MACKIE MESSER KLEZMER BAND V TŘEBÍČI

0

Hned dvakrát si během července pozvali pořadatelé kulturních akcí v Třebíči turnovskou hudební skupinu Mackie Messer Klezmer Band. Skupina zde poprvé vystoupila ve dnech 13. až 15. července v rámci třídenního festivalu „Oživené židovské město“. Cílem této kulturně-historické akce bylo navrátit původní živou tvář památce UNESCO – třebíčské židovské čtvrti.  Návštěvníci tak měli jedinečnou možnost přenést se do 30. let 20. století, kdy židovské uličky ožily řemeslnými stánky, tanečníky a hudebníky. Coby pouliční hudebníci dokreslovali dobovou atmosféru také veselí muzikanti a klezmeři z Mackie Messer Klezmer Bandu. Během těchto tří dnů vyhrávali v uličkách a s velkým úspěchem zahráli veselé i smutné židovské melodie v samostatném koncertu pod širým nebem na terasách hotelu Joseph 1699.

Na konci července zamířila kapela do Třebíče podruhé, a to na festival ŠAMAJIM, jeden z největších festivalů židovské kultury v České republice. Na této týdenní akci vystupují přední klezmerové kapely z České republiky i ze zahraničí. Mackie Messer Klezmer Band zde vystoupil 31. července v Zadní synagoze. Také tento druhý koncert v Třebíči se vydařil a turnovští muzikanti, kteří museli několikrát přidávat, opouštěli synagogu za bouřlivého potlesku.

Nejbližší koncert kapely se koná 25. srpna na zámku Horní Libchava u České Lípy, kde skupina vystoupí společně s dalšími kapelami na akci Kulturní smíření: Tolerance místo násilí. Více o Mackie Messer Klezmer Bandu včetně hudebních ukázek najdete na www.bandzone.cz/mackiemesserklezmerband.

Veronika Mireková
v.mirekova@info.turnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.