ZAVŘENÉ SJEZDOVKY. MÍSTO ROZVOLNĚNÍ DALŠÍ RESTRIKCE

0

Dnes se měla rozjet turnovská sjezdovka ve Struhách. „Vše máme připraveno, jsou zde ideální sněhové podmínky, sjezdovka je upravena rolbou. Upravili jsme podmínky u pokladny i vlastní provoz včetně dezinfekce a pokynů pro rozestupy. Na provoz o jarních prázdninách, které turnovské děti mohly trávit sportováním na čerstvém vzduchu, jsme se moc těšili. Bohužel z toho nic nebude,“ konstatuje správce areálu Arnošt Möller z Klubu lyžařů Turnov.

Rozhodnutím vlády zůstávají sjezdovky zavřené, i když ministr průmyslu Havlíček připustil, že sezona pro mě snad ještě definitivně neskončila. Možná na horách, v Turnově spíše ano, byť zde chtějí areál udržovat, co to půjde, kdyby se vleky mohly v únoru rozjet. A počítá se i s tím, že sem děti přijdou třeba bobovat a občas si někdo kopec s lyžemi vyšlápne nahoru pěšky…

Na sjezdovce chybí už pouze instalovat kotvy na vleku, což je otázka asi dvou tří hodin…

Vláda ČR vzhledem k nepříznivému vývoji epidemie koronaviru zpřísnila další opatření, která platí od soboty 30. ledna:

Nařídila, aby lidé omezili kontakty s jinými osobami než se členy domácnosti na nezbytně nutnou míru. Lidé budou moci cestovat pouze do vlastních rekreačních objektů, v nich mají být pouze členové jedné domácnosti. Ubytovací služby budou moci využívat pouze osoby na služební cestě, ale bez dalšího doprovodu a budou muset mít písemné potvrzení od zaměstnavatele či objednatele služby.
Obnoven byl zákaz návštěv v nemocnicích, v autoškolách musí mít instruktoři i žáci nově respirátory třídy FFP2. Jinak nošení respirátorů na rizikových místech povinné není, jak vláda zvažovala, kabinet je ale jako ochranu doporučuje.
Lidé se také budou moci nechat zdarma testovat na covid-19 každé tři dny. Nyní na test zájemci mohou po pěti dnech.
Vláda nově zakázala prodej na trzích, v tržnicích a ve stáncích. Výjimku mají jen pojízdné prodejny potravin a drogistického zboží v obcích, kde nelze toto zboží zakoupit v jiných prodejnách. I nadále zůstávají otevřené pouze obchody nabízející životně nezbytné zboží, tedy obchody s potravinami, drogerií, krmivy, dětskou obuví a oblečením, květinami a dalším ve vládních nařízeních vyjmenovaným sortimentem. Uzavřena zůstává většina služeb v provozovnách, především kadeřnictví, pedikúry či různá fitness a wellness centra.
Co se týká škol, ty navštěvují pouze žáci prvních a druhých tříd. Maturanti a deváťáci zatím také zůstávají doma. Byla upravena forma letošních maturit v podobě jako vloni, tedy bez slohových prací. Studenti budou psát didaktické testy a proběhne ústní část maturit.

O rozvolňování opatření se vláda chce začít bavit až ve chvíli, kdy bude v nemocnicích hospitalizováno s covidem-19 kolem tří až čtyř tisíc pacientů namísto současných šesti tisíc. Všichni nyní čekají, co přinese tzv. britská mutace koronaviru…
(TvA s využitím Seznam zprávy)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.