Víkendové pozvánky

0

V pátek a v sobotu den otevřených dveří v Centru TOPTEC, vzpomínkové akce na připomínku listopadu 1989, koncert Roberta Křesťana a Druhé trávy, ze sportu mj. poslední fotbalový zápas podzimní části sezony a opakování hokejového finále Turnova s Jičínem…

Pátek 15. listopadu
* SVĚTLA SVOBODY V KACANOVECH. Oslava 30. výročí Listopadu 1989 proběhne v Kacanovech formou jakéhosi „cestování časem“. Průvod účastníků se světly a lampiony projde nejprve obdobím totality a pak i obdobím posledních svobodných třiceti let (začátek v 17.45 hodin u Hotelu Králíček). Cestou si připomeneme klíčové události těchto období a na konci trasy, pod slavnostně osvětleným Tibetským altánkem, vyslechneme výzvu k obraně svobody a demokracie. Před KD Kacanovy pak zazní písně Karla Kryla a další zdravice. Akci pořádá spolek RADOSTI ve spolupráci s obcí Kacanovy.
* DEGUSTACE SVATOMARTINSKÝCH VÍN. Pětichodové svatomartinské degustační menu. Fitness sál Sportcentra ve Skálově ulici od 19.00 hodin.
* ROBERT KŘESŤAN A DRUHÁ TRÁVA. Koncert v KD Kacanovy od 20.00 hodin.
* BIGBÍTEK. Do kavárny KUS na Střelnici se vrací přední revivalová kapela hrající poctivý český bigbeat. V repertoáru mají skladby kapel: Krausberry, Hudba Praha/Jasná Páka, Vítkovo kvarteto, Tichá dohoda, Krucipüsk či Tři sestry. Malá (domácí) scéna, kavárna KUS od 20.00 hodin, vstupné dobrovolné

Pátek 15. a sobota 16. listopadu
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ TOPTEC – Ústav fyziky plazmatu AV ČR, sídlící v suterénních prostorách Dioptry. V pátek od 8.00 do 16.00 hodin pro školy, v sobotu od 10.00 do 14.00 hodin pro veřejnost. Navštivte světově unikátní turnovské vědecké pracoviště! Více na www.toptec.eu.

Sobota 16. listopadu
* PRAGUE RHYTHM KINGS – koncert pražské swingové skupiny. Koná se v sále radnice v Rovensku p. Tr. od 18.00 hod. Prague Rhythm Kings je profesionální orchestr zabývající se originální interpretací jazzové a populární hudby mezi lety 1923–1932. Uslyšíte swing, blues, jazz, foxtrot a mnoho dalšího….

Neděle 17. listopadu
* 30 LET OD SAMETU – A CO DÁL? Město Turnov, Kulturní centrum Turnov a Muzeum Českého ráje v Turnově za finanční podpory Libereckého kraje a pod záštitou hejtmana Martina Půty vás srdečně zvou do městského divadla.
Zde se od 18.00 hodin uskuteční slavnostní večer s názvem 30 let od Sametu – a co dál?, kterým si připomeneme, jaký význam měly (a stále mají) události tzv. sametové revoluce. Proběhne panelová diskuze o stavu české společnosti 30 let od pádu totalitního režimu v naší zemi a vyhlídkách do budoucnosti. Diskutovat budou: Taťána leMoigne, ředitelka české, maďarské, rumunské a slovenské pobočky společnosti Google, Petr Kratochvíl, výzkumný pracovník Ústavu mezinárodních vztahů a Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR. Diskusi moderuje Petr Vizina.
V druhé polovině večera se můžete těšit na „Klíče od svobody“, umělecké pásmo věnované právě událostem sametové revoluce. V něm se vám v padesáti minutách nepřerušeného toku hudby, vizuální složky a tance představí klíčové momenty, boje a hodnotové inspirace na cestě ke svobodě. Těšit se můžete například na skladbu Luboše Fišera Crux, která vznikla v reakci na události srpna 1968, dále na hudebně-utopickou kompozici Martina Hyblera Oligarcha Globalizátor s taneční choreografií Šimona Kubáně, americký jazz v podání Bohemia Saxophone Quartet či vizuální zpracování klíčových událostí předešlých 30 let výtvarníkem Pavlem Tichoněm. Účinkují: Jana Kubánková – housle, Daniel Mikolášek – bicí, Bohemia Saxophone Quartet, Šimon Kubáň a Jaroslava Janečková – tanec, IMUZA Company pod vedením Martina Hyblera.
Vstup na slavnostní večer je zdarma, své vstupenky si vyzvedávejte na recepci KC Střelnice.
Akci v divadle předchází neformální setkání od 17.00 hodin na náměstí u čp. 3 (Helia).

Sportovní pozvánky

Sobota 16. listopadu
* VOLEJBAL, muži, krajský přebor: Malá Skála – Smržovka, začátky v 10.00 a ve 13.00 hodin.
* VOLEJBAL, II. liga, ženy: TJ Turnov – Mladá Boleslav. Začátky v hale TJ ve Skálově ulici v 13.00 a 16.00 hodin.
* VOLEJBAL, KP I. třídy, ženy: TJ Turnov B – Nový Bor A. Začátky v tělocvičně ZŠ Skálova v 10.00 a 13.00 hodin.
* FOTBAL / ČFL: FK Přepeře – Zápy (10.30).
* LEDNÍ HOKEJ / KLM: HC Turnov 1931 – HC Stavební stroje Jičín (17.00) ZSLK.

Neděle 17. listopadu
* FUTSAL, 2. liga západ: TJ FC Dalmach Turnov – Wizards DDM Praha, hala TJ ve Skálově ulici od 19.00 hodin.

KULTURA, VÝSTAVY A KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.