TURNOV MÁ SVÉ ZÁSTUPCE V SOUTĚŽI KARLA HUBÁČKA, HLASUJTE V ANKETĚ CENA VEŘEJNOSTI

0

Soutěž Stavba roku Libereckého kraje pravidelně vyhlašuje Liberecký kraj a jeho partneři. O titul se v prestižním celokrajském klání utká celkem 26 architektonických a stavbařských počinů. V kategorii Junior je zastoupeno devět studentských prací. Letos se soutěže účastní i dvě stavby z Turnovy – budova Základní školy Turnov-Mašov a Polyfunkční komunitní centrum ve Skálově ulici. Od 14. března do 30. dubna pro ně hlasujte v Ceně veřejnosti!

Soutěž Karla Hubáčka – Stavba roku Libereckého kraje si klade za cíl prezentovat kvalitní architekturu i stavitelství celého Libereckého kraje, podporovat komplexní realizaci staveb a venkovského prostoru od architektonického pojetí po řemeslný detail. Vyhlašovateli soutěže jsou Liberecký kraj, města a obce Libereckého kraje, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Český svaz stavebních inženýrů, Technická univerzita v Liberci a Agentura regionálního rozvoje, spol. s r. o.

Město Turnov má letos hned dvě želízka v ohni. Prvním je budova Základní školy Turnov-Mašov. Jádro budovy pochází z roku 1874. Původní školu tvořila dvoupodlažní klasicistní stavba s valbovou střechou na obdélníkovém půdorysu, která během své historie prošla několika úpravami. Současná stavební úprava měla za úkol zajistit fungování úplného prvního stupně školy včetně doplnění nezbytného zázemí. Důraz byl kladen na řešení respektující historii místa, zachování tradičního charakteru školy, ale zároveň i zahrnutí principů moderní výuky. Samozřejmostí bylo zajištění bezbariérového přístupu do co největší části školy. Výsledkem úprav je plně inkluzivní venkovská škola s kapacitou 100 žáků s příjemným moderním, ale zároveň rodinným výukovým prostředím.

Druhou stavbou, která se uchází o titul Stavba roku Libereckého kraje, je Polyfunkční komunitní centrum ve Skálově ulici. Zadání výstavby multifunkčního centra organizace Fokus Turnov kromě rozvoje oblasti sociálních služeb mělo vést také k revitalizaci periferie centra města. Budova primárně slouží jako denní stacionář, zároveň jako sociálně-kulturní centrum, kde dochází ke vzájemné interakci klientů centra s ostatními lidmi. Návrh umístění objektu vychází z výškových poměrů pozemku a z návaznosti na okolí. Půdorysně tvar „T“ a řešení objemů dvou různě vysokých hmot podporuje přirozenou svažitost terénu. V co největší možné míře pak umožňuje využití zahrady jako jednoho prostoru v souladu s budovou.

Podpořte turnovské stavby v Soutěži Karla Hubáčka – Stavba roku Libereckého kraje svým hlasem. I v letošním roce je vyhlášena anketa Cena veřejnosti. Hlasovat můžete od 14. března do 30. dubna 2022; 26. května se odehraje slavnostní vyhlášení oceněných. Více informací najdete na www.stavbaroku.lk.
(Zdroj: TZ LK a města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.