NOVÝ AUTOMOBIL PRO TURNOVSKÉ SOCIÁLNÍ SLUŽBY

0

Zcela nový vůz značky Dacia Dokker mohou nyní využívat pracovníci a klienti Zdravotně sociálních služeb Turnov. Slavnostní předání sociálního automobilu proběhlo ve čtvrtek 8. března. Přítomní byli zástupci sponzorujících firem, ředitel Zdravotně sociálních služeb Jaroslav Cimbál, za zřizovatele místostarostka Turnova Petra Houšková, a obchodní zástupci poděbradské reklamní agentury Kompakt, která za celým projektem stojí.

„Naše zdravotně sociální služby oslavily vloni patnácté výročí činnosti. Poskytujeme pět služeb, z toho tři pobytové. Máme devadesát zaměstnanců, k dispozici je sedm služebních automobilů. Pečujeme o zhruba 320 seniorů z Turnova a spádových obcí,“ přiblížil práci organizace Jaroslav Cimbál. Podle něho přibývá zájemců o terénní pečovatelské služby a službu domovinky, kam jsou senioři ve všedních dnech sváženi. A právě těmto klientům bude nový automobil sloužit. „Dříve se terénní služba zabývala především obstaráváním nákupů, pečovatelky pomáhaly s drobnými věcmi v domácnostech seniorů. Dnes už je to komplexní služba, kterou poskytujeme sedm dnů v týdnu. Pomůžeme s osobní hygienou, dovezeme k lékaři či do nemocnice, rozvážíme obědy,“ doplnil Jaroslav Cimbál.

Zástupci sponzorů, ZSST, města…

V Turnově bylo takto sponzorsky již obstaráno auto pro Spokojený domov a Fokus, v případě Zdravotně sociálních služeb je to již druhý vůz. „Složilo se na něj 35 firem a podnikatelů, příspěvky byly v rozmezí od dvou do pětatřiceti tisíc korun. Vše funguje velmi jednoduše – firmy si v podstatě koupí malou reklamní plochu na auto. Vloni jsme takto předali 67 sociálních automobilů,“ uvedla oblastní manažerka agentury Kompakt Alena Knorková. Ta si pochvaluje i reakce oslovených firem. „Většinou se v jednotlivých městech jedná o stálé klienty z minulých let, kteří přispívají na sociální projekty dlouhodobě, za všechny zúčastněné jim moc děkujeme.“

(Na titulním snímku předává Bohuslav Knorke z agentury Kompakt klíčky od nového vozidla Jaroslavu Cimbálovi.)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.