Víkendové pozvánky

0

V sobotu 3. prosince od 10.00 do 17.00 hodin se na zámeckém nádvoří ve Svijanech konají Adventní trhy (ZDE). V pátek vpodvečer proběhne v knihovně na nádraží křest nové knihy, v neděli v rámci adventního koncertu v Libošovicích vzpomenou mecenáše B. J. Horáčka (ZDE), který by letos 4. prosince oslavil 98. narozeniny.

Pátek 2. prosince
* KŘEST KNIHY ČESKÁ AMERIKA: CHICAGO. Jaroslav Kříž, ředitel knihovny, představí svoji nejnovější knihu Česká Amerika: Chicago, která popisuje vývoj české komunity v Chicagu zejména v letech 1848–1945. Proběhne také oficiální křest s hosty a autogramiáda. Turnov II – knihovna na vlakovém nádraží, začátek v 18.00 hodin.

Sobota 3. prosince
* DOBRODRUŽSTVÍ NA OSTROVĚ ČIČIDŽUMA. Malá Natálka se pomocí pohádkové knížky dostane na tajemný ostrov, kde je ukrytý obrovský poklad. Najít ho však nebude jednoduché. Bude muset překonat spoustu nástrah a vyluštit nejednu hádanku. Pořad z cyklu: Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin, vstupné 100 Kč.
* TANEČNÍ ODPOLEDNE, hasičárna na Daliměřicích od 16.00 hodin, k tanci a poslechu hraje Turnovanka a hosté. Více na www.turnovanka.cz

Neděle 4. prosince
* 2. ADVENTNÍ KONCERT: Jazzové koledy v podání Lédl Jazz Q. Turnovské Jazzové seskupení zahraje tradiční i netradiční vánoční koledy. Husův sbor od 15.00 hodin, vstupné 150 Kč.
* SLAVNOSTNÍ ADVENTNÍ KONCERT k poctě největšího mecenáše Českého ráje Bohuslava Jana Horáčka. Jeho životní cestu, dílo a odkaz připomene ve vzpomínce Vlasta Špačková, bývalá starostka Karlovic. Účinkují: sboreček mateřského centra Ťapík ze Sobotky, žáci a učitelé ZUŠ Sobotka, smíšený pěvecký sbor Bendl – Stojmír ze Sobotky a Dolního Bousova, Veronika Vildmanová – soprán, Radek Hanuš – varhany. Kostel sv. Prokopa v Libošovicích od 16.00 hodin.

Sportovní pozvánky:

Sobota 3. prosince 2022
* VOLEJBAL / II. liga, ženy: TJ Zikuda Turnov A – TJ Sokol Šlapanice u Brna. Hala TJ Turnov ve Skálově ulici od 10.00 a 14.00 hodin.
* VOLEJBAL / II. liga, muži: VK Malá Skála A – SK Prosek Praha (11.00 a 15.00) hala ZŠ, KP I, muži: VK Malá Skála B – TJ Lokomotiva Liberec (9.00 a 11.00), hala ZŠ, II. liga, ženy: TJ Turnov A – Sokol Šlapanice (10.00 a 14.00), hala TJT.
* STOLNÍ TENIS, KP3, muži, Sokol Turnov C – ST Frýdlant. Začátek na sále sokolovny ve Skálově ulici v 16.00 hodin.

KULTURA, VÝSTAVY A KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.