VÝSTAVY A KINO V LISTOPADU

0

Stála expozice horolezectví v turnovském muzeu, Severočeská sbírka, výstava filatelistů, v listopadu proběhne vernisáž tradiční vánoční výstavy a výstavy mladých výtvarníků. K dispozici je také program turnovského kina Sféra.

VÝSTAVY

* MUZEUM ČESKÉHO RÁJE: Stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je pro návštěvníky otevřené od úterý do neděle od 9.00 do 16.00 hodin.
– EXPOZICE HOROLEZECTVÍ – Z ČESKÉHO RÁJE NA VRCHOLY SVĚTA v areálu Muzea Českého ráje. Stálá expozice.
– POSPĚŠTE PASTÝŘI K BETLÉMU. Výstava betlémů, kterou Muzeum Českého ráje připravilo na závěr letošního roku ve výstavním sále Kamenářského domu, je věnována lidovým betlémům a jejich tvůrcům v Pojizeří, v oblasti, která je jedním z nejvýznamnějších středisek betlémářství na území České republiky. Slavnostní zahájení výstavy proběhne ve čtvrtek 21. listopadu od 17.00 hod. Výstava potrvá do 30. ledna 2020.
– reGenerace 4. Výstava přispívá k oživení – regeneraci turnovské scény, podporuje mladé začínající autory, umožňuje jim mezigenerační setkání se zkušenými šperkaři. Zároveň přibližuje široké veřejnosti odlišné přístupy, ukazuje, že autorský šperk je svébytným výtvarným dílem, a prezentuje Turnov jako líheň talentovaných šperkařů. Vernisáž výstavy ve výstavním sále Muzea Českého ráje ve čtvrtek 28. listopadu od 17.00 hod. Výstava potrvá do 15. ledna 2020.
– SEVEROČESKÁ SBÍRKA. V turnovském muzeu Českého ráje je poprvé představena ucelená kolekce obrazů a plastik Severočeské sbírky. Kolekci výtvarníků, kteří jsou pobytem nebo tvůrčím zaměřením spjati se severními Čechami začal Roman Karpaš cíleně budovat před třemi roky. Sbírá obrazy, plastiky, grafiky a kresby a zaměřuje se především na tvorbu po roce 1945. Stálé propagaci výtvarníků slouží webové stránky www.severoceskasbirka.cz. Výstava ve výstavním sále Muzea Českého ráje potrvá do 24. listopadu.
– STARÉ DOPISY, POHLEDY, KOLKY A POŠTOVNÍ ZNÁMKY. Výstava připomíná činnost a historii jednoho z nejstarších spolků v Turnově. Historie Klubu filatelistů v Turnově započala v únoru 1929, kdy byl založen sběratelský spolek s názvem „Klub českých filatelistů v Turnově“. Výstava v Kamenářském domě v areálu muzea potrvá do 10. listopadu.
– LUMINISCENCE – CESTA SVĚTLA. Výstava v historických sklepeních turnovského muzea má za úkol návštěvníka seznámit přístupnou formou, doplněnou o mnoho názorných exponátů, s jevem luminiscence, tedy světélkováním obvykle pevných nebo kapalných látek.

* MĚSTSKÁ KNIHOVNA A. MARKA
– Obrazy mluví vlastní řečí. Výstava malířky Zdenky Jandové. Maluje obrazy o přírodě a smyslech, kterými je možné ji vnímat. Její tvorba se zaměřuje také na obrazy pro děti. Sálek knihovny ICM
– Malujeme pohádky. Výstava Malujeme pohádku z výtvarných prací dětí z MŠ a ZŠ Turnova. Výstava je součástí projektu Rok Eduarda Petišky, Ivony Březinové a také k 70. výročí vzniku nakladatelství Albatros.
Galerie Na Schodech knihovny výstava potrvá do konce roku 2019

* GALERIE U ZLATÉHO BERÁNKA (v 1. patře infocentra na náměstí): Výstava obrazů začínajícího výtvarníka, studenta Střední uměleckoprůmyslové školy v Turnově, Patrika Horacia – Litumpty (do 31. prosince).

* GALERIE GRANÁT, náměstí Českého ráje. Ukázky výroby granátových šperků a broušení českých granátů. Celoroční výstava granátových šperků. Otevírací doba: pondělí – pátek 9.00–17.00 hodin. Doprovodná výstava: Tečkovaný svět Emila Šourka (výstava kresleného humoru, říjen – prosinec).

* FOTOKLUB SAFÍR: Foto na saténu. Fotografie Ivo Habrana – výstava ve foyer Střelnice do 3. prosince. KRAJINY – fotografie Pavla Pelanty v hale nádraží do 7. ledna.

KINO SFÉRA

KINO SFÉRA PŘEŠLO NA DVOUTÝDENNÍ PROGRAM
Kino Sféra v budově Střelnice zavedlo důležitou změnu v systému tvorby a zveřejňování programu kina. Ten již nebude vznikat na celý měsíc dopředu, ale pravidelně ve dvoutýdenních cyklech.
Program najdete na webových stránkách – http://www.kinoturnov.cz/.
Novinkou je také tištěný letáček s programem, který je k dispozici přímo v kině a na recepci KCT.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.