Víkendové pozvánky

0

Prázdniny vstoupily do své poslední části. Pokračuje program Turnovského léta (ZDE). V sobotu se na sportovišti v sousedství Maškovy zahrady koná Pumptrack challenge Turnov 2022 (ZDE). Na Sychrově budou Skotské hry (ZDE). Po oba víkendové dny jste zváni na hrad Rotštejn, kde proběhne tradiční loučení s létem. Hraje se fotbal…

Pátek 19. srpna
* OVČIE KIAHNE. Kapela z Kacanov hrající rock’n’roll-agro-punk minulý rok v listopadu velkolepě oslavila 15 let své existence. Turnovské léto, koncert před Střelnicí od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Sobota 20. srpna
* FOTBAL / ČFL: Přepeře – Pardubice B (10.30), KP: Rovensko – Studenec, Sedmihorky – V. Hamry B, I. B třída: Mírová – Mšeno (vše 17.00), Přepeře B – Bozkov (14.00).
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV: Skotské hry. 22. ročník festivalu skotské kultury. A na co vše se mohou návštěvníci těšit? Například na skotské těžkoatletické soutěže, skotskou a irskou hudbu, tance, historické ukázky, středověká řemesla, sokolnické ukázky, golfové ukázky, dětské soutěže a mnoho dalšího, viz www.skotskehry.cz.
* Country skupina BODLÁK hraje pro dobrou pohodu od 18.00 hodin v Křenovském šenku.
* O ZDRAVÉM SEMÍNKU. Vydejte se společně s vašimi dětmi do pohádkového světa, kde malý kluk Bajtík společně se skřítkem Vitamínkem zachrání království před princeznou, která neví, jak moc je ovoce a zelenina důležité. Pohádka dětem velmi jemně a zábavně prezentuje téma zdravého životního stylu. Turnovské léto, divadlo pro děti před Střelnicí od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Sobota 20. a neděle 21. srpna
* 25. ŠERMÍŘSKÉ LOUČENÍ S LÉTEM NA HRADĚ ROTŠTEJNĚ. Ochrana Klokočských skal, z. s., a kastelánka hradu Rotštejna srdečně zvou přátele kulturního dědictví na 25. Šermířské loučení s létem na hradě Rotštejně aneb „Nestěžuj si barde“. Začátky divadelních představení po oba dny v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin (v případě deště se v danou hodinu nehraje).
V sobotu 20. srpna se v rámci akce koná od 10.00 hodin sváteční setkání u Božích muk na Fialníku (na snímku). Sváteční promluvu k poctě sv. Václava pronese farář Církve československé husitské Oldřich Bezděčík. Hudební doprovod a zpěv Daniel Hruška. Následuje průvod pod korouhví paní z Rotštejna ke hradu. Kostýmovaní návštěvníci vítáni.

Neděle 21. srpna
* POHÁDKOVÁ NEDĚLE NA VALDŠTEJNĚ. Pohádkové čtení dětem z oblíbených dětských knih, doprovázené písničkou, loutkovou pohádkou a malou tvořivou dílnou. Akce proběhne od 10.00 do 16.00 hodin na prvním nádvoří a je určena pro rodiny s dětmi od tří let.
* FOTBAL / DIVIZE: Turnov – Letohrad (17.00).

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.