Víkendové pozvánky

0

Po hodně dlouhé době je tu víkend plný pozvánek. Majitelé legendárních motocyklů se v sobotu setkají v Rovensku pod Troskami – navazovat bude akce pro děti, na kterou z Turnova můžete vyrazit i parním vlakem. Odpoledne se přímo v Turnově koná Dětský den s Ponorkou, dlouhodobě nejnavštěvovanější akce tohoto typu v regionu, na Valdštejně můžete navštívit divadelní přehlídku, u Zrcadlové kozy se koná tradiční hudební festival.

Sobota 12. června

* XIII. SETKÁNÍ 500 OHC V ČESKÉM RÁJI. Setkání majitelů legendárních motocyklů Jawa v Rovensku pod Troskami. Sraz je v 9.00 hodin na náměstí, v 10.30 hodin se vyráží na spanilou jízdu Českým rájem.

* DŘEVOSOCHÁNÍ A DĚTSKÉ HRANÍ v městském parku v Rovensku pod Troskami od 10.00 do 15.00 hodin. Práce dřevosochařů, dílny pro děti, nostalgická jízda parním vlakem, na nádraží jízdy drezínou. Parní vlak v čele s lokomotivou řady 310 vyjíždí z Turnova v 9.50 hodin (Turnov-město 9.57), vlak staví na všech zastávkách, příjezd do Rovenska v 10.31 hodin. Odjezd do Hrubé Skály v 11.10, příjezd zpět ve 12.31 a odjezd do Turnova ve 14.20, příjezd v 15.04 hodin.

* SETKÁNÍ POD LÍPOU. Slavnostní setkání spojené se mší svatou u kaple sv. Jana Nepomuckého na Dubecku, v obci Mírová pod Kozákovem. Mši celebruje P. Tomasz Dziedzic, hudební doprovod František Zídek – kytara, Kateřina Trojanová – hoboj. Začátek v 10.00 hodin.

* DEN DĚTÍ S PONORKOU (i letos jako průvod). Největší akce pro děti a mládež v regionu se letos uskuteční v sobotu 12. června. Odpoledne plné aktivit a zábavy, jak ho místní znají, bude možné zahájit mezi 13.30 a 15.30 hodin na centrálním parkovišti Na Lukách. Zde také končí celá trasa putování. Podrobnosti najdete ZDE.

* HUDEBNĚ–DIVADELNÍ ODPOLEDNE NA VALDŠTEJNĚ. Dva krátké koncerty operní pěvkyně Ivety Hejdukové (od 13.00 a 14.00 hodin) a představení nové divadelní hry s názvem „Kdekrademor“ v nastudování turnovského spolku Kámoš Drámoš (začátek od 15.00 hodin). Akce bude probíhat v rámci běžného vstupného do hradu.

* KOZA 021. Hudební přehlídka. Areál Zrcadlové kozy od 13.00 hodin. Vystoupí kapely: Silent Session, F. A. King, Nasycen, Anarchia, Doktor Triceratops, Rain, Hush, DWTK, Ravenlaw, Hallodrn a Respawn.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.