TURNOVŠTÍ SOKOLOVÉ STÁLI NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ

0

V sobotu 22. dubna se konal v libereckých Pavlovicích v areálu ZŠ Sokolovská přebor sokolských oddílů ve všestrannosti župy ještědské. Závodníci změřili své síly ve čtyřech částech. Celkem v deseti disciplínách – sportovní gymnastika (prostná, přeskok, hrazda, lavička), atletika (běh 50 m, hod kriketovým míčkem, skok daleký, běh 300 m), šplh a plavání. Závodníci důkladně prověřili svou kondici i dovednosti.

Přeboru se zúčastnilo 93 cvičenců, naprostou většinou to byly děti žákovských kategorií. Vítězové postoupili do celostátního kola přeboru v Prostějově. Úroveň závodníků byla, jako vždy u dětí, rozdílná. Uplatňovali se závodníci zkušení i naprostí začátečníci. Kromě kategorií žactva závodilo i 21 předškoláků. Pro ně to byl většinou vůbec první závod v životě.

Na cvičištích se sešli zástupci ze šesti jednot župy ještědské. Dostavili se závodníci z Českého Dubu, Turnova, Bílé, Horního Růžodolu, Františkova, Chrastavy, Hořeních Pasek a Liberce I.

Za T. J. SOKOL Turnov bojovalo sedm dětí v kategorii žactva a osm předškoláků. Turnovský Sokol má velice kvalitní a šikovné cvičence, což dokazují i výsledky – 1. místo: Eduard Leitner – starší žák, 1. místo: Markéta Linhartová – starší žákyně, 2. místo: Hannah Marková – mladší žákyně, 6. místo: Johanna Horáčková – mladší žákyně.
Všem cvičencům přejeme mnoho sportovní úspěchů v dalších sportovních kláních.
Michaela Uchytilová, Tělocvičná jednota Sokol Turnov, sokol.turnov@seznam.cz

Sokolové z Turnova

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.