Víkendové pozvánky

0

Loučení s létem pořádá na turnovském náměstí v sobotu Pivovar Rohozec, pro děti jsou v nabídce hned dvě pohádková putování – jedno v Pelešanech, druhé v Jenišovicích, v sobotu se také můžete vydat z Turnova do Svijan na kole po trase budoucí cyklostezky (ZDE), na Pohoři v sobotu od 13.00 hodin pořádají již 17. ročník Střeleckého trojboje tříčlenných družstev.

Pátek 20. a sobota 21. září
* ZÁMEK SYCHROV: NOČNÍ PROHLÍDKY ZÁMKU – HRABĚNKA NA ZABITÍ. Začátky v 19.00, 20.00, 21.00 a 22.00 hodin. Jednotné vstupné 200 Kč, předprodej na www.evstupenka.cz.

Sobota 21. září
* WORKSHOP K VÝSTAVĚ ZE STÉBEL A PROUTÍ – pletení ošatky ze slámy s Renatou Němečkovou. Muzeum Českého ráje, Kamenářský dům od 9.30 hod., délka kurzu zhruba osm hodin, cena kurzu 300 Kč, rezervace na tel. 723 135 132.
* KOČIČÍ POHÁDKA. Rozverná klasická pohádka plná písniček zahájí letošní sobotní dopolední pohádky pro děti. Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin. Vstupné 60 Kč.
* ROHOZECKÉ LOUČENÍ S LÉTEM. Náměstí Českého ráje od 11.00 hodin. Na tradiční akci zve Pivovar Rohozec.
* ROZLOUČENÍ S LÉTEM: PUTOVÁNÍ S VEČERNÍČKEM. SDH Pelešany zve na tradiční pohádkové putování pro děti a rodiče. Čeká vás zábavná cesta plná večerníčkovských postaviček, hádanek, soutěží a překvapení. Start u pelešanské „hasičárny“ od 13.00 do 15.00 hodin. Vhodné i pro kočárky, občerstvení zajištěno.
* HRAD VALDŠTEJN: KONCERTY SKUPINY THE CUBE. Turnovská skupina The Cube vystoupí podruhé na Valdštejně. Krátké koncerty se budou v určených časech během odpoledne konat opět v hradní kapli a zpříjemní tak návštěvníkům prohlídky hradního areálu. Od 12.00 do 16.00 hodin.
* 7. ROČNÍK NOČNÍHO STRAŠIDELNÉHO LESA V JENIŠOVICÍCH. Zveme všechny, kdo se chtějí bát, velké i malé. Těšit se můžete na spoustu strašidelných masek a neživých strašidel, trasa bude opět krásně osvícená světélky. Start bojácní 18.00 – 19.30, nebojácní 19.30 – 21.00 hodin. Rezervace času startu nutná na e-mailu: jitka.kr@centrum.cz. Startovné 50 Kč/osoba od 4 let. Více informací na www.jenisovice-detem.cz.

Neděle 22. září
* DÍLNA PODZIMNÍ – KAMÍNKOVÁ, KADEŘNICKÁ. Zářijová dílna je zaměřena na podzimní materiály a plodiny. Zároveň si také zkusíme oblíbené malování na kameny a také návrhy účesů a kadeřnických dovedností. Na všechny rodiče a děti se těší lektorky Eva Šrajerová, Lenka Bendáková a Simona Bakešová. Oddělení pro děti a mládež městské knihovny od 10.00 hodin.
* HRAD VALDŠTEJN: NAROZENINY VÉVODY ALBRECHTA Z VALDŠTEJNA. Využijte příležitost setkat se s významnou historickou osobností naší historie. U příležitosti svých narozenin na hrad zavítá sám vévoda Albrecht z Valdštejna. Od 13.00 do 17.00 hodin. Vstupné: dospělí 90 Kč, děti 60 Kč, rodinné 240 Kč.
* Okrašlovací spolek v Rovensku pod Troskami zve na TRADIČNÍ KONCERT před rovenskou poutí od 17.00 hodin v kostele sv. Václava na Týně. Vystoupí přední česká violoncellistka Jitka Vlašánková a nastupující violoncellová generace: Barbora Ciprianová, Natalie Hurníková a Tomáš Urban; Hana Louženská – klavír. Program: J.S. Bach, L. Boccherini, J. Suk, D. Popper, B. Martinů, A. Dvořák. Vstupné 70 Kč.

Sportovní pozvánky:

Sobota 21. září
* VOLEJBAL, I. liga, kadetky: TJ Turnov – SK Volejbal Kolín. Začátky v hale TJ ve Skálově ulici v 10.00 a 13.00 hodin.
* FOTBAL / KP: Sedmihorky – Turnov, I. A třída: Jenišovice – Lomnice, Semilsko-OP: Tatobity – Semily B (vše 16.30).

Neděle 22. září
* VOLEJBAL, krajský přebor, juniorky: Kvalifikační turnaj. Začátek v hale TJ ve Skálově ulici v 9.00 hodin.
* FOTBAL / Jablonecko-OP: Jenišovice B – KOVO (16.00!) Semilsko-OS: Rovensko B – Víchová (17.00).

KULTURA, VÝSTAVY A KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.