Víkendové pozvánky

0

Víkend uprostřed prázdnin, nabídka víc než bohatá. Pokračují akce Turnovského léta, v pátek a v sobotu se koná Na Lukách dvoudenní letní pivní festival, v sobotu je Pohoř open, kapela Škwor vystoupí v Malé Skále, v Přepeřích pořádají celodenní fotbalovou akci zakončenou malou hudební přehlídkou…

Víkend Turnovského léta
* Sobota: Jízdy historických parních vlaků Českým rájem. Jak se šilo na statku – prázdninový program oživí expozici na Dlaskově statku s názvem „Kolovrátek, stav i jehla“. Řemeslné dílny, kde se návštěvníci seznámí s tradičními technikami předení, tkaní, pletení, háčkování, vyšívání nebo paličkování. Techniky si vyzkouší a zároveň se dozvědí o postupu zpracování. Dlaskův statek, Dolánky u Turnova, vždy od 9.00 do 17.00 hodin. Poslechové večery před Střelnicí (vždy od 19.00 hodin).
* Neděle: Prohlídka kostela sv. Jana Křtitele v Nudvojovicích (9.00–12.00). Loutkáři hrají pro děti na Dlaskově statku (11.00, 13.00 a 15.00 hodin).

Program na víkendové dny:

Pátek 31. července
* HB TRIO A HOSTÉ. HB trio je příležitostné seskupení hudebníků z Českého ráje, kteří mají za sebou dlouholetou kariéru v různých skupinách a orchestrech. Turnovské léto, před Střelnicí od 19.00 hodin, vstup zdarma.
* VECHTROVNA, Rakousy – na cyklostezce Greenway Jizera, koncert: Rozumbrothers a Tam dole tma. Začátek v 19.00 hodin.
* DO TATOBIT OPĚT MÍŘÍ HVĚZDY. Talk show HVĚZDNÁ SETKÁNÍ bude po koronavirové pandemii pokračovat. Budeme se setkávat pravidelně každý měsíc v KD Tatobity. Moderovaný večer se známými osobnostmi uměleckého a veřejného života. Cena vstupenek 190 Kč. Začátek vždy v 19.00 hodin v sále KD v Tatobitech.  – 31. 7. SIMONA STAŠOVÁ – LETNÍ SPECIÁL.

Pátek 31. července a sobota 1. srpna
* LETNÍ PIVNÍ FESTIVAL v areálu Měšťanského pivovaru v Turnově Na Lukách. Vstupné v předprodeji 70 Kč/den, na místě 100 Kč/den. Děti do 12 let vstup zdarma. Předprodej v Turnovské pivnici v Hluboké ulici, v Restauraci U Prince na náměstí, u Bati, ve stánku s občerstvením u pivovaru a v trafice „U Vildy“ ve Skálově ulici. Další informace na www.pivovarturnov.cz, www.turnovskapivnice.cz, www.korunni-princ.cz a na Facebooku.
Program:
Pátek od 16.00 hodin: JIŘÍ SCHELINGER REVIVAL, KISS REVIVAL, METALLICA REVIVAL (Beroun), AC/DC REVIVAL COVER TRIBUTE (Ostrava).
Sobota od 14.00 hodin: EPIDEMIE, MOTORBAND, HALLODRN, KERN, ANACREON.

Sobota 1. srpna
* VECHTROVNA, Rakousy – na cyklostezce Greenway Jizera, divadlo: Ruda Hancvencl. Začátek v 15.00 hodin.
* POHOŘ OPEN 2020. Multižánrový hudební festival – Waldovy Matušky a hosté. Náves v Pohoři od 15.00 hodin.
* BRUCE SPRINGSTEEN – BORN IN THE U.S.A. Sedmé studiové album amerického zpěváka vznikalo přes dva roky a získalo řadu ocenění včetně ceny Grammy. Poslechový večer, Turnovské léto, před Střelnicí od 19 hodin, zdarma.
* ŠKWOR – Festival LIVE! LÉTO 2020, Malá Skála. Koncerty se konají ve fotbalovém areálu, kde se jinak koná Maloskalská noc. Areál otevřen od 17.00 hodin – DJ, předkapela Blitz Union od 18.00 hodin, hlavní koncert od 20.30 hodin, vstupné 390 Kč. Předprodej vstupenek online na www.maloskalskanoc.cz nebo v síti Ticketstream.

Sobota 1. a neděle 2. srpna
* STÁTNÍ HRAD TROSKY: Slavíme polovinu prázdnin. Kočovné divadlo KK pobaví a rozveselí hlavně klasickými pohádkami v novém kabátě.

Sportovní pozvánky:

Sobota 1. srpna
* FOTBAL/ příprava: Hned dvě přípravná utkání prvoligového FC Slovan Liberec nabízí přepeřská RTW Aréna. V 11.00 hodin zde Liberec hostí MFK Chrudim, od 13.30 hodin se mu postaví tým místního FK Přepeře A. Na fotbalový program potom navazuje hudební část, v níž se od 17.00 hodin představí skupina Soumrak, kterou ve 20.00 hodin vystřídá populární Prorock. Zlatým hřebem dne bude ve 22.00 hodin vystoupení legendárního seskupení TURBO. Vstupné na fotbal 50 Kč, hudební část 150 Kč, nebo vše vyřešíte celodenní vstupenkou za 180 Kč. Všichni jsou srdečně zváni, bohaté občerstvení zajištěno!

KULTURA, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.