Víkendové pozvánky

0

Vernisáž nové výstavy v muzeu – firma Crytur slaví 80 let, loutkářská přehlídka Turnovský drahokam, Čokoládový Festival na Střelnici, koncerty v rámci cyklu Malá domácí scéna, oslavy výročí základní školy v Malé Skále (ZDE). Finále hokejové krajské ligy – čtvrtý finálový duel s Jičínem se hraje v pátek 17. března od 19.00 hodin v Turnově. Domácí by v případě výhry mohli stavit titul!

Čtvrtek 16. března
* KRYSTALY – 80 LET VE SLUŽBÁCH TECHNICKÉHO POKROKU. Syntetické krystaly už bezmála jedno století nenápadně přispívají k lepší kvalitě života nás všech.
Výstava se pokusí provést návštěvníka historií pěstování krystalů a předvede způsob, jakým se syntetické krystaly připravují dnes. Umožní nahlédnout pod pokličku všeho, čím se dnes zabývá turnovský CRYTUR. Každý návštěvník po zhlédnutí této výstavy bude mít mnohem jasnější představu, co se za zdmi CRYTURu vlastně děje. Neuvěřitelně zní, že bez jich práce se neobejdou ve švýcarském CERNu, ale ani v medicíně, mikroskopii, geologii, v rentgenových kamerách nebo třeba, když chcete odstranit staré tetování. Výstavou chce turnovský CRYTUR oslavit 80 let trvající tradici tohoto extrémně zajímavého oboru v Turnově. Vernisáž výstavy od 17.00 hodin. Výstavní sál Muzea Českého ráje. Výstava potrvá do 18. června. Komentované prohlídky 21. března od 17.00 hodin a 1. dubna od 14.00 hodin.
* PANAMA A JEJÍ KRÁSY. Cestovatelská přednáška s Jiřím Kafkou „Kafínem“, který se podělí o své zážitky z nejjižnější země Střední Ameriky. Knihovna na vlakovém nádraží v Turnově II, začátek v 17.00 hodin.
* DVA ROKY PRÁZDNIN V AUSTRÁLII (Jana a Martin Modří). Cyklus cestopisných přednášek v Domě přírody Českého ráje s názvem Zimní cestopisné čtvrtky. Dva roky, dva lidé, 50 tisíc kilometrů a úchvatná příroda v hlavní roli. Dům přírody v Dolánkách od 17.30 hodin. Vstupné dobrovolné.
* ŽIVOT VE STŘEDOVĚKU: V KLÁŠTERECH. Ve třetím podvečeru věnovaném životu ve středověku se podíváme na velmi specifické prostředí, a to na konventy mnichů. Ty byly středisky vzdělanosti své doby, přesto byly poměrně odloučeny od zbytku společnosti, i když ne zase tolik, jak by si jistě představovali zakladatelé mnohých řeholí. Hlavní budova Městské knihovny Antonína Marka, sálek ICM od 18.00 hodin.

Pátek 17. až neděle 19. března
* XXXIII. TURNOVSKÝ DRAHOKAM. Regionální loutkářská přehlídka pro Liberecký kraj a Český ráj. Pořádá: Loutkářský soubor Na Židli Turnov za finanční podpory Libereckého kraje a Města Turnov. Městské divadlo Turnov. Více v samostatném článku ZDE.

Pátek 17. března
* TRIJO. Oslavte den Svatého Patrika s tradiční irskou hudbou. Trijo hraje irskou i českomoravskou hudba v komorním provedení. Vítáme zelené oblečení! Malá (domácí) scéna, klub KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Sobota 18. března
* MAKULE. Makule je takový zvláštní druh. Vznikla křížením. Nelze vyloučit, že zčásti vznikla pářením. Je velmi vzácná. Ve sluneční soustavě existuje pouze jeden exemplář. Koncert, Malá (domácí) scéna, klub KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.
* TJ Sokol Přepeře pořádá ŠIBŘINKY. Hraje skupina PROROCK. Sokolovna v Přepeřích bude otevřena od 19.30 hodin, rezervace do 20.00 hodin, vstupné 150 Kč, hudba hraje od 21.00 hodin. Rezervace je možná na e-mailu: sokol.prepere@seznam.cz, nebo na tel. 608 619 129.

Sobota 18. a neděle 19. března
* ČOKOLÁDOVÝ FESTIVAL 2023. Přijďte se bavit s celou rodinou na čokoládový festival! Agentura ChrisEvents pro vás opět připravila úžasný program, čeká vás výstava o historii čokolád, stánkový prodej, vystoupení i soutěže. Sobota 10.00–18.00, neděle 10.00–17.00 hodin. Střelnice, vstupenky jsou k zakoupení pouze v síti TICKETSTREAM nebo na místě.

Neděle 19. března
* VÝTVARNÁ DÍLNA POHÁDKOVÁ, NÁVRHÁŘSKÁ A ŠVADLENKOVÁ. Tato výtvarná tvůrčí dílna bude zaměřena na výrobu lampionů na Noc s Andersenem. Děti si vyrobí také jehelníčky a navrhnou různé modely šatů a kostýmů. Dětské oddělení knihovny v Jeronýmově ulici od 10.00 hodin.

KULTURA, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.