kapely Mackie Messer Klezmer Band začne sezona v synagoze. V sobotu se koná už téměř legendární cesta lesem pohádek na Všeni, výjimečnou akci pořádají v ZŠ Skálova, v Karlovicích požehnají hasičské technice, na Valdštejně je připravena dětská pouť s atrakcemi a dílnami. Další dílna je pro rodiny s dětmi připravena na neděli v knihovně, večer v divadle se uskuteční premiéra divadelní hry autorů Petra Hakena a Martina Hyblera.

Pátek 10. května
* JARNÍ PŘEHLÍDKA ŽLUTÉ PONORKY – od 16.00 do 18.00 hodin. Jarní přehlídka přináší bohatý program tanečních, hudebních a výtvarných vystoupení doplněná řadou prezentací dalších kroužků. Program proběhne na zahradě a v sále Žluté ponorky v Husově ulici.
* MÁJOVÁ SLAVNOST V ULIČCE ŘEMESEL. Přijďte s námi oslavit první rok Uličky řemesel. Program: 17.00 – vystoupení kapely Duo BigBand, 18.00 Vernisáž výstavy prací absolventů SUPŠ a VOŠ Turnov u příležitosti 140. výročí školy. Více informací na www.ulickaremesel.cz.
* ALL FRIENDS DEAD – hardcorový zmatek, šílenost. Čisté zpěvy se střídají s tvrdším výrazem metalového vokálu. Metal se mísí s popovou melodii, corová hrubost s elektronikou… Malá (domácí) scéna, Klub KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.
* MACKIE MESSER KLEZMER BAND zahraje klezmerové písně originálním a netradičním způsobem. První koncert nové sezony v synagoze v Krajířově ulici, začátek v 19.00 hodin. Turnovská synagoga zahajuje sezonu 1. května. Kromě krásného interiéru si zde budete moci prohlédnout i novou výstavu „Židovské tradice a zvyky“, která vás seznámí se židovskými tradicemi, náboženstvím i historií Židů na území Čech a Moravy. Výstava je zapůjčena ze Židovského muzea v Praze a vychází především z jeho sbírek a stálých expozic. Ke zhlédnutí je až do konce července.

Sobota 11. května
* 31. ROČNÍK CESTY LESEM POHÁDEK, který je pořádán ZŠ Všeň a zdejším obecním úřadem. Start pochodu je již tradičně v době mezi 9.00 a 11.00 hod. na dvou místech, a to buď na hřišti na Kopanině, nebo u obecního úřadu. Trasa pochodu vede po cestě na Pohoří a dále na Podpohoří, kde se rozdělí. Delší část pokračuje k hájence a přes zříceninu hradu Kozlov k Vústře a dále na Všeň, což představuje asi 7 km. Tato trasa je vhodná pouze pro pěší. Kratší trasa se odpojuje na Podpohoří, vede rovnou k Vústře a pokračuje ke Všeni a k hřišti na Kopanině. Kratší cesta je sjízdná i pro kočárky a měří zhruba 4 km. Loňského ročníku se díky slunečnému počasí zúčastnilo 1 200 lidí.
* JARMARK NA VOSTROVĚ V MNICHOVĚ HRADIŠTI. Užijte si den plný řemeslných stánků s originálním zboží, loutkové pohádky pro všechny věkové kategorie od Rudy Hancvencla a Čmukařů. Pro děti jsou připravené zábavné dílničky a pro všechny skvělé jídlo a pití. Parkování zdarma přímo na místě. Od 9.00 do 17.00 hodin. Více informací na FB – Vostrovní Fler jarmark.
* ŠKOLA HROU – DIGITÁLNÍ TECHNOLOGIE KOLEM NÁS. Den otevřených dveří na 2. stupni ZŠ Skálovka (Skálova 600). Příchozí se mohou těšit na disciplíny, ve kterých si vyzkouší, jak digitální technologie pomáhají ve výuce, ale zároveň se seznámí s nástrahami užívání těchto technologií. Lákadlem bude i bohaté občerstvení. Pozornost návštěvníků přitáhne otevřená věž školy. Akce začíná v 9.00 hodin, od 11.15 hodin potom proběhne kulturní program v zahradě školy. Viz www.zsskalova.cz
* VALDŠTEJN DĚTEM. Pestrý program, který osloví jak rodiny s dětmi, tak i běžné návštěvníky. Od 10.00 do 16.00 hodin bude v předhradí probíhat stánkový prodej řemeslných a regionálních výrobků, malování na obličej nebo ukázka staročeské mechanické střelnice a kolotoče. V areálu je připravena tvůrčí dílna, divadelní představení pro děti i koncerty v hradní kapli. Více ZDE.
* Sbor dobrovolných hasičů Karlovice a Římskokatolická farnost Rovensko pod Troskami u příležitosti svátku sv. Floriana, patrona hasičů, zvou na SLAVNOSTNÍ POŽEHNÁNÍ POŽÁRNÍ TECHNICE A PRAPORŮM, které provede farář Tomasz Dziedzic. Kostel sv. Jiří v Přáslavicích od 14.00 hodin.
* RETRO FIVE. Turnovsko-liberecká kapela vznikla na podzim 2009 sloučením členů bývalé turnovské kapely Tornádo a bývalé liberecké kapely Bezpes. Malá (domácí) scéna, Klub KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Neděle 12. května
* DÍLNA KVĚTINOVÁ – DÁREK PRO MAMINKU. Tvůrčí výtvarná dílna pro rodiny s dětmi je věnována aranžování živých kytiček, tvorbě papírových přání a kytiček. Na děti i rodiče se těší lektorky Eva, Simona, Šárka a Veronika. Nezapomeňte na kartičky Pohádkového tvoření se skřítkem Knihovníčkem. Součást projektu S knížkou do života. Dětské oddělení knihovny v Jeronýmově ulici od 10.00 hodin.
* FOTBAL, divize: FK Turnov – Vysoké Mýto (17.00), Jablonecko-OP: Malá Skála – Kokonín (17.00).
* JEHO VLASŤ. Projekt vznikl ve spolupráci Turnovského divadelního studia a Spolku Imuza jako umělecký příspěvek k oslavám Roku české hudby. Hlavní inspirací k projektu nebyl jen fakt, že Smetana letos slaví velké výročí nebo že máme Rok české hudby, ale především samotná „Má vlast“, které se v orchestru mezi umělci neřekne jinak než Jeho vlast. Mimochodem se tak i prapůvodně toto dílo jmenovalo. Komponovaný pořad, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné od 190 Kč. Více ZDE.

KULTURA, SPORT, KINO A VÝSTAVY

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.