AVIZOVANÝ ÚNOR FOTBAL ROZHODNĚ NEROZJEDE

0

Jak jsme informovali na konci roku 2020 (ZDE), třetiligové Přepeře už měly mít za sebou mistrovský zápas ČFL s Jabloncem B a sobota 13. února měla být světlem na konci tunelu v krajské kopané. Bohužel Pěnčín ani Jenišovice a další k naplánovaným únorovým dohrávkám nenastoupí, stejně jako je passé březen, v němž měla být zkompletována podzimní část covidového ročníku 2020/2021.

Optimistické prognózy totálně zazdil přelom roků, které si všichni budeme ještě hodně dlouho pamatovat. „Už to tak dobře nevidím. Budeme rádi za dohrání alespoň poloviny rozlosovaných utkání, což je podmínkou, abychom na rozdíl od loňska mohli letos určit postupující a sestupující mužstva. I kdyby snad totiž došlo k uvolnění protiepidemických opatření, stejně budeme muset s rozjezdem soutěží ještě minimálně dva týdny vyčkat, takže při nejlepším by se mohlo začít hrát o posledním březnovém víkendu,“ řekl nám manažer Libereckého krajského fotbalového svazu Jan König, který tak teď spolu s ostatními pracovníky FAČR musí napřít pozornost spíše k nadcházejícím valným hromadám.

Vzhledem k blížícímu se vypršení jednotlivých mandátů tyto musí proběhnout nejprve v okresech, které by to mohly zvládnout v březnu. „V krajích to odhaduji na duben až květen. A protože je před námi Euro, pro další období českého fotbalu klíčové valné hromady se dočkáme snad v červnu,“ předvídal ze svého křesla na kraji Jan König ještě před plánovanou videokonferencí. Ta jeho slova jen potvrdila a oficiálně upřesnila termíny. Činovníkům OFS je doporučeno svolat valné hromady tak, aby proběhly do 15. dubna. Nejzazším termínem pro krajské svazy je 10. květen t. r., to vše s tím, že o dalších možnostech, resp. variantách budou všichni zainteresovaní dál průběžně informováni.

Ani Jan König i přes mnoho let svého působení v různých stupních fotbalového dění však nedokáže předpovědět jeho další podobu. „Myslím však, že nazrál čas, abychom se v brzké době zamysleli nad totálními změnami ve struktuře soutěží. Určitě je třeba do nich promítnout celou řadu faktorů, od těch ekonomických až po sociální tak, jak je doba postupně přináší. Přiznejme si, že nastavený systém není zcela ideální, a tak doufám v selský rozum a správně vyměřenou cestu,“ uzavřel. Je nasnadě, že i nadále bude fotbalové prostředí od té nejnižší až po tu nejvyšší úroveň v první řadě odrážet přístup všech, co se kolem bájného kulatého nesmyslu točí.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.