JARNÍ ČÁST FOTBALOVÉ SEZONY OČIMA PREZIDENTA FOTBALOVÉHO KLUBU

0

Fotbalisté FK Pěnčín-Turnov přezimovali v klidném středu tabulky. Po podzimní části skončili na 8. místě s vyrovnanou bilancí sedm výher, sedm proher a jedna remíza a vyrovnanou bilancí gólovou 21:21. Cíl – hrát o klidný střed tabulky – byl splněn bezezbytku, postupové starosti, doufejme, hrozit nebudou ani na jaře. O zimní přestávce mužstvo sehrálo několik přípravných zápasů, přišel nový trenér, otázek pro prezidenta klubu Jaroslava Knížka tedy dost.

* Jak hodnotíte zimní přípravu, jakým způsobem probíhala?
Zimní příprava začala již 11. ledna čtyřmi tréninky týdně. Trénovali jsme na umělé trávě v Liberci a v Železném Brodě a v posilovně turnovských atletů. Důvodem této, pro nás poměrně nákladné přípravy, je nulová vybavenost fotbalu v Turnově. Nicméně věřím, že i zde umělá tráva jednou vznikne.

Kromě fyzické přípravy mužstvo sehrálo řadu přípravných zápasů. Vyhráli jsme například 2:0 nad Pěnčínem, porazili Hrádek nad Nisou 2:0 a Hlavici 1:0, s Novým Borem jsme remizovali 2:2, vyhráli nad Jičínem 2:1, s Liberce B jsme prohráli 1:2 a s Mladou Boleslaví B remizovali 0:0. Z přehledu je zřejmé, že příprava byla poměrně kvalitní a v přípravných utkáních jsme obstáli. Celkem se podařilo odehrát deset zápasů, což je především zásluhou realizačního týmu, zejména vedoucího mužstva Petra Horáčka.

Pomyslným vrcholem celé zimní přípravy bude samozřejmě vstup do jarní části divizní soutěže, tady se ukáže, jak jsme se připravili. Zahajujeme v neděli 14. března v Převýšově, doma se poprvé představíme v neděli 21. března, kdy hostíme Horní Měcholupy, výkop je v 15.00 hodin. Zvu všechny naše příznivce.

 

* Sužují mužstvo nějaká dlouhodobá zranění?

V současné době ne, pouze natažené vazy má Zdražil. Natažený sval Mrklas a poraněné koleno Koubek. Věřím, že se všichni brzy uzdraví a zranění se nám budou vyhýbat.

 

* Fanoušci se ptají, proč odešel trenér Emil Šafář?

K odchodu trenéra Emila Šafáře došlo po třech letech. Na pozici trenéra byl angažován ještě v krajském přeboru, kdy Turnov dovedl do divize. Jeho působení je třeba posuzovat zejména podle výsledků, s kterými jsme byli velmi spokojeni. Jeho nasazení a přístup byl vždy obdivuhodný. Bohužel spojit toto nasazení s podnikáním je velmi složité, a to bylo důvodem odchodu. Vše proběhlo na jeho žádost. Touto cestou bych mu rád poděkoval a věřím, že ve spojení s turnovským fotbalem o něm ještě uslyšíme.

 

n201003120900_sport_033_010_fotbal* K A týmu nastoupil jako nový trenér Radoslav Kotrman. Můžete ho stručně představit?

S mládežnickým fotbalem začal v Liberci a končil v Mladé Boleslavi. V dospělé kategorii byl u velké postupové éry Hlavice, se kterou se dostal až do divize. Po zranění ukončil aktivní kariéru a začal trénovat. Nejdříve B tým Hlavice a v poslední době byl trenérem mládeže Slovanu Liberec. Jeho ambicí je hrát pohledný a útočný fotbal, který se bude líbit divákům a bude mít i výsledky. Atmosféra v mužstvu po jeho příchodu je nadále výborná a doufám, že vydrží i v průběhu celé sezony.

 

* Jaké jsou plány a cíle pro jarní část sezony, bylo mužstvo na nějakém postu posíleno? Sponzoři zůstali, resp. přišli noví?

Z mužstva nikdo neodchází a z Hrádku nad Nisou přichází dvacetiletý Štěpán Rumler. Cílem je hrát ve středu tabulky. Otázka sponzorů a finanční podpory je složitá a velmi náročná, přesto by měla většina našich sponzorů pokračovat ve spolupráci. Podporu jsme bohužel ztratili spolu s turnovskými atlety ve sportovní komisi města, přestože kapitola sportu zůstala podobná jako v roce 2009, což pro mě bylo velkým překvapením… 

 

Kádr mužstva pro jarní část sezony tvoří brankáři Cimbál a Metelka, obránci: Selinger, Jíra, Vítek, Vokáček, Škréta, Horák, záložníci Moravec, Patočka, Hnízdo, Weber, Rumler, Koťátko, Kulhánek, útočníci Zdražil, Mrklas, Vacek, Hurt, Koubek, Ježek.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.