Víkendové pozvánky

0

Pěkné prázdniny s orientačním během, turnovská lokomotiva po opravě poprvé v čele vlaku, víkendový fotbal, to jsou největší „taháky“ nadcházejícího víkendu.

* Turnovská parní lokomotiva poprvé po opravě vyjede! Fandové železnice se dočkali. Tuto sobotu 26. srpna vyjede opět po opravě turnovská parní lokomotiva 310.0134 v čele historických vlaků. Podrobnosti na http://www.vlakemrajem.cz/

* Pěkné prázdniny s orientačním během v Českém ráji – 26. ročník tradiční sportovní akce. Pěkné prázdniny se poprvé přesunou přímo pod Trosky, kde budou tři závodní etapy probíhat od pátku 25. srpna do neděle 27. srpna. Závodníky orientačního běhu čekají členité svahy, údolí i skalnatý terén. Centrum závodu je situováno na louku za obcí Borek pod Troskami. Závodníci z několika států Evropy byli přihlášení v rekordním čase po spuštění přihláškového systému, avšak pro veřejnost je připravena v průběhu víkendu také ukázková trat, na které si mohou zájemci vyzkoušet orientační běh v blízkém okolí centra. Slavnostní vyhlášení vítězů závodů proběhne v neděli 27. srpna po 14. hodině v centru závodu. Podrobné informace naleznete na stránkách pořadatele závodu Oddílu orientačního běhu TJ Turnov – http://www.tur.cz/pekneprazdniny/

KULTURA

Pátek 25. srpna
* OTEVŘENÍ NOVÉ GALERIE ČESKÝ RÁJ v sídle společnosti AGRA (Všeň 124). Vernisáž výstavy obrazů. Hostem bude prezidentský kandidát Petr Hannig. Začátek v 17.00 hodin.
* FALAFEL. Koncert. S radostí a láskou hrané písničky Zuzany Navarové a jiné kousky v podání skvělé turnovské kapely. Turnovské léto 2017. Před Střelnicí od 19.00 hodin. Vstup zdarma.
Sobota 26. srpna
* POUŤOVÝ DEN na hřišti v Pelešanech. Střelnice, houpačky, skákací hrad, řetízák, bohaté občerstvení, pouťové cukrovinky. Začátek v 10.00 hodin, zve SDH Pelešany.
* R. E. M. – MURMUR. První dlouhohrající album slavné skupiny v roce 1991 získalo v USA zlatou desku. Poslechový večer, Turnovské léto 2017. Před Střelnicí od 19.00 hodin. Vstup volný.
* ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC: Hradozámecká noc aneb „Vzhůru do oblak“. Oblíbené hrané noční prohlídky. Vzhůru do oblak. Co vše se může přihodit, když chcete první Japonku v Evropě ohromit letem v balóně. Prohlídky odcházejí každých 20 minut. Doporučujeme rezervaci. Od 20.00 do 23.00 hodin. Vstupné 120 Kč. Rezervace na tel. 481 321 012.
* HRAD TROSKY: BENEFIČNÍ KONCERT „METAL FOR HOPE“. Třetí ročník benefičního koncertu pro dobrou věc, vystoupí čtyři HC/metalové kapely. Od 18.00 do 23.00 hod. Vstupné 100 Kč.
* HRAD VALDŠTEJN: Hradozámecká noc. Na závěr prázdnin čeká návštěvníky celostátní akce, při které se mohou těšit na zajímavý scénický program z historie hradu a taneční vystoupení. Začátek ve 20.00 hodin, vstupné dospělí 80 Kč, děti 50 Kč, rodinné 220 Kč.
* LOUTKÁŘI DĚTEM NA DLASKOVĚ STATKU
* Každou prázdninovou neděli vždy v 11.00, ve 13.00 a v 15.00 hodin. 27. srpna: ČERVENÁ KARKULKA, hraje LS Na Židli Turnov

SPORT

Sobota 26. srpna
* 3. OTEVŘENÉ MISTROVSTVÍ LIBERECKÉHO KRAJE V ORBĚ v Troskovicích-Semíně. Program: od 8.15 – trénink, v 10.15 – losování parcel, od 11.00 do 13.00 – soutěžní orba, ve 13.30 hodin vyhlášení vítězů. Další informace na www.orba-cr.cz.
* FOTBAL / KP: Rovensko – Frýdlant, I. B třída: Pěnčín – Kamenice, OP-Semilsko: Mírová – Horní Branná B (vše 17.00).

Neděle 27. srpna
* MEMORIÁL VÁCLAVA VELE. Cyklistický oddíl SSC Železný Brod pořádá již 9. ročník tradičního cyklistického závodu mezi Železným Brodem a Bozkovem. Jedná se o časovku jednotlivců v kategoriích dětí, juniorů, žen i mužů. Změnou proti minulým ročníkům, a to velice důležitou, je skutečnost, že časovka není v žádném seriálu cyklistických závodů a bude pro příchozí cyklisty. Prezentace proběhne v areálu Tenisového klubu Železný Brod od 8.00 hodin a první závodníci se vydají na trať v 10.00 hodin z místa startu za železnobrodským koupalištěm. Závody zahájí děti do deseti let na zkrácené trati mezi Železným Brodem a Podbozkovem (křižovatka na Semily) v hromadném závodě. Více na mvv.wbs.cz.
* FOTBAL, divize: FK Turnov – Zbuzany, OP-Jablonecko: Malá Skála – Zásada (17.00).

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.